Neler Yeni

Yurt dışından BAPE ayakkabı alsam Turkiye ye getirirler mi?

Bery

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,779
İsim
Yiğit Beren Sağlam
Instagram
syigitberen
Discord
Yeeeeeet#1981

Bu Ürünü Türkiyeye sipariş verebiliyorum ama sorum şu turkiyeye ulaşır mı gümrükte kalır mı?

• Beğen
Reaksiyonlar: Prmy

Prmy

80+ Bronze
En İyi Cevap
4

Bu Ürünü Türkiyeye sipariş verebiliyorum ama sorum şu turkiyeye ulaşır mı gümrükte kalır mı?
Gümrükte sana yüklü bi hesap çekerler. Muhtemelen iade etmek zorunda kalırsın. Geçtiğimiz Mayıs gelen gümrük düzenlemesi sonrası şuan 150€ üzeri bir şey alınmaz. Türkiye'de yoksa ayrı ama ucuza getirme ihtimali kalmıyor gibi.

Bery

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,779
İsim
Yiğit Beren Sağlam
Instagram
syigitberen
Discord
Yeeeeeet#1981
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gümrükte sana yüklü bi hesap çekerler. Muhtemelen iade etmek zorunda kalırsın. Geçtiğimiz Mayıs gelen gümrük düzenlemesi sonrası şuan 150€ üzeri bir şey alınmaz. Türkiye'de yoksa ayrı ama ucuza getirme ihtimali kalmıyor gibi.
Maksat ucuza getirmek değil hocam turkiyede bu bu markanın orijinal ürünleri çok nadir yani sadece resell saticilarinda bulunuyor istediğim modeller yok.

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,879
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci

150euro üstü felaket gümrük çıkartıyorlar paran bol varsa alabilirsin.

Zealist

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Memet K.
İstanbul Gedikpaşa Esnafı bu konuyu beğendi.

• Hahaha
Reaksiyonlar: Bery

Bery

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,779
İsim
Yiğit Beren Sağlam
Instagram
syigitberen
Discord
Yeeeeeet#1981
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Prmy

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
Maksat ucuza getirmek değil hocam turkiyede bu bu markanın orijinal ürünleri çok nadir yani sadece resell saticilarinda bulunuyor istediğim modeller yok.
150€ altı sadece gümrük vergisiyle uğraşırken üzerine çıkıldığında KDV, ÖTV, gümrük vergisi, gümrük beyannamesi için mali müşavirlik ile beyanname hazırlatmanız gerekiyor. Ürün fiyatının ~iki katını ödemeye hazırlıklı olsanız iyi olur.
Ortalama tahmin edilebilir bir vergi mi?
ÖTV kapsamına giriyor mu bakmanız lazım. %18 oranında KDV, dahil ise gerekli oranda ÖTV. Avrupa'dan geliyorsa %18 gümrük, Avrupa dışı ise %30 gümrük vergisi. Müşavirlik ücreti 2.000 TL (100$) kadar diye biliyorum (?)

Bizde zaten verginin vergisi şeklinde hesaplanıyor bildiğimiz gibi.

420€ altında kaldığından varsa yurt dışından gelen bi yakınınız aracılığıyla getirmek en mantıklısı olacaktır.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: Bery

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,879
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci