Neler Yeni

Yardım Yetkili servis tam olarak ne yapıyor?

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Yusuf Bilir
Herkese iyi forumlar. Arkadaşlar bundan 1 yıl önce dacia sandero stepway 2019 model aldım. Dacia yetkili servisi 10binkm de bakıma getirin dedi. Tamam dedim. 10bin km olduğu için bakıma götürdüm. Üstüne 1.700tl para ödedim. Araba bir gün orada kaldı. Hiç bir sıkıntısı yok dediler. Dedim eyvallah. Sonra benzinciye gittim tekerleklerin havasına 1 yıldır bakmıyorum inmiştir. Yetkili serviste tekerleklerin havasına bakmıştır herhalde dedim. Bir baktım 4 teker de 34-36psm olması gerekirken 29psm. Ya arkadaşlar periyodik bakım diyorusunuz cebimden 1700tl çıkarıp veriyorum az para mı? Tam olarak periyodik bakımda ne yapıyorlar? Çünkü motor yağı seviyesine de baktım arabayı verdiğimle aynı düzeyde. Tekelerlerin basıncına bakmamışlar. Ne yapıyorlar tam olarak periyodik bakım dedikleri şeyde? (Evet rot-balans ayarları da yapılmamış direksiyon düzken sağa çekiyor.)

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Furkan Enes Kaplan
Maalesef Türkiye'de kimse işini adam akıllı yapmıyor 😔

Dahası  
Reaksiyon skoru
240
İsim
Yusuf Bilir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Mustafacan Mermer
Instagram
canmermer06
Merhaba Volvo'da staj yapmaktayım. Genellikle bakım geliyor ve hava, yağ, yakıt filtreleri değişiyor. Sıvılar tamamlanıyor. Eksik bir şey olduğunda müşteriden onay alınarak değişim yapılıyor, Servislerin genel mantığında tamir yoktur parça değişimi üzerine dayalı bir sistem işler tamir ve araçlarınız test edilmeden size verilmez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Mustafacan Mermer
Instagram
canmermer06
Herkese iyi forumlar. Arkadaşlar bundan 1 yıl önce dacia sandero stepway 2019 model aldım. Dacia yetkili servisi 10binkm de bakıma getirin dedi. Tamam dedim. 10bin km olduğu için bakıma götürdüm. Üstüne 1.700tl para ödedim. Araba bir gün orada kaldı. Hiç bir sıkıntısı yok dediler. Dedim eyvallah. Sonra benzinciye gittim tekerleklerin havasına 1 yıldır bakmıyorum inmiştir. Yetkili serviste tekerleklerin havasına bakmıştır herhalde dedim. Bir baktım 4 teker de 34-36psm olması gerekirken 29psm. Ya arkadaşlar periyodik bakım diyorusunuz cebimden 1700tl çıkarıp veriyorum az para mı? Tam olarak periyodik bakımda ne yapıyorlar? Çünkü motor yağı seviyesine de baktım arabayı verdiğimle aynı düzeyde. Tekelerlerin basıncına bakmamışlar. Ne yapıyorlar tam olarak periyodik bakım dedikleri şeyde? (Evet rot-balans ayarları da yapılmamış direksiyon düzken sağa çekiyor.)
Ben yazınızı okumadan cevap yazmıştım ek olarak her araç çıkarken lastik basınçları Volvo'nun önerdiği seviyeye getirilir. Rot-balans ayarı müşterinin özel isteği olmadığı takdirde lastik değiştirmedikçe yapmıyoruz. Periyodik bakım işlemleri yukarıda bahsettiğim parçaların değişimi, tamamlanmasıdır. Gittiğiniz servisi değiştirmenizi öneririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yunus Toptaş
PERİYODİK BAKIM İŞLEMLERİ
1) motor yağı filtresi
2) polen filtresi
3) klima fitresi
4) araba dizel ise birde yakıt filtresi değiştirirler
kısaca yetkili servis fiyatı şişirir parça fiyatı 1.000tl ise 2000tl civarı alırlar

Top Bottom