Neler Yeni

Çözüldü✓ EXPO aktif edince bilgisayar geç açılıyor.

Mur4t06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Murat
Arkadaşlar merhaba, yeni sistem topladım ryzen 7700 ve MSI PRO B650M-P anakartlı

Ram alırken EXPO olmasına özen göstermiştim. Normalde max 10 saniyede açılan bilgisayar EXPO'yu aktif ettiğimde Anakartta Ram ışığı geç sönüyor ve açılması 1dk'yı buluyor.

Expo açıkken Memory context restore enable yaptığımda hız geri 10 saniyeye düşüyor ama bu sefer'de mavi ekran yiyorum

6000 Mhz Ram'i 4800'de kullanıyorum sırf bu yüzden.

Biosum son sürüm.

Genel sıkıntı mı diyeceğim ama bazıları bu sorunu yaşıyor bazıları da EXPO açıp sorun yaşamıyor

Ram'im bu.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,134
İsim
Hacı
BIOS güncel mi?

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,329
İsim
Çağatay
Arkadaşlar merhaba, yeni sistem topladım ryzen 7700 ve MSI PRO B650M-P anakartlı

Ram alırken EXPO olmasına özen göstermiştim. Normalde max 10 saniyede açılan bilgisayar EXPO'yu aktif ettiğimde Anakartta Ram ışığı geç sönüyor ve açılması 1dk'yı buluyor.

Expo açıkken Memory context restore enable yaptığımda hız geri 10 saniyeye düşüyor ama bu sefer'de mavi ekran yiyorum

6000 Mhz Ram'i 4800'de kullanıyorum sırf bu yüzden.

Biosum son sürüm.

Genel sıkıntı mı diyeceğim ama bazıları bu sorunu yaşıyor bazıları da EXPO açıp sorun yaşamıyor

Ram'im bu.
Am5 te bu durum devam ediyor. Sistemin geç açılması normal. Bir sorun yok. Zamanla düzelecektir. Expo açık ve kapalı arasında fps farkı 1-3 fps. Açıp açmamak sana kalmış.

Mur4t06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Am5 te bu durum devam ediyor. Sistemin geç açılması normal. Bir sorun yok. Zamanla düzelecektir. Expo açık ve kapalı arasında fps farkı 1-3 fps. Açıp açmamak sana kalmış.
Umarım bios güncellemeleriyle düzelir. Yani 3-5 fps için o 1dk geç açılmayı bekleyemem sadece video render yapıyorum orda bi avantajı vardır diye açacaktım ama kapadım. Güncellemeleri bekleyeyim

Mur4t06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
71
İsim
Murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu çözdüm arkadaşlar MSI support forumunda yabancı bi arkadaş çözdü sağolsun

Sıkıntı yaşayanlar varsa diye açıklıyorum

EXPO Açtım daha sonra Memory context restore yi aktifleştirdim. ( bunu daha önce de yapmıştım fakat mavi ekran yedim her açılışta
şimdi arkadaşın önerisiyle bunlardan ekstra Power Down'u da etkinleştirdim düzeldi. Power down ayarına biosta OC/Advanced/Dram Configuration\Misc'in altından ulaşıyorsunuz

Vural

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Vural Koç
Sorunu çözdüm arkadaşlar MSI support forumunda yabancı bi arkadaş çözdü sağolsun

EXPO Açtım daha sonra Memory context restore yi aktifleştirdim. ( bunu daha önce de yapmıştım fakat mavi ekran yedim her açılışta
şimdi arkadaşın önerisiyle bunlardan ekstra Power Down'u da etkinleştirdim düzeldi. Power down ayarına biosta OC/Advanced/Dram Configuration\Misc'in altından ulaşıyorsunuz
Daha detaylı anlatma şansın var mı kardeşim bende aynı sorunu yaşıyorum

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Kağan UĞURLU

Mavi ekran aldığım hata kodu Memory Management, sizin ki neydi? Aynı durumdan bende mustaribim her açılışta mavi ekran veriyor, Ram leri garantiye göndermeyi düşünüyordum hatta bu hafta.

Ohyti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Dağhan Türüdü
Mavi ekran aldığım hata kodu Memory Management, sizin ki neydi? Aynı durumdan bende mustaribim her açılışta mavi ekran veriyor, Ram leri garantiye göndermeyi düşünüyordum hatta bu hafta.
Hocam ram modelini atar mısın bende alıcam kafayı yicem artık bu ram yüzünden

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Kağan UĞURLU

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Kağan UĞURLU

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Kağan UĞURLU
Yok anlamadım ki nasıl yapıldığını detaylı anlatan birisi olsa keşke
Arkadaşa sordum fakat sorunu çözünce pılıyı pırtıyı toplayıp ayrılmış forumdan 😤

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,496
Üyeler
142,936
Son üye
Holi0
Top Bottom