Neler Yeni

Yurt Dışından Türkiyeye para transferi nasıl oluyor acaba?

Hyaena

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mert
arkadaşlar benim yurt dışından bir para transferi almam lazım fakat ne parayı gönderecek kişi ne de ben bunu nasıl yapacağımızı bilmiyoruz
acaba direkt IBAN ımı yollasam hiçbir problem yaşanmadan para transferi gerçekleştirilebilir mi yoksa başka yöntemlere mi başvuracağız. Eğer başka yöntemler kullanacaksak bu yöntemler nedir?
not: Para türk lirası olarak gönderilmeyecek
şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Binance gibi yerlerden gönderenler olduğunu duymuştum.

YunusEmre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Yunus Emre
En rahatı bence binance hesabına atıp direkt bankaya çekmek, 5 dakikada para hesabına gelir.

equinoxx

80+ Bronze
arkadaşlar benim yurt dışından bir para transferi almam lazım fakat ne parayı gönderecek kişi ne de ben bunu nasıl yapacağımızı bilmiyoruz
acaba direkt IBAN ımı yollasam hiçbir problem yaşanmadan para transferi gerçekleştirilebilir mi yoksa başka yöntemlere mi başvuracağız. Eğer başka yöntemler kullanacaksak bu yöntemler nedir?
not: Para türk lirası olarak gönderilmeyecek
şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim
IBAN yollarsan SWIFT işlemiyle gönderebilir komisyon yüksek diye biliyorum.

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,451
İsim
Burak Doğan
Banka hesabına gönderebilir Swift ile

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
En az komisyon galiba binance gibi borsalara aktarıp çekmek.
Transferwise de vardı sanırım ancak tam bilmiyorum onu.

Hyaena

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mert
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
IBAN yollarsan SWIFT işlemiyle gönderebilir komisyon yüksek diye biliyorum.
Banka hesabına gönderebilir Swift ile
şimdi benim yaşım küçük olduğu için ailemden birinin kartını kullanacağım, o yüzden çok bilgim yok dolayısıyla soruyorum kusura bakmayın. 200 tl yani anlık 14,18 doların komisyonu ne kadar olur acaba?
Mesaj otomatik birleştirildi:

En az komisyon galiba binance gibi borsalara aktarıp çekmek.
Transferwise de vardı sanırım ancak tam bilmiyorum onu.
binance hakkında hiçbir fikrim yok, karşı taraf parayı binanceye yükleyip benim binance hesabıma yollayacak ardından ben de binanceden karta mı çekeceğim? iş nasıl işliyor

Penguen

80+ Silver
Biraz araştırdığımda en mantıklı yöntem şöyle.
Türkiye'deki hesaba bağlı bir kart ile yurtdışında ortak ATM'den hesabına para yükleyecek. Onu da havale/EFT yollayabilir. En ucuz ve hızlı yöntem bu diye biliyorum ama yollayacak arkadaşın Türkiye'de hesabı olmalı.

Hyaena

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Mert
Biraz araştırdığımda en mantıklı yöntem şöyle.
Türkiye'deki hesaba bağlı bir kart ile yurtdışında ortak ATM'den hesabına para yükleyecek. Onu da havale/EFT yollayabilir. En ucuz ve hızlı yöntem bu diye biliyorum ama yollayacak arkadaşın Türkiye'de hesabı olmalı.
maalesef arkadaşın türkiyede hesabı yok :// ama cevabınız için teşekkür ederim

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
şimdi benim yaşım küçük olduğu için ailemden birinin kartını kullanacağım, o yüzden çok bilgim yok dolayısıyla soruyorum kusura bakmayın. 200 TL yani anlık 14,18 doların komisyonu ne kadar olur acaba?

binance hakkında hiçbir fikrim yok, karşı taraf parayı binanceye yükleyip benim binance hesabıma yollayacak ardından ben de binanceden karta mı çekeceğim? iş nasıl işliyor
Evet o şekilde.

Penguen

80+ Silver
şimdi benim yaşım küçük olduğu için ailemden birinin kartını kullanacağım, o yüzden çok bilgim yok dolayısıyla soruyorum kusura bakmayın. 200 TL yani anlık 14,18 doların komisyonu ne kadar olur acaba?

Swift yollama. 2000$ yollamıştım 35$ komisyon aldılar. Swift'te bankalar arası aktarılıyor ve aracı banka vs. olabiliyor, komisyon daha da artabiliyor. Ayrıca 1-2 gün sürüyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,846
Üyeler
152,344
Son üye
jushilker
Top Bottom