Neler Yeni

Yeni SSD değerleri ve Yeni SSD sonrası winload.efi bulunamadı hatası?

Entropi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Z.
Merhaba, 2 gün önce yeni SSD aldım (PNY CS900 240 GB) ve bugün elime ulaştı, işletim sistemim M.2 SSD'ime kurulu ve bu SSD'yi güncel oyunları daha rahat oynamak ve hızlı bir diskim olması sebebi ile aldım. Ancak eski diski sistemimden söküp yeni diskimi sistemime tanıttırdıktan sonra garip bir şekilde Windows'um mavi ekran vermeye başladı ve açılışta kurtarma moduna girerek winload.efi bulunamadı hatası ile karışlaşmaya başladım. Sanırım söktüğüm diskim Windows'un önyükleme aygıtına bağlıydı. Şu anda temiz bir kurulum yapacağım sorunun devam etmemesini diliyorum. SSD'nin yanında 2x8 RAM de almıştım onları sistemime taktım onlarda sorun yok ama onlarda tetikliyor olabilir sorunun SSD'den kaynaklandığına çok emin gibiyim formattan sonra bilgilendiririm.

Şimdi bir kaç sorum var,

1. Yeni SSD'min değerleri nasıl sanırım en alttaki değerin 37+ olması gerekiyor ama gayet normal gibi göründü gözüme.

Ekran görüntüsü 2022-11-07 213545.png

2. Anlattığım sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Eski Diskimin ve Yeni Diskimin bağlı olduğu disk yönetimi sslerini de aşağıda paylaşıyorum.

Eskisi

soru.png

Yenisi

soru 2.png

Yardımlarınızı bekliyorum.

Top Bottom