Neler Yeni

Zalman N2 inceleme

Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
Yiğit Cihan
Arkadaşlar sistem toplarken çokça rush, Rampage gibi kasalar arasında kalmıştım ta ki Zalman n2'yi görene kadar. Aldığım zaman 252TL'idi fiyatı.
1615225666959.png

Kasa resimdeki gibi. Ön tarafında mesh bir panel var ama toz tutma konusunda çok iyi, üst seviye diyemeyeceğim. Orta seviyede bir filtresi var. Üst tarafında fan takabileceğimiz bir yer yok. Dolayısıyla sıvı soğutma takamazsınız. Giriş çıkış kısmın da 2 adet USB 2.0, 1 adet USB 3.0, Power ve reset tuşu, 1 adet mikrofon, 1 adet ses girişi, 1 adet HDD LED'i ve sistemin çalışıp çalışmadığına dair bir LED bulunuyor. Öndeki 2 fanda Molex yapıda. Molex yapıda olduğu için fanlar Full hızda çalışıyor. Arka fan da 3 pinli bir fan. BIOS üzerinden arka fanın hızını manuel ayarlaya biliyorsunuz ya da otomatik olarak bırakabilirsiniz. Fanların LED'leri tek renk. Beyaz rengindeler. Fanın şiddetine göre ışıkların şiddetide artıyor sistemde. Öndeki fanlar ortalama 60 desibel ses şiddetinde sese sahip bilginiz olsun.
1615225704566.png

Alttaki fan hem kasanın alt kısmı hem de iç kısmına hava akışı sağlıyor. Alt fanın tam önünde 2 adet 3.5 inc HDD yuvası bulunuyor. HDD yuvaları tam fanın önünde bulunduğu için olduğu için HDD oldukça serin çalışıyor. Kasa 1 adetde 5.25 inc yuvaya sahip.
1615225818891.png

Resimde de görüldüğü gibi iç kısım da 2 adet SSD ve 1 adet 5.25 inc yuvası bulunuyor bir diğer SSD yuvası kasanın arka kısmın da. Kasa anakart olarak ATX, Micro ATX ve mini ATX anakartları destekliyor.
1615225851743.png

PSU tarafında ise PSU hem kasanın iç kısmından hava alabiliyor. İsterseniz kasanın alt kısmında da hava açıklığı var ve gene o hava açıklığı kısmında elle kolaylık sökebilceğiniz bir filtresi mevcut.
1615225901439.png

Fanlar da bu şekilde görünüyor 120mm boyutundalar. Kasa ağırlığı olarak 4.42kg bir ağırlığa sahip. Boyutları 446x197x425mm olacak şekilde. CPU soğutucu boşluğu 155mm. Yandaki cama gelecek olursak. O yan kapak tam değil plastik. Evet plastik. Çok iyi bir kalitesi yok ama genel olarak kötü bir kalitesi yok yan panelin. Genel olarak kasayı yorumluycak olursam. Oldukça hoşuma gitti, sadece ve çok büyük boyutlarda olmaması benim için iyi oldu. Eğer ki fiyatı 250TL seviyelerinde kalsaydı kıytırık, kalitesiz kasa alacağınaza bu kasayı önerirdim.

yahya58

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,214
İsim
Yahya AYAN
Elinize sağlık, kasa sizde ise canlı olarak resim koyarsanız daha iyi olur.

GFYT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
Yiğit Cihan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

cemtastan2301

80+ Gold

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,786
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Eline sağlık

• Beğen
Reaksiyonlar: GFYT

yahya58

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,214
İsim
Yahya AYAN

sami şahin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
güzel inceleme eline sağlık

sana tavsiye bu iş biraz daha geliştir mesela ön paneldeki giriş çıkışlardan bahsederken ön panelin resmini koy sonra resimleri arttır rehberi daha çok uzat fanlardan daha çok bahset kendi yorumuna ekle gibi gibi şeyler yaparak kendini geliştirirsen @SepuLtura -ß- ye rakip olursun

bu arada bu kasa incelemelerine devam edecek isen bu iki kasayı da incelermisin
be quiet! pure base 500dx
thermaltake level 20 rs

Dahası  
Reaksiyon skoru
231
İsim
Yiğit Cihan
sana tavsiye bu iş biraz daha geliştir mesela ön paneldeki giriş çıkışlardan bahsederken ön panelin resmini koy sonra resimleri arttır rehberi daha çok fanlardan daha çok bahset kendi yorumuna kat gibi gibi şeyler yaparak kendini geliştirirsen @SepuLtura -ß- ye rakip olursun

thermaltake level 20 rs

@SepuLtura -ß- kendisini tanıyorum çokça da seviyorum zaten. Boş vakitlerimde inceleyebilirim :).

bana beko derler

80+ Silver
En İyi Cevap
2

sana tavsiye bu iş biraz daha geliştir mesela ön paneldeki giriş çıkışlardan bahsederken ön panelin resmini koy sonra resimleri arttır rehberi daha çok uzat fanlardan daha çok bahset kendi yorumuna ekle gibi gibi şeyler yaparak kendini geliştirirsen @SepuLtura -ß- ye rakip olursun

thermaltake level 20 rs

Hiç kimse bana rakip olamaz. :devilish:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
932,969
Üyeler
146,371
Son üye