Neler Yeni

Yeni işlemcimi taktım ama görüntü gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Samed Özdemir
Kullanmakta olduğum amd a10-9700k işlemcisi bana yetersiz geldiği için ryzen 5 5600 işlemcisini satın aldım. Asus prime a320m-k anakartıma taktım ve güce bastım. Bilgisayar çalıştı ancak monitöre sinyal gitmiyodu ve ekranda no signal yazısı vardı. Bir kaç forum ve videodan sonra bios update yapılması gerektiğini gördüm. Ve bios update yapmak istedim. Eski işlemcimi taktım bilgisayar açıldı ve flash diskime bios update indirim ve biosa girdim. Update başlatmak istediğimde "Selected file is not a proper BIOS! " hatası ile karşılaşıyorum

elsü3001

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
eray
dostum benzer bi hata ile bende karşılaştım önce biosu güncellemelisin lakin hangi sürüm olduğuna bağlı bazı sürümleri önceki sürümleri yüklemeden yükleyemezsin ben sırayla yükledim 2019 dan beri güncelleme yapmamışım sırayla yükledim öyle oldu. (ana sürümleri yüklemen yeterli basit zaten 10 dakikanı almaz)

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Kullanmakta olduğum amd a10-9700k işlemcisi bana yetersiz geldiği için ryzen 5 5600 işlemcisini satın aldım. Asus prime a320m-k anakartıma taktım ve güce bastım. Bilgisayar çalıştı ancak monitöre sinyal gitmiyodu ve ekranda no signal yazısı vardı. Bir kaç forum ve videodan sonra bios update yapılması gerektiğini gördüm. Ve bios update yapmak istedim. Eski işlemcimi taktım bilgisayar açıldı ve flash diskime bios update indirim ve biosa girdim. Update başlatmak istediğimde "Selected file is not a proper BIOS! " hatası ile karşılaşıyorum
Aradaki sürüm farkı çok olunca kademeli yükseltmek gerekiyor.

Mesela 10 sürüm varsa ve sen ilk sürümdeysen örneğin ilk sürüm en fazla 4. sürüme yükseliyor olabilir, onu kurup sonra o sürümün en fazla yükseltilebildiği sürüme yüksekterek birkaç defada işi yapacaksın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Samed Özdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dostum benzer bi hata ile bende karşılaştım önce biosu güncellemelisin lakin hangi sürüm olduğuna bağlı bazı sürümleri önceki sürümleri yüklemeden yükleyemezsin ben sırayla yükledim 2019 dan beri güncelleme yapmamışım sırayla yükledim öyle oldu. (ana sürümleri yüklemen yeterli basit zaten 10 dakikanı almaz)
Dostum şuanda 2020 deki sürümü kullanıyorum ancak bi sürüm üstüne geçmek istediğimde bahsettiğim hatayı alıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

doğru bios sürümünü indirdiğine emin misin
Evet eminim

Aradaki sürüm farkı çok olunca kademeli yükseltmek gerekiyor.

Mesela 10 sürüm varsa ve sen ilk sürümdeysen örneğin ilk sürüm en fazla 4. sürüme yükseliyor olabilir, onu kurup sonra o sürümün en fazla yükseltilebildiği sürüme yüksekterek birkaç defada işi yapacaksın.
Denedim ancak bi sürüm bile arttıramıyorum

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Dostum şuanda 2020 deki sürümü kullanıyorum ancak bi sürüm üstüne geçmek istediğimde bahsettiğim hatayı alıyorum

Evet eminim

Denedim ancak bi sürüm bile arttıramıyorum
Direkt inen klasörü USB belleğe atıyorsun değil mi içini falan değil?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Samed Özdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Direkt inen klasörü USB belleğe atıyorsun değil mi içini falan değil?
Zip şeklinde iniyo onu usbye çıkartıyorum

Tekrar update denedim ancak yine aynı hatayı aldım

Delirmek üzereyim sabahtan beri bi işlemci ile uğraşıyorum

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,583
İsim
Hacı
USB bellek formatı FAT32 olmalı,
BIOS dosyasını doğru şekilde USB belleğe attığınızdan emin olunuz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,161
Üyeler
148,989
Son üye
perseuzzrs
Top Bottom