Neler Yeni

Yeni kurduğum sisteme görüntü gelmiyor

schmeblak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
yavuz
Arkadaşlar selam, sistemi topladım, her şeyi taktım kablolarda vs sorun yok yani, sistemi ilk kez açtım sonrasında windowsu kurdum, windows ayarlarını yaparken ekran gitti ve ne denediysem sorun çözülmedi. RAM’leri çıkardım taktım tek tek denedim olmadı, BİOS pilini değiştirdim olmadı, ekran kartını söktüm taktım olmadı sorun ne olabilir sizce?
Sistem: Asrock B-550M-Hdv rx6800xt r5 5600

kyloitch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Rüveyda Akın
Hocam, güç kaynağınızı test edin. Bilgisayar ilk birkaç dakika çalıştı diye güç kaynağı sorunsuzdur diye bir şey yok. Onu da değerlendirin.

Shourd

80+ Silver
Arkadaşlar selam, sistemi topladım, her şeyi taktım kablolarda vs sorun yok yani, sistemi ilk kez açtım sonrasında windowsu kurdum, windows ayarlarını yaparken ekran gitti ve ne denediysem sorun çözülmedi. RAM’leri çıkardım taktım tek tek denedim olmadı, BİOS pilini değiştirdim olmadı, ekran kartını söktüm taktım olmadı sorun ne olabilir sizce?
güç kaynağınız nedir ve ekran gitti dediniz ya birdaha h.ç mi gelmedi yoksa hep o bölüme geldiğinizde mi kapandı konuyu açın biraz

schmeblak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
yavuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam, güç kaynağınızı test edin. Bilgisayar ilk birkaç dakika çalıştı diye güç kaynağı sorunsuzdur diye bir şey yok. Onu da değerlendirin.
Hocam 750W PSU yeter diye düşünüyorum ama markası Aerocool forumda çok sevilmez gerçi bu marka ama 😁
Mesaj otomatik birleştirildi:

güç kaynağınız nedir ve ekran gitti dediniz ya birdaha h.ç mi gelmedi yoksa hep o bölüme geldiğinizde mi kapandı konuyu açın biraz
o sorundan beri ekrana hiç görüntü gelmiyor

Shourd

80+ Silver
Hocam 750W PSU yeter diye düşünüyorum ama markası Aerocool forumda çok sevilmez gerçi bu marka ama 😁

o sorundan beri ekrana hiç görüntü gelmiyor
kasaya oşıklar geliyoemu ekran kartının fanı başta dönüyor mu ? anakartın üzerinde bi ışık olması lazım o yanıyor mu yoksa tepki mi yok sistemde

schmeblak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
yavuz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasa çalışıyor, ancak ekran kartı dönmüyor anakartda da bir ışık görmedim. Ekran kartı yük altında fanları dönmeye başlıyor diye biliyorum ama?

kyloitch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Rüveyda Akın
Kasa çalışıyor, ancak ekran kartı dönmüyor anakartda da bir ışık görmedim. Ekran kartı yük altında fanları dönmeye başlıyor diye biliyorum ama?
Garip. Bir şeyde sorun var ama nasıl bulacaksınız ki.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,734
İsim
Emre Zengin
Windows ayarlarını yaparken AMD ekran kartının sürücüsü kuruldu büyük ihtimalle o an. Ekran kartının tam modeli nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Emirhan Doğan
İnanın bilmiyorum hocam arkadaşlar yok mudur ya bilen biri sabahtan beri kafayı yedim
Aynı sorunu bende yaşadım vatan bilgisayara götürdüm orda şak diye açıldı meğerse monitörün DP yuvasi bozulmuş 3 gün kafayı yemiştim

İnanın bilmiyorum hocam arkadaşlar yok mudur ya bilen biri sabahtan beri kafayı yedim
Eğer ki DP kablosu kullanıyorsan hdmı kullan veya tam tersi yap bir dene

schmeblak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
yavuz
Aynı sorunu bende yaşadım vatan bilgisayara götürdüm orda şak diye açıldı meğerse monitörün DP yuvasi bozulmuş 3 gün kafayı yemiştim

Eğer ki DP kablosu kullanıyorsan hdmı kullan veya tam tersi yap bir dene
xfx 6800Xt hocam ekran kartı DP kablosuda sıfır ama bi deneyeyim genede bi o kaldı zaten

Yok dediğim gibi, olmadı zaten garip bi şekilde klavyede de güç yok

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,734
İsim
Emre Zengin
xfx 6800Xt hocam ekran kartı DP kablosuda sıfır ama bi deneyeyim genede bi o kaldı zaten

Yok dediğim gibi, olmadı zaten garip bi şekilde klavyede de güç yok
Ekran kartının üstünde GPU Power kablolarını taktığın yerin hemen orasında BIOS Switch olması lazım. Eğer varsa diğer konuma alıp sistemi çalıştırmayı dener misin?

Top Bottom