Neler Yeni

1 ms gtg , 27" curved en az 240 hz bir monitör arıyorum yardımcı olur musunuz?

mso27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Sabri Özyetim
Bütçe
8000
fps oyunları oynuyorum, genelde valorant. Samsung g4 gördüm fakat curved tercihim.

Pycoue

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
785
İsim
Ben bilmem abdullah dayi bilir
İlgilendiği Kategoriler
Laptop , pc toplama ve diger donanim konulariyla ilgileniyorum

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Curved monitör alırsanız %99 VA panele sahip monitör alırsınız. 1ms GTG adıyla satılan VA paneller de aynı IPS panelde olduğu gibi gerçekte size o değeri sunamaz. İkisi de o değeri sunamasa da burada VA'nın dezavantajı panelin gerçek tepki sürelerinin çoğunlukla IPS'ten fazla olması. Bu da Valorant tarzı FPS oyunları için istenmeyen bir durum oluşturuyor. Bu yüzden eğer FPS oyunları için monitör arıyorsanız curved sevdasından vazgeçip IPS panel almalısınız.

27" flat(düz) ekranda rekabetçi FPS oyunları oynamak ekranın büyüklüğünden kaynaklı yorucu olabiliyor. Bu yüzden flat ekran alacaksanız en fazla 25" monitör almanızı tavsiye ederim. 1080p çözünürlük için 27" ekran da pek iyi değil zaten, PPI değeri düştüğü için 24"e göre daha bulanık bir görüntü sunuyor.

FPS oyunları için tavsiye edebileceğim modeller:

quietbebek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
741
İsim
Batuhan
Mesaj otomatik birleştirildi:

daha iyisi yok

mso27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Sabri Özyetim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Curved monitör alırsanız %99 VA panele sahip monitör alırsınız. 1ms GTG adıyla satılan VA paneller de aynı IPS panelde olduğu gibi gerçekte size o değeri sunamaz. İkisi de o değeri sunamasa da burada VA'nın dezavantajı panelin gerçek tepki sürelerinin çoğunlukla IPS'ten fazla olması. Bu da Valorant tarzı FPS oyunları için istenmeyen bir durum oluşturuyor. Bu yüzden eğer FPS oyunları için monitör arıyorsanız curved sevdasından vazgeçip IPS panel almalısınız.

27" flat(düz) ekranda rekabetçi FPS oyunları oynamak ekranın büyüklüğünden kaynaklı yorucu olabiliyor. Bu yüzden flat ekran alacaksanız en fazla 25" monitör almanızı tavsiye ederim. 1080p çözünürlük için 27" ekran da pek iyi değil zaten, PPI değeri düştüğü için 24"e göre daha bulanık bir görüntü sunuyor.

FPS oyunları için tavsiye edebileceğim modeller:
teşekkür ederim, samsung g4 25" olanı sipariş vermeyi düşünüyorum sizin fikrinizden yola çıkarsk

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,749
Üyeler
140,692
Son üye
emre.exe
Top Bottom