Neler Yeni

Yurtdışı iphone XR servis yok hatası

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Çağan Mert Şimşek
Arkadaşlar yurtdışına çıktığımda bundan birkaç ay önce iphone xr almıştım. 1-2 Hafta önce de vergimi vererek iphonumu kaydettirdim. Kaydettirmeden önce telefonumu çok rahat simle kullanırken bugün itibariyle hattım kendi adıma ve açık olmasına rağmen telefonumu kullanamıyor bulunmaktayım. BTK ile iletişime geçtim bizlik bir sorun yok bizde telefonunuz açık görünüyor dendi. Hat operatörü tarafından da bir sorun yok zaten hat başka telefonlarda çalışıyor. Telefonu bu süreçte ne yere düşürdüm ne de başka bir işlem yaptım. Bu konuda bana ne önerirsiniz? Telefonun SİM entegresinde sorun olabilir mi? Şu anda üzüldüğüm tek şey havaya saçılan vergilerim oluyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Not: *#06# yaptığımda imei vs vs geliyor.
Simi taktığımda sim pinini giriyorum yukarıda aranıyor yazısı çıkıyor. Bir 20 saniye sonra da Servis yok olarak değişiyor.

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Sim kartı ters takmış olabilirsin.

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Çağan Mert Şimşek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sim kartı ters takmış olabilirsin.
Olamam çünkü simi taktığımda pini giriniz ekranı geliyor.

Gerçekten kafayı yemek üzereyim paray verdim elime geçen hiçbir şey olmadı dolandırılmış hissediyorum. BTK yı arıyorum küfreder gibi davranıyorlar vodafoene a gidin diyorlar. Vodafone a gidiyorum Bizlik bir şey yok diyorlar.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,443
İsim
Olcay akbulut
yani telefon kayıtlıysa aklıma cihazda bi sorun olabileceği aklıma geliyor apple a gittiniz mi

Doc Hudson.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
339
İsim
BehzatÇ
Anakartında sorun var sanırım yetkili servise götürmen daha iyi olacaktır

c0rbius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Çağan Mert Şimşek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yani telefon kayıtlıysa aklıma cihazda bi sorun olabileceği aklıma geliyor apple a gittiniz mi
Hayır gitmedim çünkü 1 hafta öncesine kadar telefonu rahat rahat kullanıyordum. Kesinlikle sistemsel bir hata olduğunu düşünüyorum.

Anakartında sorun var sanırım yetkili servise götürmen daha iyi olacaktır
Hem de garantisi yok cihazın btimiş yani.

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Başka bir sim kart dene. Bir arkadasın dan ödünç al.

Top Bottom