Neler Yeni

Yeni PC'de USB, ses ve diğer ayarlar için nasıl olmalı?

Sharku

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Sezgin
MSI MAG B650 TOMAHAWK anakartına doğru bağlantı yapmama rağmen üç problemim var. Tahminimce Bios üzerinden bir ayarlarda takılma yaşıyorum.

Bu arada anakart üreticisinin gösterdiği ve kasanında aynı şirkete ait MSI MAG GUNGIR 300R modeli olduğunu belirtmek isterim.

1) 4+1 ses sistemim var, doğru alanlara girişini yaptım, Realtek + Steelseries GG dahil bir çok uygulamadan baktım sadece ön sağ sol kolonlar çalışıyor. Bass ve arka 2 hoparlör çalışmıyor.

2) MSI CENTER üzerinden kasanın üzerinde gelen 4 adet RGB fanlarının RGB kısmını sadece kontrol edemiyorum. Kısacası bağlantısı yok gibi, ancak kasa üzerinde ki LED düğmesi ile değişimi yapabiliyorum. Bu bağlantıyı MSI kasa şirketi bağlantılı olarak RGB kartına yapmış, ben bu alana gerekli güç bağlantılarını sağladım. Anakart üzerinde ki ilgili alana da RGB kablosu da takmış olabilirim, başka bağlantısı var mıydı diye emin olamadım.

3) Kasa üzerinde ki usb 3.2 geni olan girişlerden sadece 1 tanesi çalışıyor. Sanırım bu durumda Bios tarafında bir ayar gerekiyor.

Ek olarak;
1) Ryzen 9 7900x3d işlemci boşta dahil 4.5ghz çalışıyor, bu normal mi, daha düşük durumlarda çalışması gerekmez mi

2) Fan devirleri boşta dahil 1100 rpm de olarak çalışıyor. Bu ayarların kaç olması gerekiyor, MSI Center'dan deneme yaptım ama anlamadığım için tekrar düzelttim eski haline getirdim.

Bu durumlar için destek olabilecek var mı, fazla soru oldu ama çözüme kavuşturmam gereken durum olarak tekrar bir konuda yazmak istedim.

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Top Bottom