Neler Yeni

Yeni PC İçin Depolama İhtiyaçları Hakkında Yardım

Qwerty01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Güven
Arkadaşlar, bilmediğimden soruyorum: Ben yeni bir PC alacağım ve sistemde 512 GB M.2 SSD var. Ancak 512 GB'ın bana yeteceğini düşünmüyorum. Bu PC'yi oyunlar (CS:GO, Valorant ve hikaye tabanlı oyunlar), yazılım geliştirme ve genel depolama ihtiyaçlarım için kullanmayı planlıyorum. Özellikle büyük dosyalar ve oyunlar için daha fazla depolama alanına ihtiyacım olabilir.Bütçem kısıtlı olduğu için şu an 1 TB SSD almak mümkün değil, fakat ilerleyen zamanlarda ek depolama alanı eklemeyi düşünüyorum. Anakartta sadece 1 adet SSD slotu var. Bu durumda, ek bir hard disk veya SSD almam gerekir mi? Yoksa alternatif olarak bulut depolama veya başka bir çözüm mü önerirsiniz? Hangi depolama kombinasyonu daha mantıklı olur?

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Alev Fırtınası
Arkadaşlar, bilmediğimden soruyorum: Ben yeni bir PC alacağım ve sistemde 512 GB M.2 SSD var. Ancak 512 GB'ın bana yeteceğini düşünmüyorum. Bu PC'yi oyunlar (CS:GO, Valorant ve hikaye tabanlı oyunlar), yazılım geliştirme ve genel depolama ihtiyaçlarım için kullanmayı planlıyorum. Özellikle büyük dosyalar ve oyunlar için daha fazla depolama alanına ihtiyacım olabilir.Bütçem kısıtlı olduğu için şu an 1 TB SSD almak mümkün değil, fakat ilerleyen zamanlarda ek depolama alanı eklemeyi düşünüyorum. Anakartta sadece 1 adet SSD slotu var. Bu durumda, ek bir hard disk veya SSD almam gerekir mi? Yoksa alternatif olarak bulut depolama veya başka bir çözüm mü önerirsiniz? Hangi depolama kombinasyonu daha mantıklı olur?
Bilgisayarı alırken 1 veya 2 TB SSD seçebilirsiniz, anakartında fazladan M.2 SSD yuvası olan bir anakart seçip daha sonra SSD alıp takabilirsiniz, veya hemen hemen her anakartta Sata SSD yuvaları bulunur, Sata SSD alıp takabilirsiniz ama önermem çünkü daha yavaşlar. Bütçeniz ne? Hangi sistemi almayı düşünüyorsunuz?

Qwerty01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Güven
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayarı alırken 1 veya 2 TB SSD seçebilirsiniz, anakartında fazladan M.2 SSD yuvası olan bir anakart seçip daha sonra SSD alıp takabilirsiniz, veya hemen hemen her anakartta Sata SSD yuvaları bulunur, Sata SSD alıp takabilirsiniz ama önermem çünkü daha yavaşlar. Bütçeniz ne? Hangi sistemi almayı düşünüyorsunuz?

Hocam alacağım sistem bu bütçe konusunda daha üstüne çıkamam ama soyledigim gibi ilerleyen zamanlarda en yakin surede değiştireceğim

AlevFırtınası

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Alev Fırtınası
Hocam alacağım sistem bu
Maalesef full dlss açarak oyun oyanayacağım demiyorsanız alınacak bir sistem değil çünkü 1k daha ucuza 7800 XT'lisi var ve 2K daha ucuza 7500F + 7700 XT var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

soyledigim gibi ilerleyen zamanlarda en yakin surede değiştireceğim
Eğer ileride yükseltme yapabiliyorsanız DDR4 sistem alıp işlemci yükseltememektense 7500F + 7700 XT alın, yeni çıkan işlemcilere yükseltebilin. 1 TB SSD seçili hali 30.460 TL.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,652
Üyeler
154,976
Son üye
burk
Top Bottom