Neler Yeni

Yeni̇ Kurduğum Si̇steme Ekran Karti Öneri̇si̇ ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Selçuk Türkdemir
Bütçe
1500
HERKESE SELAMLAR

DA-G6 'nın çıkmasıyla beraber alamadığım ve sınırlı bütçe olduğu için elimden geldiğince ve örnek alarak sistem dizdim. Bazı Parçaları sıfır aldım. Bazı parçalarıda internet sitelerinde daha yeni alınmış faturalı şekilde daha uyguna alabildim. Şuan parçaların hepsi kargolarda ve sizinle bilgi alışverişinde bulunmak istedim. Dizdiğim sistem ekran kartı ve kasa hariç birebir DA-G6 sayılır. Ekran Kartımı yaklaşık bi 3-4 ay sonra almayı düşünüyorum fakat beni bu 3-4 aylık süre zarfında idare edebilcek valorant gibi oyunlarda bana stabil 60 fps sağlayabilcek ve sistemde stabil çalışacak bir ekran kartı öneriniz var mı ? Uygun fiyat olması daha iyi olur nasıl olsa bi süre sonra değişeceğim. Ekran kartımı Değişirken eskisini satıp DA-G6 'da olduğu gibi ASUS TUF GTX1660 SUPER 6GB almayı düşünüyorum. Önerilerinizi & Tavsiyelerinizi Bekliyorum...

Sistem Özellikleri ;

Kasa = Gamepower Warcry 6 Fanlı Versiyonu (Tasarımı nedeniyle uzun süredir almak istediğim bir kasaydı)
İşlemci = İntel İ3 12100F
Anakart = Asus Prime H610M-K
Ram = G.SKILL Ripjaws V8x2 3200Mhz
Psu = Corsair CV650w +80 Bronze
SSD= Kioxia Exceria 500GB
Mesaj otomatik birleştirildi:

HERKESE SELAMLAR

DA-G6 'nın çıkmasıyla beraber alamadığım ve sınırlı bütçe olduğu için elimden geldiğince ve örnek alarak sistem dizdim. Bazı Parçaları sıfır aldım. Bazı parçalarıda internet sitelerinde daha yeni alınmış faturalı şekilde daha uyguna alabildim. Şuan parçaların hepsi kargolarda ve sizinle bilgi alışverişinde bulunmak istedim. Dizdiğim sistem ekran kartı ve kasa hariç birebir DA-G6 sayılır. Ekran Kartımı yaklaşık bi 3-4 ay sonra almayı düşünüyorum fakat beni bu 3-4 aylık süre zarfında idare edebilcek valorant gibi oyunlarda bana stabil 60 fps sağlayabilcek ve sistemde stabil çalışacak bir ekran kartı öneriniz var mı ? Uygun fiyat olması daha iyi olur nasıl olsa bi süre sonra değişeceğim. Ekran kartımı Değişirken eskisini satıp DA-G6 'da olduğu gibi ASUS TUF GTX1660 SUPER 6GB almayı düşünüyorum. Önerilerinizi & Tavsiyelerinizi Bekliyorum...

Sistem Özellikleri ;

Kasa = Gamepower Warcry 6 Fanlı Versiyonu (Tasarımı nedeniyle uzun süredir almak istediğim bir kasaydı)
İşlemci = İntel İ3 12100F
Anakart = Asus Prime H610M-K
Ram = G.SKILL Ripjaws V8x2 3200Mhz
Psu = Corsair CV650w +80 Bronze
SSD= Kioxia Exceria 500GB
EK OLARAK ;

Mousem olduğu için mouse hariç
Klavye = Rampage KB-R210 Favory Blue Switch Kablolu Mekanik Klavye
Kulaklık = GamePower Kizaru 7.1 Siyah Surround RGB Kulaklık

Almayı düşünüyorum bu konuda da görüş ve tavsiyelerinizi iletebilirseniz sevinirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Yusuf Özbaş
1586 TL Ye bu var

Bütçeyi Artırabilirsen 2150 ye bu var

Karşılaştırma

Farukteke55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Faruk
LoL PUBG fortnite valora t felan oynayacaksın 6500xt işini gorur

1586 TL Ye bu var

Bütçeyi Artırabilirsen 2150 ye bu var

Karşılaştırma
Bence bunlar yetersiz

Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Yusuf Özbaş
Sadece ekran fiyatları düşüyor , sistemdeki diğer bileşenlerin fiyatları dolar kuru arttıkça sistemin toplam fiyatı da artıyor

LoL PUBG fortnite valora t felan oynayacaksın 6500xt işini gorur

Bence bunlar yetersiz
1500 TL bütçeye max bunlar çıkıyor ek olarak anakart ile uyumlu olup olmadığından bile emin değilim

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,582
İsim
Oğuzhan Şahin
Elimde 1.5 yıllık rampage KB-R66 ve kutulu 0 JD711 var isterseniz ekipman olarak

Maykıl

80+ Silver
He onerimde cok onemli degilse sadece ekran acmasi icinse r7 240 500 TL ye lergoda vardi parada kalir cebinize

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Selçuk Türkdemir
He onerimde cok onemli degilse sadece ekran acmasi icinse r7 240 500 TL ye lergoda vardi parada kalir cebinize
ufak araştırma sonucunda kafamda şuanlık gt730 veya r7 240 var oda beni idare edebilceğini düşündüm. ama r7 240 gt730 dan daha çok öneriliyor eski forumlarda sanki bana öyle geldi

Maykıl

80+ Silver
ufak araştırma sonucunda kafamda şuanlık gt730 veya r7 240 var oda beni idare edebilceğini düşündüm. ama r7 240 gt730 dan daha çok öneriliyor eski forumlarda sanki bana öyle geldi
Bende r7 240 var minumum 90 fps gordum ve valorant islemci oyunu o islemciyle minumum 140 fps alirsin gibi hissediyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Selçuk Türkdemir
peki bu sistem ileriye dönük olarak geliştirmeye açık mı sizce çünkü aşırı bir bilgim yok donanım parçaları hakkında mekanik bilgim var sadece ekran kartı, işlemci vs olarak

Top Bottom