Neler Yeni

yeni ram taktım görüntü gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Erdem Demir
anakartım asus prime h610m-k yeni 16+16 gb gskill ram aldım ancak ekrana görüntü gelmiyor

baranthemosby

80+ Bronze
anakartım asus prime h610m-k yeni 16+16 gb gskill ram aldım ancak ekrana görüntü gelmiyor
Bu durumda bunun çok fazla bir etkisi olur mu bilmiyorum. Arkadaşların dediği gibi tek tek denedikten sonra yerlerini değiştirip tekrar deneyebilirsin.

MsGrkm06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Bios pilini çıkartın çalıştırın (muhtemelen görüntü gelecektir) sonra kapatın tekrar takın ve çalıştırın

TahinPekmez

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Erdem Demir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios pilini çıkartın çalıştırın (muhtemelen görüntü gelecektir) sonra kapatın tekrar takın ve çalıştırın
bios pilin çıkarttıp çalıştırdığımda yeni ramler takılı mı olucak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üzerinde başka ram vardı onları söktün. Onların yerine 2 tane 16gb takıyorsun doğru değil mi ? Eğer bunu yapıyorsan bios resetle.
evet aynen bu şekilde şimdi deniyeceğim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
19
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,644
İsim
Emre Zengin
bios pilin çıkarttıp çalıştırdığımda yeni ramler takılı mı olucak
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet aynen bu şekilde şimdi deniyeceğim
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Bilgisayarın üstünde USB vb. hiçbir şey takılı olmasın. Kasanın kapağını aç, RAM'lerini çıkar. Çıkardıktan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida ile 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri takıp bilgisayarını aç.
Ekran Görüntüsü (242).png

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Erdem Demir
biosu çıkartıp taktım denedim ancak yine gelmedi

atalayio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammet Emin Atalay
Bilgisayarı kapat. PSU kablosunu çıkar. Bilgisayarın üstünde USB vb. hiçbir şey takılı olmasın. Kasanın kapağını aç, RAM'lerini çıkar. Çıkardıktan sonra CLRTC yazan 2 pinli yere tornavida ile 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri takıp bilgisayarını aç. Alıntıyı görüntüle
Hocam ramlerim 3600 mhz'de çalışıyordu ama 3000 mhz kapasitesi vardı. Unutmuşum 3000 mhz olduklarını ve kapasitesi üstünde çalıştığı için arada mavi ekran hatası alıyordum ve oyunlarım hiçbir sebep vermeden crash veriyordu. BIOS'da sıkıntı falan yaşayınca ramleri çıkarıp takayım dedim, ne yaparsam yapayım bir daha görüntü gelmedi. Her şey denedim statik elektrik, cmos reset, ram sırası değiştirme hiçbiri işe yaramadı. Taa ki sizin gibi bilgili biri CLRTC ile statik alma fikrini kafama koyana kadar. Çok teşekkür ederim statiğimi aldım ve sistemim direkt açıldı üstüne BIOS ve crash sorununu da çözdüm harikasınız. Kendinize iyi bakınız, diğer arkadaşlar da bu sorunu almaya devam ediyorsa ne bilgisayarcı, ne de servis ile uğraşsınlar. Parçanızda bir fiziksel sorun yoksa kesin çözüm budur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
980,820
Üyeler
155,172
Son üye
destek1
Top Bottom