Neler Yeni

Çözüldü✓ your pc ran into a problem and needs to restart hatası

metehan47

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Metehan Çelik Yılmaz
arkadaşlar geçen ay lenovo ideapad gaming 3 15IAH7 modelinde bir laptop aldım kurulumunu kendim yaptım ve geçen haftaya kadar sorunsuz kullanıyordum lakin son zamanlarda 2 kere mavi ekran sorunu aldım. Olay ikisinde de şöyle gerçekleşti CSGO oynarken oyunu alt-tab yapıp google a girdim googla tıklar tıklamaz (your pc ran into a problem and needs to restart) yazısı aldım ve bilgisayar tekrar başlatıldı. Tüm driverları tekrar kontrol ettim ve tam taramalı virüs taraması yaptım hiçbir sıkıntı çıkmadı ve CSGO dan har alt-tab ile çıkıp google a girdiğimde karşılaşmıyorum bu sorunla çok nadiren arada bir oluyor neden olduğunu hala anlamadım bu tarz bir sorun yaşayan var mı varsa çözümü nedir?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,696
İsim
Emre Zengin
arkadaşlar geçen ay lenovo ideapad gaming 3 15IAH7 modelinde bir laptop aldım kurulumunu kendim yaptım ve geçen haftaya kadar sorunsuz kullanıyordum lakin son zamanlarda 2 kere mavi ekran sorunu aldım. Olay ikisinde de şöyle gerçekleşti CSGO oynarken oyunu alt-tab yapıp google a girdim googla tıklar tıklamaz (your pc ran into a problem and needs to restart) yazısı aldım ve bilgisayar tekrar başlatıldı. Tüm driverları tekrar kontrol ettim ve tam taramalı virüs taraması yaptım hiçbir sıkıntı çıkmadı ve CSGO dan har alt-tab ile çıkıp google a girdiğimde karşılaşmıyorum bu sorunla çok nadiren arada bir oluyor neden olduğunu hala anlamadım bu tarz bir sorun yaşayan var mı varsa çözümü nedir?
Minidump dosyalarını paylaşır mısın? https://www.technopat.net/sosyal/konu/minidump-dosyalarini-paylasin.73053/

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,696
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,696
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,696
İsim
Emre Zengin
bakabildiniz mi hocam ?
Hocam buradan https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/...ümesi&id=FB762CAD-DE8B-49C2-A04B-809B4958F608
Chipset Driver for Windows 11 (64-bit) - IdeaPad Gaming 3 15IAH7, IdeaPad Gaming 3 16IAH7 yazana tıklayıp Chipset sürücüsünü yükleyin.
Intel Dynamic Tuning Driver for Windows 11 (64-bit) - IdeaPad Gaming 3 15IAH7, IdeaPad Gaming 3 16IAH7 Intel Dynamic Tuning Driverı indirip yükleyin.
Intel Serial-IO Driver for Windows 11 (64-bit) - IdeaPad Gaming 3 15IAH7, IdeaPad Gaming 3 16IAH7 Intel Serial-IO Driver yazanı indirip kurun.
Bu dediklerimi bir yapın bakalım eğer gene mavi ekran verirse paylaşın tekrardan kontrol edeyim.

metehan47

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Metehan Çelik Yılmaz
Hocam buradan https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/gaming-series/ideapad-gaming-3-15iah7/82s9/82s900twtx/mp2cal9w/downloads/driver-list/component?name=Yonga Kümesi&id=FB762CAD-DE8B-49C2-A04B-809B4958F608
Chipset Driver for Windows 11 (64-bit) - IdeaPad Gaming 3 15IAH7, IdeaPad Gaming 3 16IAH7 yazana tıklayıp Chipset sürücüsünü yükleyin.
Intel Dynamic Tuning Driver for Windows 11 (64-bit) - IdeaPad Gaming 3 15IAH7, IdeaPad Gaming 3 16IAH7 Intel Dynamic Tuning Driverı indirip yükleyin.
Intel Serial-IO Driver for Windows 11 (64-bit) - IdeaPad Gaming 3 15IAH7, IdeaPad Gaming 3 16IAH7 Intel Serial-IO Driver yazanı indirip kurun.
Bu dediklerimi bir yapın bakalım eğer gene mavi ekran verirse paylaşın tekrardan kontrol edeyim.
dediğiniz şeyleri kurdum hocam zaman ayırdığınız için teşekkür ederim mavi ekran tekrardan olursa eğer yine buraya sizi alıntılayarak yazarım.

Hkay12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hakan
arkadaşlar lenovo loq laptop ile aynı sorunu yaşıyorum banada yardım edebilirmisiniz?????
Mesaj otomatik birleştirildi:

arkadaşlar lenovo loq laptop ile aynı sorunu yaşıyorum banada yardım edebilirmisiniz?????
arkadaşlar lenovo loq laptop ile aynı sorunu yaşıyorum yardım edebilirmisiniz?????

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
985,363
Üyeler
155,860
Son üye
mertkynrpnr
Top Bottom