Neler Yeni

YENİ PC DE OYUNLAR ÇÖKÜYOR/CRASH HATALARI

baris1283

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barış Yer
Günlük adı: Application.
Kaynak: Application error.
Tarih: 23.03.2024 22:13:37
Olay kimliği: 1005.
Görev kategorisi:(100)
Düzey: Hata.
Anahtar sözcükler: Klasik.
Kullanıcı: Yok.
Bilgisayar: Barış.
Açıklama:
Windows aşağıdakilerden biri nedeniyle dosyasına erişemiyor: Ağ bağlantısında, dosyanın depolandığı diskte veya bu bilgisayara yüklenmiş depolama sürücülerinde bir sorun var; ya da disk yok. Windows bu hata yüzünden the last of us™ part ı programını kapattı.

Program: The last of us™ part ı
Dosya:

Hata değeri ek veriler bölümünde listelendi.
Kullanıcı eylemi.
1. dosyayı yeniden açın. Bu durum, program yeniden çalıştırıldığında kendiliğinden düzelen geçici bir sorun olabilir.
2. dosyaya yine ulaşılamıyorsa ve:
- Dosya, ağ üzerindeyse, ağ yöneticinizin ağda bir sorun olmadığını ve sunucuyla iletişim kurulabildiğini doğrulaması gerekir.
- Dosya, disket veya CD-ROM gibi çıkarılabilir bir diskteyse, diskin bilgisayara düzgün biçimde yerleştirildiğini doğrulayın.
3. chkdsk komutunu çalıştırarak dosya sistemini denetleyin ve onarın. Chkdsk komutunu çalıştırmak için sırasıyla başlat'ı, çalıştır'ı tıklatın, CMD yazın ve Tamam'ı tıklatın. Komut isteminde, chkdsk /f yazın ve enter tuşuna basın.
4. sorun devam ederse, dosyayı yedek kopyasından geri yükleyin.
5. aynı diskteki diğer dosyaların açılıp açılmadığını belirleyin. Açılmıyorsa, disk bozulmuş olabilir. Bu bir sabit diskse, daha fazla yardım için yöneticinize veya bilgisayar donanımı satıcınıza başvurun.

Ek veriler.
Hata değeri: 00000000.
Disk türü: 0
Olay XML'si:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider name="application error" />
<Eventıd qualifiers="49152">1005</eventıd>
<Version>0</version>
<Level>2</level>
<Task>100</task>
<Opcode>0</opcode>
<Keywords>0x80000000000000</keywords>
<Timecreated systemtime="2024-03-23t19:13:37.3918988Z" />
<Eventrecordıd>1069</eventrecordıd>
<Correlation />
<Execution processıd="0" threadıd="0" />
<Channel>application</channel>
<Computer>barış</computer>
<Security />
</System>
<Eventdata>
<Data>
</Data>
<Data>the last of us™ part ı</data>
<Data>00000000</data>
<Data>0</data>
</Eventdata>
</Event>
Yeni PC de yüksek seviyeli oyunlar çökme sorunu yaşıyorum. The Witcher 3 The Last of Us Part 1 Bannerlord bu oyunlarda hep çkme oldu The Forest da aynı şekilde ancak HOI4 ve Outlast gibi oyunlarda sorun yaşamadım. PC özellikleri i9 RTX 3080 32 GB RAM 3TB SS Gigabyte Aorus s modelli hazır kasayı aldım. Yukarıda hata görüntüleyiceden buldum Yardımcı olursanız sevinirim.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin
Günlük adı: Application.
Kaynak: Application error.
Tarih: 23.03.2024 22:13:37
Olay kimliği: 1005.
Görev kategorisi:(100)
Düzey: Hata.
Anahtar sözcükler: Klasik.
Kullanıcı: Yok.
Bilgisayar: Barış.
Açıklama:
Windows aşağıdakilerden biri nedeniyle dosyasına erişemiyor: Ağ bağlantısında, dosyanın depolandığı diskte veya bu bilgisayara yüklenmiş depolama sürücülerinde bir sorun var; ya da disk yok. Windows bu hata yüzünden the last of us™ part ı programını kapattı.

Program: The last of us™ part ı
Dosya:

Hata değeri ek veriler bölümünde listelendi.
Kullanıcı eylemi.
1. dosyayı yeniden açın. Bu durum, program yeniden çalıştırıldığında kendiliğinden düzelen geçici bir sorun olabilir.
2. dosyaya yine ulaşılamıyorsa ve:
- Dosya, ağ üzerindeyse, ağ yöneticinizin ağda bir sorun olmadığını ve sunucuyla iletişim kurulabildiğini doğrulaması gerekir.
- Dosya, disket veya CD-ROM gibi çıkarılabilir bir diskteyse, diskin bilgisayara düzgün biçimde yerleştirildiğini doğrulayın.
3. chkdsk komutunu çalıştırarak dosya sistemini denetleyin ve onarın. Chkdsk komutunu çalıştırmak için sırasıyla başlat'ı, çalıştır'ı tıklatın, CMD yazın ve Tamam'ı tıklatın. Komut isteminde, chkdsk /f yazın ve enter tuşuna basın.
4. sorun devam ederse, dosyayı yedek kopyasından geri yükleyin.
5. aynı diskteki diğer dosyaların açılıp açılmadığını belirleyin. Açılmıyorsa, disk bozulmuş olabilir. Bu bir sabit diskse, daha fazla yardım için yöneticinize veya bilgisayar donanımı satıcınıza başvurun.

Ek veriler.
Hata değeri: 00000000.
Disk türü: 0
Olay XML'si:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider name="application error" />
<Eventıd qualifiers="49152">1005</eventıd>
<Version>0</version>
<Level>2</level>
<Task>100</task>
<Opcode>0</opcode>
<Keywords>0x80000000000000</keywords>
<Timecreated systemtime="2024-03-23t19:13:37.3918988Z" />
<Eventrecordıd>1069</eventrecordıd>
<Correlation />
<Execution processıd="0" threadıd="0" />
<Channel>application</channel>
<Computer>barış</computer>
<Security />
</System>
<Eventdata>
<Data>
</Data>
<Data>the last of us™ part ı</data>
<Data>00000000</data>
<Data>0</data>
</Eventdata>
</Event>
Yeni PC de yüksek seviyeli oyunlar çökme sorunu yaşıyorum. The Witcher 3 The Last of Us Part 1 Bannerlord bu oyunlarda hep çkme oldu The Forest da aynı şekilde ancak HOI4 ve Outlast gibi oyunlarda sorun yaşamadım. PC özellikleri i9 RTX 3080 32 GB RAM 3TB SS Gigabyte Aorus s modelli hazır kasayı aldım. Yukarıda hata görüntüleyiceden buldum Yardımcı olursanız sevinirim.
Mavi ekran veriyorsa Minidumpları paylaşabilir misin? https://www.technopat.net/sosyal/konu/minidump-dosyalarini-paylasin.73053/

baris1283

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Barış Yer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin
MAVİ EKRAN VERMİYOR
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yarımcı olursanız sevinirim kaç gündür kullanamıyorum pc yi
Sistemde kaç disk var ve hata veren oyunlar aynı yere mi indirili? XMP açık mı?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,168
İsim
Emre Zengin
aynı yere indirildi bir disk var 3tb ssd xmp nedri bilmiyorum açık olup olmadığına nerden bakabilirim
Bilgisayarını yeniden başlat ve durmadan delete tuşuna bas. Karşına BIOS ekranı gelecek ve gelen ilk ekranda XMP seçeneği olması gerek. Oradan Profile 1 olup olmadığına bakabilir misin? Bir de BIOS güncellemesi hiç yaptın mı?

Top Bottom