Neler Yeni

Yeni RAM aldım bilgisayar açılmıyor

yavlian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yavuz Kararmaz
Rami pcye taktım ve bilgisayarı açtım biraz yavaş olduğunu farkettim ve görev yöneticisinden detaylarına baktım ram 32 GB 3600 MHZ olmasına rağmen görev yöneticisinde 2667 mhz gösteriyordu, pcyi kapatıp biosa girdim fakat bilgisayar açılmadı ve beni biosa attı, biosta bir süre gezindikten sonra ramin mhzinin auto da olduğunu ve autonun 2667 mhz seçtiğini gördüm bunu elimle düzeltmek için autodan çekip 3600mhz e aldım fakat pc başlamadı ve beni biosa attı, biosa biraz daha baktım ve dram voltage'ının 1.2 olduğunu gördüm oysaki ram paketinde 1.35 gerektiği yazıyordu bu yüzden dram voltage'ı 1.35 yaptım ve yeniden başlattım fakat yine olmadı internette biraz gezindikten sonra X.M.P yi açmam gerektiğini öğrendim onu açtığımda ise Ram mhzini yine autoya aldı ama bu sefer kendi 3600 olduğunu gördü ben de bilgisayarı açmaya çalıştım fakat yine başaramadım, tüm ram mhzlerini tek tek denedim 3000'in üstündekilerde pc açılmıyor 3000 ve altındakilerde ise pc açılıyor ve direk kurtarma ekranına atıyordu, pcyi açmamın tek yolu x.m.p yi kapatıp her şeyi autoya almak ve 2667 mhz ramle kullanmak fakat performansı normal 2667 mhz ramler gibi değil herhangi bir oyun açınca bilgisayar direk mavi ekran veriyor. Anakartım ram'e uyumlu birden fazla kez kontrol ettim, ne yapmam lazım?
Ekran kartı : NVDIA Geforce GTX 1070 ti
Anakart : MSI Z270 Tomahawk
Ram : GSkill TridentZ 32GB 3600MHZ ( F4-3600C18D-32GTZR)
İşlemci : Intel(R) Core(TM) i7-6700K CPU @ 4.00GHz 4.01 GHz

Nava

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Saffet
Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır ama ben de aynı sorunu yaşamıştım sonra bios pilini söküp 1 dakika kadar bekledikten sonra bilgisayarı açtım biosa girip sadece xmp ayarını aktif ettim ve pc açıldı. Saat ve tarih ayarladım ve sorunsuz kullanmaya devam ettim.

yavlian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yavuz Kararmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Olmadı maalesef

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri