Neler Yeni

twitter da m*l dediğim kişi cimere şikayet etmesi :)

Ademmk

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Adem
ASDFLKJGNHOSIDFJHGOPIDSF ulan bana günde tonlarca küfür ediliyor herkese dava açsam multimilyoner olurum o zaman
Kanka avukat olduğum için kazanıyorum o parayı. İlam vekalet ve icra vekalet ücreti. Kendi kendine dava açarsan kimse sana o parayı ödemez yani. He ne olur, gelirsin anlaşırız. %70 ben alırım, %30 sana veririm ajdjakkakaa.

Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Paşadöner
Kanka avukat olduğum için kazanıyorum o parayı. İlam vekalet ve icra vekalet ücreti. Kendi kendine dava açarsan kimse sana o parayı ödemez yani. He ne olur, gelirsin anlaşırız. %70 ben alırım, %30 sana veririm ajdjakkakaa.
%35 olmazmı hocam şimdi nasıl yapıyorsunuz tam anlatırmısınız

Ademmk

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Adem
%35 olmazmı hocam şimdi nasıl yapıyorsunuz tam anlatırmısınız
Kanka anlatacak ne var, müşteki olduğun bir dosyada sanık ceza alırsa müşteki vekili lehine vekalet ücretine hükmedilir. Sonra onu icraya koyarsan ordan da icra vekalet ücretini alırsın. Ama şu var, bahsettiğim 21 bin TL avukat lehine hükmedilen bir ücret. Biri bana küfür etti, şikayetçi olursam 21 bin TL kazanacağım diye algılama. O 21 bin TL'yi avukat kazanıyor yani. Şikayetçi değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Paşadöner
Kanka anlatacak ne var, müşteki olduğun bir dosyada sanık ceza alırsa müşteki vekili lehine vekalet ücretine hükmedilir. Sonra onu icraya koyarsan ordan da icra vekalet ücretini alırsın. Ama şu var, bahsettiğim 21 bin TL avukat lehine hükmedilen bir ücret. Biri bana küfür etti, şikayetçi olursam 21 bin TL kazanacağım diye algılama.
siz para kazanmayın diye bundan sonra küfür etmiyeceğim

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,684
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Sonuna kadar haklı, demeseydin kardeşim. Ben bu tarz en ufak şeyde açıyorum davamı, 21bin temiz paramı kazanıyorum. İnsan gibi iletişim kurmayı herkes öğrenmeli.
Ben o zaman trilyoner olmalıyım şuanda lolde ettiğimiz yediğimiz küfürleri bi görseniz kalp krizi geçirirsiniz siz herhalde :kekw: :kekw:

Valentina

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ahmet
sizce de devlet meşgul edilmiyor mu ?belki benim yazdığım ufak şeyi şikayet ettiğinden dolayı birinin aldığı ölüm tehditini görmeyecekler. bu tarz insanlardan tiksiniyorum böyle ufak şeyleri büyütmenin ne lüzmu var benden rahatsız olduysan engellersin. korktuğumdan vesaire de değil ,gereksiz meşgul ediyorlar sadece .bu arada fikirlerinizi merak ettiğimden dolayı bu yazıyı yazdım.
o sırada jahrein: kardeşim mal demişin sana 1000000 tllik dava açıyorum

Trabzonli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Kadir bayraktar
sizce de devlet meşgul edilmiyor mu ?belki benim yazdığım ufak şeyi şikayet ettiğinden dolayı birinin aldığı ölüm tehditini görmeyecekler. bu tarz insanlardan tiksiniyorum böyle ufak şeyleri büyütmenin ne lüzmu var benden rahatsız olduysan engellersin. korktuğumdan vesaire de değil ,gereksiz meşgul ediyorlar sadece .bu arada fikirlerinizi merak ettiğimden dolayı bu yazıyı yazdım.
Canını sıkma. Cimerin işi gücü yok küçük bir laf için senin ile uğraşsın

Valentina

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Ahmet
o sırada jahrein: kardeşim mal demişin sana 1000000 tllik dava açıyorum
Uzun lafın kısası vallahi ben bugüne kadar küfürde yedim küfürde ettimde arkamdan çok dava açacam diye tehtid savuranlar oldu ama hepsi ertesi gün oyununa işine devam etti ama jahrein gibi işsiz bir adam varsa açarmı açar

Ceasar123

80+ Bronze
Uzun lafın kısası vallahi ben bugüne kadar küfürde yedim küfürde ettimde arkamdan çok dava açacam diye tehtid savuranlar oldu ama hepsi ertesi gün oyununa işine devam etti ama jahrein gibi işsiz bir adam varsa açarmı açar
O uğraşmıyor ki.
Adamın avukatı var bi ss tuşuna basıp ss atıyor sonra avukatı uğraşıyor. Kaldı ki adamın ekibi var bunun için o kafa yormuyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Faruk
Memlekette adalete erişim pahalı olduğu için insanlar Cimer gibi yerlerden medet umuyorlar herhangi bir sonuç çıkmayacak olmasına rağmen ki belki de bilmiyordur böyle olacağını. Ama adalete ve adaleti sağlayacak araçlara erişim kolay ve ucuz olsa bu hakaretinden dolayı mahkemeye gidip 3-5 tazmina alıp yoluna bakabilirdi.
Basit bir olay mi? Birine hakaret edip üstüne de basit bir olay demek hakareti basite indirgemek yani oldukça kötü bir durum. Tartışma kültürünün olmaması hakarete başvurmaya sebep oluyor. Cok klişe bir örnek vardır ya hani, senin anana babana deseler hoşuna gider mi diye bir diğer ifadeyle iğne -çuvaldiz meselesi işte; ne olursa olsun hakaret etmemeyi ogrenmemiz gerekiyor.

Belki cok uç bir örnek olacak ama amacimin anlasilmasi için bu örneği veriyorum. Diyelim ki biri çok kötü bir zamandan geçiyor, kendini işe yaramaz hissediyor, ailesini kaybetmiş vs. ve sen o insana "*****, işe yaramaz *****" gibi ifadelerle hakaret ediyorsun. Belki gündelik hayatta bir nefeste düşünmeden söylediğimiz sözler ama işte gidip bir insan evladını can evinden vuruyor.

Kısacası bu gibi durumları detaylıca düşünüp öyle konusmamiz lazim. Hatta şakasına bile söylemeyip hayatimizdan cikarmamiz lazım. Toplum olarak bozuk psikolojimizin bir sebebi de bence bu "hafife alınan" hakaretler.

JSezar

80+ Silver
mal demek kaça patladı şimdi?

Top Bottom