Neler Yeni

YouTube'a içerik üretmek için ne gereklidir?

mmdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Muhammed Demiroğlu
Nostalji oyunları da düşünüyordum zaten, ama pek fazla kaynak kullanmadıkları için ilk mesajı uzatmak istemedim. Mikrofon olarak bir öneriniz varsa alabilirim.
mikrofonlar hakkında pek bilgim yok ama youtube da dolaşırken bazı kanalarda rast geliyorum çok kötü sesleri geliyor ve video içeriği iyi olsa bile izlemek istemiyorsun bu yüzden dikkat etmelisin

Berkantto

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
berkant toygün
Buna kesinlikle katılıyorum. Şu an Twitch platformu üzerinde yayın yapan tonlarca insan var, sayfayı her açtığımda çok izlenen yayınları geziyorum, ama sadece oyunu oynaması değil ayrıca oyunu yaşaması gerekiyor, yoksa izlemeye değer bir yanı olmuyor, aynı oyunları başkaları da oynuyor sonuç olarak.
Evet seni öne çıkaran bir şey olması mesela Rammus ben eğlenceli adam , adam yaşıyor oyunu

H_SerhatY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Serhat Yiğit
Face cam mikrofon yeterli
Şimdilik Facecam gibi bir düşüncem yok, hatta sadece şimdilik değil, hiçbir zaman Facecam gibi bir düşüncem yok.
Çünkü videoyu izleyen insanlar beni görmek için gelmiyor, oyunu görmek için geliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Levent Akbaş
Kardeşim öncelikle cidden bir kariyer sahibi olmak istiyorsan yada sevilmek tanınmak biri olmak istiyorsan ilk önce kendini videoyu ceken değil de izleyen kişiymişsin gibi düşünmeni istiyorum mikrofonun çok kaliteli olmasına gerek yok başlangıç seviyesi olduğu için cızırtısız net gelebilmesi yeterlidir ama kamera alirsan senin daha çabuk kitle ulaşmanı sağlayacaktır birde oyun olarak sohbetinle videoyu izleyenleri ekran başına kitleyecek konular bulmalısın sana şimdiden başarılar diliyorum ❤️

H_SerhatY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Serhat Yiğit
Kardeşim öncelikle cidden bir kariyer sahibi olmak istiyorsan yada sevilmek tanınmak biri olmak istiyorsan ilk önce kendini videoyu ceken değil de izleyen kişiymişsin gibi düşünmeni istiyorum mikrofonun çok kaliteli olmasına gerek yok başlangıç seviyesi olduğu için cızırtısız net gelebilmesi yeterlidir ama kamera alirsan senin daha çabuk kitle ulaşmanı sağlayacaktır birde oyun olarak sohbetinle videoyu izleyenleri ekran başına kitleyecek konular bulmalısın sana şimdiden başarılar diliyorum ❤
Tanınan birisi olmak gibi bir düşüncem veya öyle bir niyetim yok. Amacım oyun videosu izlemek isteyen insanlara sürekli olarak içerik üretmek.
Üstteki mesajımda belirttiğim gibi videolarda Facecam kullanmayı düşünmüyorum. Zira videoyu izleyenler video süresi boyunca beni değil, oyunu izleyecek. Ama ilerleyen zamanlarda Facecam kullanımı için gerekli kurulumu yapabilirsem kullanabilirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
İsmail
İçerik üretmek için önce fikir lazım malzeme zamanla bulunır fikir ve samimiyet olmazsa olmaz özgün ol samimi ol ama cıvık olma zamanla gelişirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Levent Akbaş
Bence twitch de katılsan daha iyi olabilir hem canlı bir şekilde sohbet edebiliyorsun hem orda kitle oluşturduktan sonra youtube ye geçebilirsin

H_SerhatY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Serhat Yiğit
İçerik üretmek için önce fikir lazım malzeme zamanla bulunır fikir ve samimiyet olmazsa olmaz özgün ol samimi ol ama cıvık olma zamanla gelişirsin
İlk mesajı okumadan cevap verdiğinizi düşünerek söylemek istiyorum, oyun videoları çekeceğim. Oyun videolarında ne tür bir özgünlük olması gerektiğini de merak ediyorum. Diğer içerik üreticilerinin oynadığı oyunları oynamam gerekecek. Sadece YouTube için kendi oyunumu yapmam bekleniyorsa kusura bakmasınlar ama daha çok beklerler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
İsmail
İlk mesajı okumadan cevap verdiğinizi düşünerek söylemek istiyorum, oyun videoları çekeceğim. Oyun videolarında ne tür bir özgünlük olması gerektiğini de merak ediyorum. Diğer içerik üreticilerinin oynadığı oyunları oynamam gerekecek. Sadece YouTube için kendi oyunumu yapmam bekleniyorsa kusura bakmasınlar ama daha çok beklerler.
Genel anlamda özgün olmak diyorum mesela adamlar minecraft oynuyorlar ama farklı bi düzeyde mesela minecraft saklambaç modu gibi özgünlük mesela özgünlük kavramı çok farklı yerlere çkilebilir her anlamda

H_SerhatY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Serhat Yiğit
Genel anlamda özgün olmak diyorum mesela adamlar minecraft oynuyorlar ama farklı bi düzeyde mesela minecraft saklambaç modu gibi özgünlük mesela özgünlük kavramı çok farklı yerlere çkilebilir her anlamda
Minecraft benim de 7 yıldır çok severek oynadığım ve özelleştirme bakımından her yöne gidebilecek bir oyun. Bir oyunun içerisindeki farklı şeyleri denemekten bahsediyorsanız zaten bunu yapmayan kişiler hiçbir zaman öne çıkmıyor. Minecraft için birkaç farklı video fikrim var, onları da yine elimden geldiğince iyi bir şekilde anlatarak oynamayı düşünüyorum.

H_SerhatY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Serhat Yiğit
Bence twitch de katılsan daha iyi olabilir hem canlı bir şekilde sohbet edebiliyorsun hem orda kitle oluşturduktan sonra youtube ye geçebilirsin
YouTube benim daha alışık olduğum bir platform, kullanması bana göre daha kolay, ayrıca aynı anda hem videoyu işleyip canlı olarak yayınlamam hem de oyunu oynamam gerekmediği için bilgisayara daha az yük bindiren bir platform. Sonuçta hepimiz yeni nesil bilgisayar kullanmıyoruz, öyle değil mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
282
İsim
Tufan Kürşat
Nacizane benim tavsiyem ise video edit için korsan program kullanmamanız helal olan doğru olan.
Size birkaç program kampanyası bırakıyorum içinde ekran kayıt ve video editör olan.

Bu sitede biraz aşağı inerseniz
Vov Screen Recorder 2.4 ve ACDSee Video Studio 3 ücretsiz lisans kampanyası var mutlaka faydalanın.

EGEMENK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
130
İsim
Egemen karaca
Merhabalar, aranıza yeni katıldım.
Amacım YouTube için içerik üretmek, çoğunlukla oyun videoları olmakla birlikte bazen VLOG tarzı içerikler üretmek istiyorum.
Aşırı kaliteli videolar çekmek gibi bir düşüncem şimdilik yok, ama ileride bütçem oldukça kesinlikle geliştirme yapmayı düşünüyorum.
Oyun olarak şu anlık oynayacağım en üst düzey oyun Need for Speed Payback.
720p videolarla başlamak istediğimi de belirterek görüşlerinizi almaya başlayabilirim. Saygılarla.
Merhaba belirli bir süre bende yaptım ve 750 abone civarına geldim.Bu süre zarfında öğrendiğim şeyler işini gerçekten severek yap yani montaj yaparken gerçekten özenerek yap oyun videosu çekiceksen popüler oyunlardan olması lazım ve mikrofon vb şeyleri bütçene göre araştırma yap ve alabildiğinin kalitelisini al.Vlog tarzı düşünüyorsan orta seviye 720p kayıt yapabilen bir kamera ve ses için yaka mikrofonu al yine alabildiğinin bütçenin el verdiği en kalitelisini bulmaya çalış ve videonu çek. Montaj kısmında ise iş biraz zorlaşıyor direk olarak adobe ve sony vegas gibi programların kullanımı biraz daha zor olduğu için bence camtasia veya filmora gibi montaj programlarından başlayabilirsin ve sonrasında sony vegas ve adobe gibi programlara geçiş yapabilirsin .benim öğrendiklerim tecrübe ettiklerim bu kadar.
Birde en çok hangi seri beğeniliyorsa onu daha geliştirerek çek ve kitle toplamanı tavsiye edebilirim.Umarım işine yarar iyi akşamlar.
NOT:Özgün ol ve samimi videolar çekmende kitle toplamana yardımcı olucaktır:)

Top Bottom