Neler Yeni

YKS Senem Tavsiyeleriniz .

xFavian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Burak
Evet arkadaşlar yks senem meslek lisesi okuyorum staj görüyorum şu ana kadar ders çalışmadım büyük bir hata yaptığımın farkındayım şu günden sonra kafayı taktım çalışacağım şu andan başlasam iyi bir şey yapabilir miyim veya yapamazsam önerileriniz nelerdir ?

Ne yapmak istiyorsun önce hedef belirleyip ona göre çalışman lazım. Meslek lisesi okuyorsan bölümünün mühendisliğini hedefleyebilirsin. Bu sene kazanamasan bile dert değil seneye başarırsın. Sadece ne istediğini bul öyle çalış.

xFavian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Burak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ne yapmak istiyorsun önce hedef belirleyip ona göre çalışman lazım. Meslek lisesi okuyorsan bölümünün mühendisliğini hedefleyebilirsin. Bu sene kazanamasan bile dert değil seneye başarırsın. Sadece ne istediğini bul öyle çalış.
Yani tıp veya yazılımcı olmak isterim mühendislikte iş yok diyorlar artık eğer seneye kalırsam hayatla ilişkiyi keser ders çalışırım ama şu andan neye başlamalıyım sizce onu söylerseniz sevinirim.

Themaven

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Maven
Yani tıp veya yazılımcı olmak isterim mühendislikte iş yok diyorlar artık eğer seneye kalırsam hayatla ilişkiyi keser ders çalışırım ama şu andan neye başlamalıyım sizce onu söylerseniz sevinirim.
Bu sene bende yks ye çalışıyorum ve en büyük hatalarımdan biri hayatla ilişkimi kesmekti . Bu bir süre işe yarıyor ama yolun yarısına gelince bir anda patlak veriyorsun ve neye uğradığını şaşırıyorsun.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
icardi
tıp ve ya mühendislik. şu ana kadar çalışmadın ve forumdan medet umuyorsun aynen. :d ben üniye girdiğim sene bu zamanlar hayatla bağı kesmiştim adam forumda soru soruyo :D :D

bwNN

80+ Silver
Temelin nasil eğer temelin yoksa tıpı unut bu yil.

Mesleğinde iyiysen iş var dostum. Yeni mezun olan mühendis arkadaşlarım işe girdi hemen. Şuan dediğim gibi kendine hedef belirle yks ayt konularına bak program hazırla, bu sene kazanamayabilirsin belki ama kendini derslere verirsen seneye kazanırsın.

tıp ve ya mühendislik. şu ana kadar çalışmadın ve forumdan medet umuyorsun aynen. :d ben üniye girdiğim sene bu zamanlar hayatla bağı kesmiştim adam forumda soru soruyo :D :D
Bu süreç kişiden kişiye değişir boş yorumlarda bulunmayın. Dostum istediğin mühendislik bölümüne göre değişir ancak tıp biraz zor şu anda. Ancak yapacağın en iyi şey yarın değil bugün çalışmaya başlamak olur sınav böyle kazanılıyor çünkü. Eğer çalışma programı yapmakta zorlanırsan Kopilot gibi rehberlik kuruluşlarından yararlanabilirsin oldukça faydalı.

bwNN

80+ Silver
Çalışmalarının yüzde 80 i Ayt olmali kalani tyt konulari bitirmeye bak

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
icardi
Bu süreç kişiden kişiye değişir boş yorumlarda bulunmayın. Dostum istediğin mühendislik bölümüne göre değişir ancak tıp biraz zor şu anda. Ancak yapacağın en iyi şey yarın değil bugün çalışmaya başlamak olur sınav böyle kazanılıyor çünkü. Eğer çalışma programı yapmakta zorlanırsan Kopilot gibi rehberlik kuruluşlarından yararlanabilirsin oldukça faydalı.
Boş yapmak mı? O rehberlik kurumlarının hiç faydası olduğunu düşünmüyorum. İlk başlarda çok kasmadan düzenli gideceksin. Son bir kaç ay iyice sıkıp arada eğlencelerle son güne kadar çalışacaksın. 3 ay kala 0 dan bir şey olmaz. 1 sonraki seneye hazırlanması en mantıklısı. Planının ŞİMDİDEN ona göre yapsın. Nasıl olsa 1 sene daha var diyip son 3-5 aya salmasın.Önünde 15 ay var.

Boş yapmak mı? O rehberlik kurumlarının hiç faydası olduğunu düşünmüyorum. İlk başlarda çok kasmadan düzenli gideceksin. Son bir kaç ay iyice sıkıp arada eğlencelerle son güne kadar çalışacaksın. 3 ay kala 0 dan bir şey olmaz. 1 sonraki seneye hazırlanması en mantıklısı. Planının ŞİMDİDEN ona göre yapsın. Nasıl olsa 1 sene daha var diyip son 3-5 aya salmasın.Önünde 15 ay var.
Boş yapmak evet. X'in kafası kalın sınavı daha zor kazandı diye bu diğer y kişisinde de böyle olan bir durum değil. Açıkçası faydasını olmadığını düşündüğün rehberlik kurumları kişisine göre oldukça faydalı. Yani bu yorumları yaparken "bence" ifadelerini cümlene katmayı unutma. Çünkü bu değişmez bir prosedür değil herkese göre değişen bir düzen/süreç.

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
icardi
Boş yapmak evet. X'in kafası kalın sınavı daha zor kazandı diye bu diğer y kişisinde de böyle olan bir durum değil. Açıkçası faydasını olmadığını düşündüğün rehberlik kurumları kişisine göre oldukça faydalı. Yani bu yorumları yaparken "bence" ifadelerini cümlene katmayı unutma. Çünkü bu değişmez bir prosedür değil herkese göre değişen bir düzen/süreç.
Bilmiyorum gittiniz mi, gidip de ne fayda gördünüz ancak okuduğunu anlamayla ilgili kurs varsa onlara bi gidin. "O rehberlik kurumlarının hiç faydası olduğunu düşünmüyorum." Düşünmüyorum demişim zaten. Faydası yok dememişim. Faydası olduğunu düşünmüyorum demek zaten cümle içinde "bence" barındırıyor anlam olarak.

Exhos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Zekeriya T
Hocam çok yoğun ve düzenli bir tempoyla olabilir yalnız ana etken temelin nasıl yani en basitinden paragraf sorularına aşina olma işlem yeteneği vs fena değilsen yani eskiden kalma hiçbir şey yoksa işin biraz zor ama artık başlaman lzm nolacağı belli olmaz her türlü çalışmak zorundasın ztn.

Top Bottom