Neler Yeni

Yurtdışına gitmek ? Sözleşmeli/Er asker olmak ?

GTX 1060

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
Asus Dual GTX 1060
İlgilendiği Kategoriler
Masaüstü bilgisayar tavsiyeleri
Dostlar benim hep öğretmen olma yada askeri sınavlara girip Jandarma/Subay olma hayallerim vardı maalesef ki göz sorunlarımdan dolayı asker olamayacağım.

6 ay askerliğe gidip 6 ay sözleşmeliye kalabilir miyim ? Belki Irak-Suriye vb bir yerlere verirler

6 ay sözleşmeli kaldıktan sonra daha da kalabiliyor muyum ?

(Gözümde kayma vardı ameliyat oldum ama askeri sınavlarda eleniyorum)

Öğretmenlik hayalim de var ama eskisi gibi umutlarım yok ülkeden, bu sebeple yanaşmıyorum

Bir yandan da 5-6 ay sonra yurtdışına gitmenin planını yapıyorum ama hep aklıma vatanım falan geliyor geride bırakacağım ülke vatan aklıma geliyor nefesim daralıyor gitsem bir dert gitmesem bin dert

Yurtdışı için her şeyim hazır sadece vize kaldı oda öğrenci olarak başvuru yapacağım.

Asker olamadığım için gitmek istiyorum bir yandan da gidersem ise ülkeme olan sevgime ihanet edermişim gibi hissediyorum

Çok çaresizim dostlar rica etsem bu konular hakkında sizlerin kendi düşüncelerinizi yorumlarınızı alabilir miyim?

(Özellikle alttaki şarkıyı her duyduğumda daha da duygulanıyorum.)

Ekler

• IMG_7171.jpeg
    IMG_7171.jpeg
    1.2 MB · Hit: 56

Crane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ethem Şahin
Benim de asker olma hayalim hep vardı fakat dövmelerimden ötürü zaten eleniyorum direkt. Bildiğim kadarıyla zaten zorunlu askerliğini yaptığın sırada 2. 6 aya kalabiliyorsun. Göz probleminden ötürü zaten askeri sınavlardan eleniyorsan sözleşmeli olabileceğini pek sanmıyorum. Moralini bozmak istemem ben sadece bildiğim kadarıyla konuşuyorum yanlış da olabilirim.

Kara*

80+ Silver
Sağlık mevzusu yine oluyor diye biliyorum. 2-3 Defa operasyona girmişsen normal görev sürende, muhtemelen direkt operasyonlara hazır yerlere alırlar. Ülke ya da askerlik sevgin yapacağın başka en ufak yarar bile daha etkili olur emin ol kendini boşu boşuna yorma. Eğer yurtdışı hayalin ve çalışma vb. düşünüyorsan ilerlemen iyi olur.

noyan123

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
195
İsim
noyanz12
Yurtdışına gidip kendini ileri düzey geliştirip, eğitimini çok güzel şekilde alıp ülkeye geri gelerek çok büyük kattılar yapabilirsin.

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,132
İsim
Taha Efe
Dostlar benim hep öğretmen olma yada askeri sınavlara girip Jandarma/Subay olma hayallerim vardı maalesef ki göz sorunlarımdan dolayı asker olamayacağım.

6 ay askerliğe gidip 6 ay sözleşmeliye kalabilir miyim ? Belki Irak-Suriye vb bir yerlere verirler

6 ay sözleşmeli kaldıktan sonra daha da kalabiliyor muyum ?

(Gözümde kayma vardı ameliyat oldum ama askeri sınavlarda eleniyorum)

Öğretmenlik hayalim de var ama eskisi gibi umutlarım yok ülkeden, bu sebeple yanaşmıyorum

Bir yandan da 5-6 ay sonra yurtdışına gitmenin planını yapıyorum ama hep aklıma vatanım falan geliyor geride bırakacağım ülke vatan aklıma geliyor nefesim daralıyor gitsem bir dert gitmesem bin dert

Yurtdışı için her şeyim hazır sadece vize kaldı oda öğrenci olarak başvuru yapacağım.

Asker olamadığım için gitmek istiyorum bir yandan da gidersem ise ülkeme olan sevgime ihanet edermişim gibi hissediyorum

Çok çaresizim dostlar rica etsem bu konular hakkında sizlerin kendi düşüncelerinizi yorumlarınızı alabilir miyim?

(Özellikle alttaki şarkıyı her duyduğumda daha da duygulanıyorum.)
İkisini de birlestir,Askeri Atese olmanın yollarına bak derim,İkilemde olmazsın hiç olmazsa.

Top Bottom