Neler Yeni

Yönetim Bilişim Sistemleri ve Oyun Oynamak İçin Bilgisayar Önerileri

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mertcan Yılmaz
Bütçe
20000
Arkadaşlar Merhaba, bu sene Allah nasip ederse Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencisi olacağım. Ailem Mayıs ayında sana yeni bir bilgisayar alalım diyor. Ben de üniversite için vs. daha kolay olması açısından laptop istiyorum. Ailemi maddi olarak çok da yormak istemiyorum. Genelde bilgisayarda Forza Horizon 4, Gta 5 tarzı oyunlar oynuyorum. Hem oyunlarda beni yormayacak hem de üniversitede işlerimi halledebileceğim olabildiğince fiyat/performans laptop ne önerirsiniz. Ailem bütçe belirtmedi ama ben en fazla 20k diye kendi kendime limit koydum.

coldplay

80+ Bronze
3050'ler 4 gb olmuyor mu? Eğer 6 Gb ise net bunu alayım.
Bu yıl 3050 6 gb versiyon oluşturulmuş ilk örneklerden bir tanesi bu dizüstü. 3060 oyun performansı açısından daha performanslı bilmiyorsanız belirtmiş olayım kullanım durumuna göre tercih değişebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
184
İsim
Onur Altunay

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,755
İsim
bilo
Discord
b1l0
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mertcan Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
S
Bu yıl 3050 6 gb versiyon oluşturulmuş ilk örneklerden bir tanesi bu dizüstü. 3060 oyun performansı açısından daha performanslı bilmiyorsanız belirtmiş olayım kullanım durumuna göre tercih değişebilir.
Sizin kadar hakim değilim malesef, ben 3050'ler 4 gb diye biliyordum eğer Mayıs ayına kadar fiyatı artmazsa kesinlikle bunu alırım. Gider bir tane de ekstra ram alırım mükkemmel olur. Birde sanırım siz bu işten anlıyorsunuz size iki soru daha sormak istiyorum ilk olarak sistemde 8 gb ram var ya ben diğer slota aynı mhz değerinde 16 gb ram taksam 24 gb'a tamamlasam olur mu ikinci olarak da depolamayı arttırmam için ne almamı tavsiye edersiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Burda 19 duruyor.
İnşallah Mayıs'a kadar zam gelmez

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,755
İsim
bilo
Discord
b1l0
S

Sizin kadar hakim değilim malesef, ben 3050'ler 4 gb diye biliyordum eğer Mayıs ayına kadar fiyatı artmazsa kesinlikle bunu alırım. Gider bir tane de ekstra ram alırım mükkemmel olur. Birde sanırım siz bu işten anlıyorsunuz size iki soru daha sormak istiyorum ilk olarak sistemde 8 gb ram var ya ben diğer slota aynı mhz değerinde 16 gb ram taksam 24 gb'a tamamlasam olur mu ikinci olarak da depolamayı arttırmam için ne almamı tavsiye edersiniz?

Daha 1 ay var, o zaman konu açsanız daha iyi olurdu 1 ayda çok şey değişir.

coldplay

80+ Bronze
S

Depolama konusunda @Ege Hanedar @EFI Shell bilgi sahibidir belki ben bilgi sahibi değilim
8+16 gb ram olarak kullanabilirsiniz flex channel olarak çalışır ama dual channel 8+8 gibi performans artışı sağlamaz yine de aynı özelliklere sahip bir ram kullandığınız sürece flex channel sorun oluşturmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mertcan Yılmaz
Daha 1 ay var, o zaman konu açsanız daha iyi olurdu 1 ayda çok şey değişir.
Ben ne olur ne olmaz diye açtım, aklımda fikir oluşsun çünkü o zaman sıkışmak istemedim.

Depolama konusunda @Ege Hanedar @EFI Shell bilgi sahibidir belki ben bilgi sahibi değilim
8+16 gb ram olarak kullanabilirsiniz flex channel olarak çalışır ama dual channel 8+8 gibi performans artışı sağlamaz yine de aynı özelliklere sahip bir ram kullandığınız sürece flex channel sorun oluşturmaz
O Zaman aynı 8 Gb ram alırım. Teşekkür ederim.

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
789
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
3050'ler 4 gb olmuyor mu? Eğer 6 Gb ise net bunu alayım.
4GB'ye bulaşmayın hocam hiç iyi yaklaşmayın çünkü yetmiyor kendimdede olduğu için. en az 6 şart. Screenshot 2023-05-11 214730.png

Top Bottom