Neler Yeni

Yardım Z490 Anakart Yeni Dönem

Feixin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ali Karakaş
Dostlarım 1hafta öncesine kadar tomahawk max alacaktım fakat indirim gününü beklerken heryerde z490 serileri çıkmaya başladı genel bir açıklama yapabilecek ya da buna dair güzel bir link paylaşabilecek var mı?

Donanım Arşivinde var da ben bulamadım ise kusuruma bakmayın.

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,721
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
B450 tomahawk max'ten bahsedşoyrsanız o AMD anakartı Z490 ise intel LGA 1200 yani 10. nesil için 11. nesil hatta daha ilerisi desteği de gelebilir.

Feixin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ali Karakaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşte dostlarım bütün sorun burada başlıyor. İşlemci güncel olan intel i-5 6500 anakart ve intel için upgrade yapmayı planlıyorum. Yakın zaman da gelecek olan intel işlemcilerin ise fiyat performans olarak pahalı olmasından korkuyorum. Anakartı amd çevirip işlemciyi buna göre mi güncellemem daha sağlıklı yoksa yeni nesili kapsayan bir anakart mı almam daha mantıklı bilmiyorum.

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,721
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
İşte dostlarım bütün sorun burada başlıyor. İşlemci güncel olan Intel i-5 6500 anakart ve Intel için upgrade yapmayı planlıyorum. Yakın zaman da gelecek olan Intel işlemcilerin ise fiyat performans olarak pahalı olmasından korkuyorum. Anakartı AMD çevirip işlemciyi buna göre mi güncellemem daha sağlıklı yoksa yeni nesili kapsayan bir anakart mı almam daha mantıklı bilmiyorum.
10. nesilin fiyatları belli zaten.

Top Bottom