Neler Yeni

Yeni topladığım sistemde görüntü gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mücahit Küçük
Herkese merhaba, aşağıda belirtmiş olduğum parçalardan yeni bir sistem topladım. Fakat şöyle bir sıkıntı var.

Anakart: Gigabyte b450 Gaming X

İşlemci: Ryzen 5 5600x

Ram: PNY XLR8 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16

İşlemci Soğutucu: Silverstone AR12-RGB

SSD: Team NVME 512 GB

Ekran Kartı: Sapphire RX560

SORU-1: Sistemde fanlar ve ledleri (CPU Fanı ARGB o nedense yanmıyor) yanıyor ve fanlar dönüyor. Fakat ekran kartı fanı dönmüyor ve monitöre görüntü aktaramıyorum. Acaba anakartım Ryzen 3000 Ready ve CPU Ryzen 5600X olduğu için BIOS güncellemesi falan mı gerekiyor ekran kartını görmesi için ? Eğer güncelleme gerekiyorsa ekrana görüntü aktarmadan nasıl yapabilirim ?

Diğer sorum ise CPU soğutucu fanı çalışıyor ama ışıklandırması çalışmıyor. Onun fan ucunu CPU_FAN kısmına bağladım. 4 Pin RGB ucunu ise anakart üstündeki LED_CPU girişine bağladım ama ışıklandırma gelmedi. Bunun ekran kartı ile bir alakası var mı veya varsa sebebi nedir?

Not: Tüm parçalar sıkı sıkı yerine oturdu. PSU'dan gelen kablolar iki defa kontrol edildi. 12 cm kasa fanlarındaki tüm ledler yanıyor ve fanlar dönüyor ama ekran kartı fanı dönmüyor ve görüntü alamıyorum özetle.

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim bu konularda uzman biri değilim. Teşekkürler.

thumbnail.jpg

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Usta konuyu tam okumadım ama neden işlemciden kısıp ekran kartına yatırmadınız ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mücahit Küçük
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bu ekran kartı idareten 6 aylığına aldığım bir kart. Üst seviye olarak düşündüğüm kartı yurtdışından tanıdıklarıma getirteceğim. Bu fiyatlarda Türkiye'de ekran kartına 8-10 bin TL veremem. Biraz bekliyeceğim yani.

Eld037

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
218
İsim
Furkan Aşlakcıoğlu
Ryzen 3000 anakartlar bios güncellemesiyle 5000 serisini destekliyor diye biliyorum. Bios güncellemeyi deneyin olmazsa farklı ekran kartıyla görüntü almayı deneyin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mücahit Küçük
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ekrana görüntü gelmiyor işte sorun o. No signal yazıyor ekranda. Bu durumda nasıl BIOS güncellemesi yapılır ?

• Beğen
Reaksiyonlar: Pala
Top Bottom