Neler Yeni

Zincir marketler tüm ürün etiketlerine zam yapmaya başladı !

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,652
İsim
Yavuz
Fırsatçılıktan başka bişey değil. Zam yapıp zenginliğine zenginlik katıyorlar başka bişey değil. Şimdi burada derler maaşını nasıl ödeyecekler falan. Bende şunu soruyorum. Neredeyse her hafta farklı farklı ürünlere zam geldi. her şey sabitti. Niye zam geldi o zaman? Hakka giriyorlar.

Büyük zincir marketler bütün bakkal olsun az bulunan marketten olsun ucuzdu. Şimdi bakıyorum ki ya aynı ya da fiyatlarda fark atmış.
Gözleri doyar inşallah.

yufuscuk

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,342
İsim
YUSUF BAĞRIYANIK
Bir işçi gideri aylık 12 bin TL oldu ee ne olacak herşeye zam gelecek etinden sütüne böyle olmaz keşke asgari ücret 2500tl olsa ekmek 1 TL kira 500tl olsa da böyle olmasa enflasyon ile böyle mücadele edilmez anca sallanır beşik gibi sonra yıkılır zaten de öyle olmadı mı
Sonuç çok açık ortada ztn yapılması gereken asgari ücrete zam getirmek değil alım gücünün artması lazım

İceWolf

80+ Silver
Ooooo zincir marketleri savunur olmuş bazı arkadaşlar. Koç holding 2022 ilk 9 ayda işçiye %55 zam yapmış ama karı %346 artmış. Tabi tabi sadece işçi maliyeti için zam yapmışlar. 3 harfli ve en az karlı olan marketin 2022 9 ayında işçiye yaptığı zam %52 ama karı % 130 artmış. Evet evet sadece işçinin maliyetini kurtarmak için zam yapıyorlar. :) :) :) Ne zaman komprador aşığı oldunuz.

Top Bottom