Neler Yeni

Yurt dışı iphonu hasarlı iphona geçirip kullanmak?

execute

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Serhat İnan
Akşam akşam merak ettim bende yurtdışı 13 pro var ben bunun kasındaki sağlam parçaları yurt içi bir 13 proyla değiştirip kullanabilirmiyim? Bence forum içinde gayet güzel bir konu belkide bilgili arkadaşlarımız olaya el atarsa yurt dışı cihazları daha iyi değerlendirebiliriz.

şahin doğan

80+ Platinum
Kullanabilirsin. Ekranı, kasayı, kameraları, pili, anakart içerisindeki bazı parçaları, antenleri, hoparlörü, ahizeyi, şarj portunu kullanırsın.

Mtsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Mustafa tsn
Akşam akşam merak ettim bende yurtdışı 13 pro var ben bunun kasındaki sağlam parçaları yurt içi bir 13 proyla değiştirip kullanabilirmiyim? Bence forum içinde gayet güzel bir konu belkide bilgili arkadaşlarımız olaya el atarsa yurt dışı cihazları daha iyi değerlendirebiliriz.
Kullanabilirsin ama bilinmeyen parça uyarısı veya uyumsuzluk çıkabiliriyor bazen . apple yetkili servis dışı işlemlerde sıkıntı çıkarmayı seviyor

execute

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Serhat İnan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kullanabilirsin ama bilinmeyen parça uyarısı veya uyumsuzluk çıkabiliriyor bazen . apple yetkili servis dışı işlemlerde sıkıntı çıkarmayı seviyor
Sizce maliyeti be kadar olur ve imei hamgi parçada saklanıyor yani xiaomilerde işlemcide sanırım misal mediatek işlemci bir xiaomi sordum bu yurt dışı dedi daha kırılmadı dedi o yüzden şuan kayıt yapamıyoruz dediler snapdragon bi xiaomi vardı bununda süresi bitince gelebilirsin demişlerdi bana 2 yıl önce
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartın bazı parçaları derken neler olabilir bu parçalar

Mtsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Mustafa tsn
Sizce maliyeti be kadar olur ve imei hamgi parçada saklanıyor yani xiaomilerde işlemcide sanırım misal mediatek işlemci bir xiaomi sordum bu yurt dışı dedi daha kırılmadı dedi o yüzden şuan kayıt yapamıyoruz dediler snapdragon bi xiaomi vardı bununda süresi bitince gelebilirsin demişlerdi bana 2 yıl önce
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartın bazı parçaları derken neler olabilir bu parçalar
Onu bilmiyorum ama türkiyede bunu yapabilecek tamircide zannetmiyorum hele tanımadıksa parçaları kendine bile alabilir yani çalar

Exanimu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Comol Ogga
Kullanırsın ama kullanamazsın, şöyle ki yurtdışı iphone ile türkiye çıkışlı iphone u birbirinden ayıran ve türkiye cihazlarını değerli kılan şey ithalatçı tarafından imei kaydının yapılmış olmasıdır, imei de cihazın anakartına gömülüdür, bu sebeple senin yapmak istediğin işlem için tek mantıklı olan yöntem hurda cihazdan dan çıkma bir türkiye anakartı bulup bu anakartı sağlam bir yurtdışı cihaza takmak olacaktır, ki bu da iphone larda ekran,kamera,pil ve faceid gibi donanımların cihazın kendine seri numarası ile kitlendiği için düzgün çalışmayacağı anlamına gelir.

Top Bottom