Neler Yeni

Yurt Dışı Alışveriş Gümrük Sınırı

kocavalys

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Metehan Madenci
Selam,
Bu ay 1 sipariş verdim 116 dolarlık (kargo dahil) 10 figür. Şimdi 300 dolarlık 30a yakın figür söyleyeceğim. 2 ayrı sipariş bölmeyi düşünüyorum KDV ve ÖTV eklenmesin diye ama sizde bu siparişleri art arda girmem sıkıntı yaratır mı? Yani beni 150euro+ sipariş verdim sayarlar mı? Birde sanırım ayda 5 sipariş sınırı varmış. Bu 5 ürün alabilirsin demek mi yoksa 5 sipariş verebilirsin demek mi?
Teşekkürler

freygasm

80+ Gold
Aynı üründen 2+ almak ticari alışverişe giriyor. Sıkıntı çıkarabilir. Ayrıca aylık 5hakkın var her tc için, siparişler aynı kargoyla geliyorsa 150euro sınırına da takılır.

kocavalys

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Metehan Madenci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı üründen 2+ almak ticari alışverişe giriyor. Sıkıntı çıkarabilir. Ayrıca aylık 5hakkın var her tc için, siparişler aynı kargoyla geliyorsa 150euro sınırına da takılır.
Birkaç kere söyledim 10-15 figürü aynı anda sıkıntı olmadı. Farklı figürler olduğu için sanırsam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim kafamda netleştirmek istediğim;
1-10 figürü tek siparişte söylersem 1 hakkım mı gidiyor.
2-2 tane art arda ayrı 140dolarlık sipariş versem bunu beraber sayma ihtimalleri var mı?

freygasm

80+ Gold
Birkaç kere söyledim 10-15 figürü aynı anda sıkıntı olmadı. Farklı figürler olduğu için sanırsam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim kafamda netleştirmek istediğim;
1-10 figürü tek siparişte söylersem 1 hakkım mı gidiyor.
2-2 tane art arda ayrı 140dolarlık sipariş versem bunu beraber sayma ihtimalleri var mı?
Olay sipariş değil ürün sayısı diye biliyorum. Aylık 5 hakkınız var tek tc üzerine.

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Muhammed emin efe
Selam,
Bu ay 1 sipariş verdim 116 dolarlık (kargo dahil) 10 figür. Şimdi 300 dolarlık 30a yakın figür söyleyeceğim. 2 ayrı sipariş bölmeyi düşünüyorum KDV ve ÖTV eklenmesin diye ama sizde bu siparişleri art arda girmem sıkıntı yaratır mı? Yani beni 150euro+ sipariş verdim sayarlar mı? Birde sanırım ayda 5 sipariş sınırı varmış. Bu 5 ürün alabilirsin demek mi yoksa 5 sipariş verebilirsin demek mi?
Teşekkürler
Sen ailenin TC'leri ile farklı isimler adına satın al. Yoksa gümrükte kalır. Onların hakkını kullan yani.

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
34,821
İsim
Mert Can Ergün

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,719
İsim
Eren Güven
1 pakette aynı üründen iki tane olabilir. 1 ay içerisinde toplam da 5 adet sipariş verebilirsin. Eğer amazon üzerinden alıyorsan sıkıntı olmaz yalnız. aylık kota dolunca diğer siparişler gümrükte bekliyor, bi sonraki ayın ilk iş gününde gümrükten çekme işlemleri başlıyor

kocavalys

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Metehan Madenci
Onlar mail yolu ile istiyordur yoksa yollayamaz ürünü gümrükte girmez.
1 pakette aynı üründen iki tane olabilir. 1 ay içerisinde toplam da 5 adet sipariş verebilirsin. Eğer amazon üzerinden alıyorsan sıkıntı olmaz yalnız. aylık kota dolunca diğer siparişler gümrükte bekliyor, bi sonraki ayın ilk iş gününde gümrükten çekme işlemleri başlıyor
1 pakette 10 küsür figür söyledim 2 kere. Daha sıkıntı olmadı.
Benim hatammış TIN number dediği sanırsam kimlik numarası.

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
605
İsim
Muhammed emin efe
1 pakette 10 küsür figür söyledim 2 kere. Daha sıkıntı olmadı.
Benim hatammış TIN number dediği sanırsam kimlik numarası.
Üstüne içinde kaç ürün olduğunu yazarlarsa sorun olabilir riske atma derim.

Top Bottom