Neler Yeni

Yüksek wattlı şarj aleti telefon piline zarar verir mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kutay Orhan
hayatında hiç ios telefon kullanmayan biri olarak iphone almaya karar verdim.
iphone kullanan tanıdıklarımdan duyduğum şey genellikle pil sağlığı.
telefon için adaptör almak istiyorum fakat yüksek wattlı alırsam belki zarar görür endişesindeyim.
eğer orjinalinden (20w) yüksek wattlı şarj adaptörü alırsam pil zarar görür mü yada pil sağlığı yüzdesi düşer mi?

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Telefon şarj aletinden kendine uygun olan akımı çeker. Sorun olursa uyarı verir. Bu özellik tuşlu Nokia da bile var (desteklenmeyen şarj cihazı diyip şarj etmiyor).

Yinede en garantisi yakındaki birinde yüksek wattlı şarj aleti varsa onunla bir dene .

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Kutay Orhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefon şarj aletinden kendine uygun olan akımı çeker. Sorun olursa uyarı verir. Bu özellik tuşlu Nokia da bile var (desteklenmeyen şarj cihazı diyip şarj etmiyor).

Yinede en garantisi yakındaki birinde yüksek wattlı şarj aleti varsa onunla bir dene .
telefon daha elime ulaşmadı ve adaptörüde acaba spigen gibi markalardan mı alsam dedim o yüzden sormuştum

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
570
İsim
Sinan İ.
İphone uyumlu Anker , Spigen , Boseus gibi markaları tercih etmen iyi olur. Yüksek Watt alsan dahi telefon en yüksek ne kadar destekliyorsa o kadar çeker hatta yüksek watt ise daha az iş yapacağı için daha az ısınıyor.
Şarj aleti alırken çift çıkışlı şarj aleti alıyorsan mutlaka tek çıkışın watt ına dikkat et yoksa düşük almış olabilirsin.
Şarj sağlığının düşmesinin en büyük nedeni şarj ederken telefonla oynamak , telefonu yüksek ısılarda tutmak ve şarjı %20 nin altında kullanmak.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,893
Üyeler
156,541
Son üye
havix
Top Bottom