Neler Yeni

youtube yada twitch e başlamak için neler önerirsiniz?

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,211
İsim
Oozdmrsm
Beyler, Bayanlar öncelikle merhaba. Bir sosyal medya platformunda kendimi büyütmek istiyorum. Bunu pasif gelir içinde yapabilirim. Ama ilk işim kendi kanalımı büyütmek olacak. Öncelikle hangi platformu seçmeliyim? twitch ile youtube farklı platformlar sonuçta birinde video yükleyebiliyoruz diğerinde yayın yapıyoruz. Bunlardan hangisini önerirsiniz?
Bunun dışında kanalı büyütmek için neler yapmalıyım. Ne tarz içerik üretilirse kanalı büyütürüm?
yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

ByArrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Emirhan Durmuş
İlk olarak ne yapmak istediğinize karar verin yayın mı yapacaksınız yoksa video mu çekeceksiniz
Ne yapmak istediğinizi seçtikten sonra içerik türü belirlemeniz lazım (Oyun, eğitim, haber, finans vb.)
Kanalı büyütmek için düzenli içerik üretmeniz lazım. Bu yaptığınız içeriğe göre hafta da 1 veya 2-3 günde bir olabilir. Sonra tiktok hesabı açıp içeriklerinizden parçaları oraya yükleyip kitle çekebilirsiniz. Örneğin Valorant gameplay videosu veya yayını yapıyorsun ve maçta ace attın bu ace kısmını tiktok'a yükleyip kitle çekebilirsiniz
(Kanalı büyütmek için belli bir içerik türü yok yani oyun çekersen kanal büyür veya finans çekersen kanal büyür diye bir şey yok)
Youtube topluluk kısmını da aktif olarak kullanman lazım
En önemlilerinden biride içerik türünü değiştirmemen lazım yoksa kanalın algoritması bozulur ve bir daha toparlanması uzun sürer ama toparlanmama ihtimalide var

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,211
İsim
Oozdmrsm
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk olarak ne yapmak istediğinize karar verin yayın mı yapacaksınız yoksa video mu çekeceksiniz
Ne yapmak istediğinizi seçtikten sonra içerik türü belirlemeniz lazım (Oyun, eğitim, haber, finans vb.)
Kanalı büyütmek için düzenli içerik üretmeniz lazım. Bu yaptığınız içeriğe göre hafta da 1 veya 2-3 günde bir olabilir. Sonra tiktok hesabı açıp içeriklerinizden parçaları oraya yükleyip kitle çekebilirsiniz. Örneğin Valorant gameplay videosu veya yayını yapıyorsun ve maçta ace attın bu ace kısmını tiktok'a yükleyip kitle çekebilirsiniz
hocam zaten tiktok platformunda 1600 kadar takipçim mevcut oradan yayın denedim ama fazla kitleye ulaşamadım. genellikle fifa23 csgo pubg tarzı oyunlar oynuyorum (r6, fall guys da yapabilirim) benim için sıkıntı olmaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam zaten tiktok platformunda 1600 kadar takipçim mevcut oradan yayın denedim ama fazla kitleye ulaşamadım. genellikle fifa23 csgo PUBG tarzı oyunlar oynuyorum (r6, fall guys da yapabilirim) benim için sıkıntı olmaz
şeyler var mesela fifada uzaktan roberto carlos şutu çektiğim videolar var onları paylaşabilirim tik tokta :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,875
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
Beyler, Bayanlar öncelikle merhaba. Bir sosyal medya platformunda kendimi büyütmek istiyorum. Bunu pasif gelir içinde yapabilirim. Ama ilk işim kendi kanalımı büyütmek olacak. Öncelikle hangi platformu seçmeliyim? twitch ile youtube farklı platformlar sonuçta birinde video yükleyebiliyoruz diğerinde yayın yapıyoruz. Bunlardan hangisini önerirsiniz?
Bunun dışında kanalı büyütmek için neler yapmalıyım. Ne tarz içerik üretilirse kanalı büyütürüm?
yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.
Hocam video veya yayın açacaksan yüzün gözükmeli . Yani en azından benim için öyle .Eğer kamera açmazsan büyümen biraz daha yavaş olur .

ByArrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Emirhan Durmuş
Hocam video veya yayın açacaksan yüzün gözükmeli . Yani en azından benim için öyle .Eğer kamera açmazsan büyümen biraz daha yavaş olur .
Bu tamamen içerikle alakalı

hocam zaten tiktok platformunda 1600 kadar takipçim mevcut oradan yayın denedim ama fazla kitleye ulaşamadım. genellikle fifa23 csgo PUBG tarzı oyunlar oynuyorum (r6, fall guys da yapabilirim) benim için sıkıntı olmaz

şeyler var mesela fifada uzaktan roberto carlos şutu çektiğim videolar var onları paylaşabilirim tik tokta :D
Bu oyunların kitlesi farklı olduğu için bu oyunlardan birini seçip ona yüklenmeniz daha iyi olur.
Tik Tok'ta bu tarz videolar izlensede youtube gibi bir platformda izlenmesi çok zor

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,211
İsim
Oozdmrsm

ByArrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Emirhan Durmuş
Başlangıç için OBS gayet yeterli bir program

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,211
İsim
Oozdmrsm
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,875
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
Bu tamamen içerikle alakalı

Bu oyunların kitlesi farklı olduğu için bu oyunlardan birini seçip ona yüklenmeniz daha iyi olur.
Tik Tok'ta bu tarz videolar izlensede youtube gibi bir platformda izlenmesi çok zor
Dostum kaç tane kamerasız ünlü youtuber veya yayıncı tanıyorsun . Oyun kanalları kamerası tutmaz .Senin dediğin anca belgesel türü kanallarda olur .

ByArrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Emirhan Durmuş
obs i hiç kullanmadım desem yeridir. bununla ilgili kısa özet geçen bir rehber var mı hocam?

Dostum kaç tane kamerasız ünlü youtuber veya yayıncı tanıyorsun . Oyun kanalları kamerası tutmaz .Senin dediğin anca belgesel türü kanallarda olur .
Yayın yapacaksa kamera şart ama oyun videoları için şart değil ama olması daha iyi.
Bir kaç örnek kanal:

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,875
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri