Neler Yeni

yurt dışı cihazımı nasıl kayıt ederim

wpa_supplicant

80+ Silver
En İyi Cevap
22
Xiaomilerde bootloader kilidi kaldırılıp qcn dosyası değiştiriliyor.Samsung da falan da z3xbox falan kullanılıyor.Her android telefona da imei atılamıyor.
Kırmak bunun neresinde işte? Bu normal sayılan bir işlem. Bütün Android cihazlara ayrılmadığından veya atıldığından bahsetmiyorum. O kadar insanın emeği var o sistem üzerine. Dandik kısmına uyuz oldum.

Ariseks

80+ Gold
Konu açarak anlatamam çünkü Türkiye'de illegal sayılan bir işlem.
apple olmuyor diye biliyorum 2 yöntem var 1 i yanında ayrı bir cihaz var onu taşıyorsun webtekno incelemişti 2 başka iphonun imeisini veriyorsun 1. bazen çalışmıyor 2. çok masraflı ben parasını verip kaydettirdim e devletten yapıyorduk yanlış hatırlamıyorsam

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Kırmak bunun neresinde işte? Bu normal sayılan bir işlem. Bütün Android cihazlara ayrılmadığından veya atıldığından bahsetmiyorum. O kadar insanın emeği var o sistem üzerine. Dandik kısmına uyuz oldum.
Kırdığın için atabiliyorsun.Uzun bir süre mi8 lere falan imei atılmıyordu.Güvenliği kırılınca atılmaya başladı.Sonra çift hatlı telefonda tek imei kayıt oldu falan.Normal bir işlem falan değil yasadışı bir işlem.Yasadışı olmasa resmi servisler destek verirdi değil mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
emre erden
arkadaşlar kayıt ettirdikten sonra 3 yıl cihaz sadece sizin hattınızda çalışır diyor benim aldığım telefoncu temmuzdan sonra o yasa kalkıyor diyor ne yapayım bende şaşırdım

wpa_supplicant

80+ Silver
En İyi Cevap
22
Kırdığın için atabiliyorsun.Uzun bir süre mi8 lere falan imei atılmıyordu.Güvenliği kırılınca atılmaya başladı.Sonra çift hatlı telefonda tek imei kayıt oldu falan.Normal bir işlem falan değil yasadışı bir işlem.Yasadışı olmasa resmi servisler destek verirdi değil mi?
Yasal sayılan bir işlem, sadece Türkiye de yasaklı, para alabilmek için. Ben halen dandik kısmı anlamaya çalışıyorum...

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yasal sayılan bir işlem, sadece Türkiye de yasaklı, para alabilmek için. Ben halen dandik kısmı anlamaya çalışıyorum...
Şunun bana nasıl yasal olduğunu açıklayabilir misin? Başka bir telefonun imei numarasını başka telefona atıyorsun.Yasal olsa firmalar resmi olarak destek verir,Z3box lar chimeralar olmaz.Yasal falan değil.Dandik kısmına gelince de birisi benim telefonumu çalsa başka imei numarası atsa ben o telefonu siddin sene bulamam.Ortada güvenlik açığı var sonuçta.

wpa_supplicant

80+ Silver
En İyi Cevap
22
Şunun bana nasıl yasal olduğunu açıklayabilir misin? Başka bir telefonun imei numarasını başka telefona atıyorsun.Yasal olsa firmalar resmi olarak destek verir,Z3box lar chimeralar olmaz.Yasal falan değil.Dandik kısmına gelince de birisi benim telefonumu çalsa başka imei numarası atsa ben o telefonu siddin sene bulamam.Ortada güvenlik açığı var sonuçta.
Bakabilirsin. Google a yazıp araması sadece beş dakikanı alır.

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
ben bildiğimi açıklıyorum sen bilmedğine göre google a sallıyorsun.tezimi çürütemiyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

What is Cell Phone Cloning Fraud?

Every cell phone is supposed to have a unique factory-set electronic serial number (ESN/IMEI) and telephone number (MIN). A cloned cell phone is one that has been reprogrammed to transmit the ESN/IMEI and MIN belonging to another (legitimate) cell phone. Unscrupulous people can obtain valid ESN/MIN combinations by illegally monitoring the radio wave transmissions from the cell phones of legitimate subscribers. After cloning, both the legitimate and the fraudulent cell phones have the same ESN/MIN combination and cellular systems cannot distinguish the cloned cell phone from the legitimate one. The legitimate phone user then gets billed for the cloned phone’s calls. Call your carrier if you think you have been a victim of cloning fraud. As changing the IMEI is cloning a device it falls under this FCC law.

Baya yasalmış.

Son düzenleme:

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Benden iyi biliyorsan ben bırakıyorum cross portlamayı, javayı. Buyur sahne senin.
hala kanıtlayamadın.Java biliyormuş bak sen.Bende de embedded c var react-native var napıcaz.Mühendisim ben.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamam demek ki bilmiyormuşsun araştır o zaman
IMEI Repair yasadışı bir işlemdir dünyanın her yerinde.FARKLI BİR CİHAZIN IMEI NUMARASINI KLONLAMAK YASAKTIR.Burada yasal olmayan şeyi övmeyin.

Top Bottom