Neler Yeni

Çözüldü✓ EXPO aktif edince bilgisayar geç açılıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Melih
Ben anlatayım arkadaşlar. BIOS'a girin, advanced moda geçin, DRAM ayarlarından Memory Context Restrore bulup Enable yapın (DRAM ayarları olarak hatırlıyorum, farklı bir yer de olabilir, o kısmı karıştırın bulacaksınız) sonra Advanced DRAM Configuration/Misc bölümü altında Power Down var onu da Enable yapın kaydedin çıkın. Windows'a ilk giriş yine yavaş olacak ama pcyi tekrar kapatıp açtığınızda hızlanacak. Bu ayarları yapınca işe yaradı mı yaramadı mı diye buraya tekrar yazarsanız sevinirim. Bu sorunun çözümü internette pek yok, bu çözüm her bilgisayarda işe yarıyor mu bilelim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

DRAM ayarlarına BIOS/Advanced Mode/OC bölümünden ulaşıyorsunuz.

buEmre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Emre Tire
Ben anlatayım arkadaşlar. BIOS'a girin, advanced moda geçin, DRAM ayarlarından Memory Context Restrore bulup Enable yapın (DRAM ayarları olarak hatırlıyorum, farklı bir yer de olabilir, o kısmı karıştırın bulacaksınız) sonra Advanced DRAM Configuration/Misc bölümü altında Power Down var onu da Enable yapın kaydedin çıkın. Windows'a ilk giriş yine yavaş olacak ama pcyi tekrar kapatıp açtığınızda hızlanacak. Bu ayarları yapınca işe yaradı mı yaramadı mı diye buraya tekrar yazarsanız sevinirim. Bu sorunun çözümü internette pek yok, bu çözüm her bilgisayarda işe yarıyor mu bilelim.

Sıkıntı bende de vardı. Bu adımları uyguladım ve bilgisayarım hızlı açıldı. Peki bu yaptığımız ayarlar neyi değiştirdi merak içerisindeyim.

Kürşatg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Kürşat gereli
Ben de denedim ve işe yaradı. Açılış hızlandı 👍

naRos26

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Oğuzhan Güzey

Çözüm için teşekkür ederim işe gerçekten yaradı. Çok sinirim bozuluyordu 6000 mhz ramı 4800 de kullandığım için :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Okan türk
Çözüm için teşekkür ederim işe gerçekten yaradı. Çok sinirim bozuluyordu 6000 mhz ramı 4800 de kullandığım için :)
merhaba msi b650 anakart var aynı sorun bendede var simdi dediğinizi yapıyorum bakalım farklılık olacakmı

merhaba msi b650 anakart var aynı sorun bendede var simdi dediğinizi yapıyorum bakalım farklılık olacakmı
bu işlemleri yapınca hızlandı çok teşekkür ederim sistemi bugun kurdum kafayı yiyordum resmen

Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Okan türk
merhaba hızlanma oldu ama ram mhz 6000 den kalınca belli süre sonra restart atıyor pc kapanıp acılıyor neyden kaynaklanıyor olabilir ramleri 4800 mhz yapınca bir sorun olmuyor 6000 deyken restart atıyor

Rotlive

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Barış Zorbek
bende işe yaramadı yine mavi ekran

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular