Neler Yeni

Yeni Sistemde Çözülemeyen FPS Drop

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
ÖzgeXONCE
yaşıyorum da ramden mi bilmiyorum ben herşeyi çok yüksekste oyniyorum ondan olabilir
Kanka bu ramin CL değeri 15 bizi sıkıntıya falan mı sokuyor anlamıyorum? Benim ve senin pc'nin yüksek ayarlarda olsa drop yememesi lazım. Aynı markadan mıdır neydendir sıkıntı bu ram midir hiç bilmiyorum çok garip
Mesaj otomatik birleştirildi:

yaşıyorum da ramden mi bilmiyorum ben herşeyi çok yüksekste oyniyorum ondan olabilir
Bi rica etsem discord gelebilir misiniz
MOSYONnn

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
606
İsim
ibrahim can
Instagram
ibrahimcancl
Kanka bu ramin CL değeri 15 bizi sıkıntıya falan mı sokuyor anlamıyorum? Benim ve senin pc'nin yüksek ayarlarda olsa drop yememesi lazım. Aynı markadan mıdır neydendir sıkıntı bu ram midir hiç bilmiyorum çok garip
valla bende bilmiyorum acaba işlemci falan drop mu yapıyor dicem de bilmiyoum ya her şey olabilir bi ram değiştir de denesene bi tabi öyle bi şansın varsa şahsen benim yok

Mehmet9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Mehmet
İşlemci kalmış geriye denemediğiniz. Onu da bi deneyin bence.

byycaki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Doğan Sertkaya
Hayatım diyebileceğim hatta en iyi arkadaşım diyebileceğim tek şey bilgisayardır. Hatta tüm eğitim yıllarımı bilişim ve mühendislik okuyup bitirmişimdir. 10 Ay önce çok güzel bir sistem toplamak istedim kendime. Vatan bilgisayardan aldım ikinci ele hiç bulaşmadım. ((En son ekleyeceğim özellikleri)) Montajını yapıp bilgisayarı kullandım steamden oyunlarımı indirdim 1 ay güzel güzel oyunlarımı oynadım. Sonrasında en düşük sistem gereksinimli oyunlardan tut en yükseğine kadar her oyunda saçma fps drop almaya başladım. Örnek vermek gerekirse cs go asla oynanmıyor akıcı bile değil saçma droplar yaşatıyordu. Don't starve oyununda bile bazen fsp drop yapıyordu. 9 Ay boyunca bu sorunu çözmek için her şeyi yaptım yazılımsal ve donanımsal her şeyi. Format, güncellemeler, kasayı teker teker söküp denemeler. Isı değerlerinde hiçbir sorun yok benchmarkta sağlıklı gözüküyor memtestte problem yok. Sonrasında donanımsal bir sıkıntı diye parça parça satın alayım deneyeyim dedim. Gittim sıfır anakart aldım sorun çözülmedi, gittim ekran kartı aldım sorun çözülmedi, gittim güç kaynağı aldım sorun düzelmedi. Gittim ssd olmasına rağmen ssd aldım düzelmedi.
PC'yi iki farklı evde daha denedim başka ilçelerde oturan arkadaşlarımda denedim elektriksel bir şey yok. Klavye mouse 4 tane denendi onluk bir şey yok. Monitör 4 tane denendi onlukta bir şey yok. Zaten kendi kullandığım montör G-SYNC monitör. Yardımlarınızı bekliyorum. Para biriktirdim sizce ben ne yapmalıyım. Artık daha fazla saçma şeye para harcamak istemiyorum. Lütfen ama lütfen yardım edin NOLUR
Ne olur bana yardım edin. O kadar çok şey denedim ki çözüm olmadı. Bir gün bir arkadaş ramlerini değiştirmemişsin işlemcini değiştirmemişssin dedi bu droplar ramden olur dedi slot slot dene dedi. Bende denedim şansıma mıdır bilmiyorum tek slot 8gb ramimi taktım droplar bazı oyunlarda bıçak gibi kesildi ama bazı oyunlarda devam ediyordu çok şaşırmıştım. Diğer ramimi takmadan birkaç gün oynadım sonra dedim diğerini de takayım aynı şekil devam etti. Sonrasında günler geçtikçe kendi kendine yine sapıtmaya başladı aynı sorunlar devam etti.

Sistemim

PSU: COOLER MASTER 600W 80P
ANAKART : B450M-K ASUS PRİME
İŞLEMCİ: RYZEN 5 2600X
RAM: 2 ADET 8-8 3000mhz cl15 toplam 16GB
EKRAN KARTI: GTX 1650 SUPER
depolama: samsung evo ssd - cruical ssd- 1tb hdd
hocam soruna çözüm buldunuz mu? aynı sorunu bende yaşıyorum

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom