Neler Yeni

Yurt dışından MacBook almak mantıklı mı?

Reves9

80+
Merhabalar, yakın zamanda Gürcistan ve Azerbaycanı ziyaret edeceğim, sonrasında balkanlar turuna çıkacağım. Telefonlarda büyük bir fiyat farkı olduğunu biliyorum fakat aynı şey MacBooklar için geçerli mi? Tax Free olan bir ülkeden alsam Türkiyedekine nazaran daha ucuza gelir mi?

yenigeldim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
927
İsim
icardi
Yurtdışından almanın pek anlamı yok. Tr de MacBook fiyatları normal. Garantin 1 yıl olacak. Ek olarak da yabancı klavye olacak mantıksız yani

Değil mantıklı
What dedin gülüm?
Merhabalar, yakın zamanda Gürcistan ve Azerbaycanı ziyaret edeceğim, sonrasında balkanlar turuna çıkacağım. Telefonlarda büyük bir fiyat farkı olduğunu biliyorum fakat aynı şey MacBooklar için geçerli mi? Tax Free olan bir ülkeden alsam Türkiyedekine nazaran daha ucuza gelir mi?
Yaklaşık %20 vergi dilimi olmalı onlarda da ne kadar yüksek fiyatlı ürün alırsan o kadar kar edersin hem işine lazımsa yada canın istiyor ve durumun uygunsa al niye burdan alasın ki

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
259
İsim
Yunus
Herhangi bir sorunda garantisiz kalır yüzde 20 kar yapcam diye ipad en önemli teknik desteğini feda etmek mantıksız bence

Reves9

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yurtdışından almanın pek anlamı yok. Tr de MacBook fiyatları normal. Garantin 1 yıl olacak. Ek olarak da yabancı klavye olacak mantıksız yani
Evet, fiyat olarak Türkiye de daha ucuzmuş onu farkettim, onun için vazgeçtim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herhangi bir sorunda garantisiz kalır yüzde 20 kar yapcam diye ipad en önemli teknik desteğini feda etmek mantıksız bence
Aslına bakarsanız Türkiye ye daha çok fazla geri dönmeyeceğim. Onun için Türkiyeden aldığım ürünün garantisi de yok benim için. Fakat fiyat olarak Türkiye sanırım biraz daha ucuz. Onun için Türkiyeden alacağım.

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
259
İsim
Yunus
Türkiye de daha ucuz olma ihtimali olabilir kontrol etmemde fayda var

Top Bottom