Neler Yeni

ZTE ZXHN H3600 root aktifleştirme

enoymuss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Enes T
Evet hepinize hayırlı günler, uzun süredir kimsenin paylaşmadığı ZTE Zxhn H3600 root şifresini açma yöntemini paylaşıyorum.

Her şey bitpazarından 150TL'ye WI-FI6 router almamla başladı. Temiz ve çok ucuza almıştım. Eve bir geldiğimde WAN arayüzünün kesinlikle ellenilmediğini ve ayar yapılamadığını gördüm. Bir anda 150TL'min çöpe gittiğini düşündüm. Kara kara düşünüp root şifresini araştırdım hiç kimse bilmiyordu. Bir forumdaki adam bulmuş aslında fakat foruma kızdığı için paylaşmamış. Foruma kızdığı için insanlarla paylaşmaması çok ergence geldi. Sonuç olarak insanlara yardım amaçlı paylaşıyoruz, ismimizin öne çıkması için değil. Her neyse 3 gece uyumayıp bununla uğraşıp sonunda ben de yaptım ve bunu hazır script haline getirip sizinle paylaşıyorum. Haydi başlayalım.

Gerekenler:​

• Ubuntu 20.04 kurulu laptop veya masaüstü.
  • Masaüstüyse Wi-Fi adaptörü.
  • Turkcell IP adresine sahip bir ağ.
  • (Mobil veriden yapıyorsanız 31.xxx.xxx.xxx IP bloğundan yapın, uçak modunu aç kapat yaparak değiştirebilirsiniz)

Adım Adım Root Etkinleştirme​

1. Öncelikle Turkcell hat olan telefondan mobil veri paylaşımını açıyoruz ve Ubuntu'dan Wi-Fi ayarından telefona bağlanıyoruz
  2. Ardından terminali açıyoruz git komutu yüklü değil ise
    Kod:
    sudo apt update & sudo apt install git
    yazıyoruz.
  3. Daha sonra işlem bittiğinde
    Kod:
    git clone github.com/enoymuss/h3600-root
    yazıyoruz ve indirilmesini bekliyoruz.
  4. Ardından
    Kod:
    cd h3600-root
    ve
    Kod:
    sudo bash h3600.sh
    yazıp işlemi başlatıyoruz.
  5. İlk önce Ethernet kartı arayüz ismini yazıyoruz ve sonra Wi-Fi kartı arayüzü (mobil verimize bağlı olan) devam ediyoruz. O sırada kurulumlar gerçekleştirilecek ve ayarlar yapılacak.
  6. Sonra router ımızın reset yerine kürdan sokup resetliyoruz.
  7. Ardından Ethernet kablosunun bir ucunu bilgisayarımızın Ethernet portuna diğer ucunu ise router'ın WAN portuna takın ve scriptin çalıştığı yerde enter'a basın.
  8. Bir sayfa açılacak bir anda loglar düşmeye başlayacak ve orada "←400 text/html" yazısı çıkmalı.
  9. Bu yazı çıktıysa işlem tamamlanmıştır.

Arayüze:
Kullanıcı adı: sUser
Şifre: Solroot2024.

Yazarak girebilirsiniz, Yapamayanlar için video da hazırladım alta ekliyorum umarım işinize yarar.

Video: ZTE ZXHN H3600 superuser aktifleştirme

Dosya: Github

Top Bottom