Neler Yeni

Yeni sistemde Düşük Fps Alıyorum

ardacakar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda
Sistemi sinerjiden aldım kurulumunu yapıp çalıştırdım fakat oyunlarda valorant geta lol vs oyunlarda düşük fps alıyorum.Tüm ayarlarını yaptım ramlarin MHz ayarı ekran kartı driver güncellemesi gibi Nvidia denetim masasindan 3d ayarlarını da yaptım fakat.Valorantta:300-250 ,Geta: High ayarlarda 70 , Lolde:240 - 130
Sistem Bilgilerim:

Anakart: B450m H
Ram:3600 mhz ramlar (modelini bilmiyorum)
İşlemci: Ryzen 5500
Ekran kartı: Oc siz modeli olan dual rtx3060 tuf gaming in
Ssd: 480gb m2 ssd
Powersuply:650 watt

Bu sisteme göre düşük fps alıyorum bence çoğu oyunda

GADDAR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Doğukan Demir
İlgilendiği Kategoriler
Overclock , 2. el sistem toplama , oyun , sağlık
Sistemi sinerjiden aldım kurulumunu yapıp çalıştırdım fakat oyunlarda valorant geta lol vs oyunlarda düşük fps alıyorum.Tüm ayarlarını yaptım ramlarin MHz ayarı ekran kartı driver güncellemesi gibi Nvidia denetim masasindan 3d ayarlarını da yaptım fakat.Valorantta:300-250 ,Geta: High ayarlarda 70 , Lolde:240 - 130
Sistem Bilgilerim:

hocam bunlar düşük fps değil ki. 1000 fps alsanız ne fark yaratacak. Gta açık dünya bir oyun olduğundan 70 üzerini almanın anlamı yok. Diğer oyunlarda da aynı. Lol moba bir oyun her karenin önemi yok ki zaten 240 fps'e kadar alıyorsunuz gereği yok oto biçimde tepe noktası o olabilir. Valorant fps önemi açısından tamam önemli fakat zaten 250-300 alıyorum demişsiniz. Monitörünüz 144 veya 165hz olsun zaten yetiyor. Belkide 60hz monitörünüz var bilemem de fazlasını almanın manası yok ki hepsinin bir sınırı var zaten kodlama ile alakalı muhtemelen . Tepe değerleri alıyorsunuz zaten. Ayrıca bunlar düşük gereksinimli oyunlar. Ekran kartınız kendini tamamen kullanmıyordur otomatik bir şekilde.

Ben bi problem göremiyorum

Son düzenleme:

rynsz

80+ Bronze
hocam bunlar düşük fps değil ki. 1000 fps alsanız ne fark yaratacak. Gta açık dünya bir oyun olduğundan 80-90 fps üzerini sunmuyor. Diğer oyunlarda da aynı. Lol moba bir oyun her karenin önemi yok ki zaten 240 fps'e kadar alıyorsunuz gereği yok oto biçimde tepe noktası o olabilir. Valorant fps önemi açısından tamam önemli fakat zaten 250-300 alıyorum demişsiniz. Monitörünüz 144 veya 165hz olsun zaten yetiyor. Belkide 60hz monitörünüz var bilemem de fazlasını almanın manası yok ki hepsinin bir sınırı var zaten kodlama ile alakalı muhtemelen . Tepe değerleri alıyorsunuz zaten. Ayrıca bunlar düşük gereksinimli oyunlar. Ekran kartınız kendini tamamen kullanmıyordur otomatik bir şekilde.

Ben bi problem göremiyorum
gta da 130 fps alıyorum 90 fps üstü sunuyor. soruna gelince aldıgın fps değerleri normal dostum .

GADDAR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Doğukan Demir
İlgilendiği Kategoriler
Overclock , 2. el sistem toplama , oyun , sağlık
gta da 130 fps alıyorum 90 fps üstü sunuyor. soruna gelince aldıgın fps değerleri normal dostum .
takıldığın yer bu mu cidden örnek vermiştim sadece , dediğin doğru

rynsz

80+ Bronze
takıldığın yer bu mu cidden örnek vermiştim sadece , dediğin doğru
hayır adamın kafasında zaten düşük fps alıyorum sorunu var 80 90 fpsi görünce normal sancak o yüzden

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin
Sistem Bilgilerim:

1) Bilgisayarı yüksek performansa çek çekmediysen eğer.
2) BIOS'u en son sürüme güncelle. Güncelledikten sonra sistemi BIOS'tan sadece UEFI moda al. Aldıktan sonra kaydedip çık ve tekrardan BIOS'a gir. Girdikten sonra Peripherals menüsünden Above 4G Decoding enabled yap ve Resize-Bar Support'u auto yap, kaydedip çık. (BIOS'u güncelledikten sonra XMP ayarı tekrardan kapalı hale geliyor açmayı unutma!)

pozalba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
356
İsim
nk
hocam eğer hazır sistem olarak aldıysanız üşenmezseniz temiz bir windows kurulum sonrası güncel driverları tekrardan yükleyip deneyebilirsiniz

NightRose

80+ Bronze
1) Bilgisayarı yüksek performansa çek çekmediysen eğer.
2) BIOS'u en son sürüme güncelle. Güncelledikten sonra sistemi BIOS'tan sadece UEFI moda al. Aldıktan sonra kaydedip çık ve tekrardan BIOS'a gir. Girdikten sonra Peripherals menüsünden Above 4G Decoding enabled yap ve Resize-Bar Support'u auto yap, kaydedip çık. (BIOS'u güncelledikten sonra XMP ayarı tekrardan kapalı hale geliyor açmayı unutma!)
bu resize bar olayı çok farkediyor mu hocam? bende 12400f 3070 var böyle bir ayar yapmam ne kazandırır

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin
bu resize bar olayı çok farkediyor mu hocam? bende 12400f 3070 var böyle bir ayar yapmam ne kazandırır
CPU ve ekran kartının en yüksek performansta kullanırsınız. Kullanım için zararı yoktur. Açmadan önce BIOS güncellemesini yapmanı öneririm.

Top Bottom