Neler Yeni

Yeni Topladığım Sistem

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Sosyal Bilgiler
Bütçe
28500
Öncelikle herkese Merhaba. Yaş 31 ilk defa sistem topluyorum. Yıllardır kendi çapımızda oyun oynardık ama özellikle laptopumun çok eski olması ve arkadaşlarımın gazıyla ben de bir sistem toplamaya karar verdim. Ağustos ayından geçen hafta işlemciyi alana kadar yavaş yavaş sistemi topladık. Hatta bu işlere yeni başlamama rağmen arkadaşların tavsiyeleriyle kendim tüm parçaları bir araya getirdim. Sistem şu şekilde;

Kingston Furry 32 GB DDR5
Samsung Evo NVMe M.2 2 TB
Intel Core i5 14400 (ekran kartını yaza alacağım için UHD li aldık.)
LG Ultragear 24GN65R-B 23.8" IPS monitör
MSI MAG A600DN Güç Kaynağı
Blueforce Stronger Kumandalı 6x120 mm RGB kasa
MSI PRO H610M-E Anakart

Ekran kartı ise yazın 4060ti 16GB düşünüyoruz ama arkadaşlar o paraya çıkarsan 4070 al dediler. Ben daha aşırı anlamıyorum bu işlerden ama bir yerden başladık.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Öncelikle herkese Merhaba. Yaş 31 ilk defa sistem topluyorum. Yıllardır kendi çapımızda oyun oynardık ama özellikle laptopumun çok eski olması ve arkadaşlarımın gazıyla ben de bir sistem toplamaya karar verdim. Ağustos ayından geçen hafta işlemciyi alana kadar yavaş yavaş sistemi topladık. Hatta bu işlere yeni başlamama rağmen arkadaşların tavsiyeleriyle kendim tüm parçaları bir araya getirdim. Sistem şu şekilde;

MSI PRO H610M-E Anakart

Ekran kartı ise yazın 4060ti 16GB düşünüyoruz ama arkadaşlar o paraya çıkarsan 4070 al dediler. Ben daha aşırı anlamıyorum bu işlerden ama bir yerden başladık.
R5 7600 le toplanırdı bu fiyata ve çok daha mantıklı olurdu bence. Ama böyle de iyidir hayırlı olsun. Ekran kartı olarak 4070 almaya çalışın 4060Ti segmentine göre zayıf cidden.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Sosyal Bilgiler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eyvallah sağolasın valla dediğim gibi ben daha pek anlamıyorum temel olarak biliyorum. Kasayı kendim toplamama bile inanamadım nasıl bir araya geldi o sistem diye. Ryzeni pek tavsiye etmedi bizimkiler ısınıyormuş. Benim de Intel e hep bir hevesim vardı zaten.

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,803
İsim
ege erdem demirelli
Oncelikle hayirli olsun. Islemciyi keske 14400 yerine 7500f veya 7600x gibi bir model alsaydiniz hem daha uzun desteklenecek bir platform daha daha f/p.
Anakart h610 gibi giris bir moel yerine amd islemci alip b650 gibi orta segment bir anakart alsaydiniz.
Kasayi indirimleri takip ederek markali ve daha kaliteli bir model alabilirdiniz.
Ekran karti olarak 4060ti yerine 4070 alin kesinlikle. Daha guclu ve 4060ti 16gb gucsuz kaliyor o segmente gore.
Mesaj otomatik birleştirildi:

14400 kesinlikle kotu degil ama 7500f daha f/p olurdu ve aradaki fark ile 4070 degil 4070 super alirdiniz

Devilll20

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,087
İsim
Rick Baba

MSI PRO H610M-E Anakart

Hayırlı olsun hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Sosyal Bilgiler
AMD ye ısınma sorunu yüzünden uzak dur dediler hep bana. Tam bilmiyorum nedir ne değildir. Ama 4070 önerilerinizi kesinlikle dikkate alacağım.

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
AMD ye ısınma sorunu yüzünden uzak dur dediler hep bana. Tam bilmiyorum nedir ne değildir. Ama 4070 önerilerinizi kesinlikle dikkate alacağım.
Hocam düzen değişti :D artık amd değil Intel daha çok ısınıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Sosyal Bilgiler
Güncelleme

Gigabyte RTX 4070 eagle ekran kartı bugün 23.500 TL ye alınmıştır.

tugrafk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Tuğra

MSI PRO H610M-E Anakart

hocam hayirli olsun oncelikle ekran kartini alinca mukemmel sistem olacak ama sanirim tavsiye degilde elestiri istiyorsunuz oncelikle bu sistem hazir olarak alinip daha ucuza getirilebilirdi ne kadara aldiginizi yazdiginiz icin bisey diyemiyorum sonra bu sisteme 600w az gelecek bi sure idare edilir belki ama sonrasinda yavas yavas kullanilamaz hale gelir yan ekranda iyi gider

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Sosyal Bilgiler
hocam hayirli olsun oncelikle ekran kartini alinca mukemmel sistem olacak ama sanirim tavsiye degilde elestiri istiyorsunuz oncelikle bu sistem hazir olarak alinip daha ucuza getirilebilirdi ne kadara aldiginizi yazdiginiz icin bisey diyemiyorum sonra bu sisteme 600w az gelecek bi sure idare edilir belki ama sonrasinda yavas yavas kullanilamaz hale gelir yan ekranda iyi gider
Teşekkür ederim. Ekran kartını bugün sipariş verdik. 4070. Dediğim gibi ben hemen hemen geçen yaza kadar hiç anlamıyordum arkadaşlar ne derse onu aldım. Sadece keyif için marka ürünler tercih ettim. Dedim zaten yaşımız geçti gitti bir kere olsun Kingston olsun, Samsung olsun 2TB olsun falan filan. 600 ü de onlar dedi bana yeter diye. Ama sanırım güç kaynağını değiştirmek kolaymış. Hem burdan okuyarak hem de yaşayarak bu işleri öğreneceğiz zamanla :)

Top Bottom