Neler Yeni

Bilgisayar bazı oyunlarda otomatik reset atıyor.

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
Düşük gereksinimli lol valorant gibi oyunlarda problemsiz oynuyorum ama bazı yüksek gereksinimli oyunlarda bilgisayarım otomatik reset atıyor. her yüksek gereksinimli oyundada olmuyor bazılarında sadece mesela yeni çıkan palworld, dead by daylight, fortnite oyunlarında en çok reset sorunları yaşadım. psudan kaynaklı olabilir emin değilim aklıma undervoltage falan geldi. sıcaklıklara baktım sıcaklık sorunum yok ekran kartım 70 lerde takılıyor 80 i geçtiğini daha görmedim işlemcimde 70-80 falan yine yük altında. bide bilgisayar özelliklerinden system ve reboot kısmından otomatik reseti kapattım ama oda sorunu çözmedi.

Donanım:
Rtx 3070 ti ASUS ROG Strix
i7 11700
ASUS ROG 650W Gold
diğer parçaları lazım olursa yazarım ama sorun tahminimce psu ile alakalı
sorunu çözmek için ne yapabilirim?

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
icardi
ssd ne?
Mesaj otomatik birleştirildi:

ramler ne marka model?

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bütün parçalar böyle
ssd ne?

ramler ne marka model?

bu arada ekleme :
reseti rastgele atıyor 30 dk reset atmadan oynadığımda oldu reset attıktan sonra oyuna girince 30 saniye daha olmadan reset attığıda oldu çözemedim

Ekler

• image_2024-02-06_003039868.png
    image_2024-02-06_003039868.png
    39.6 KB · Hit: 24

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
icardi
ramler hangi slotlara takılı. mavi ekran falan veriyor mu? minidumo dosyasına bakar mısın bi

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
ramler hangi slotlara takılı. mavi ekran falan veriyor mu? minidumo dosyasına bakar mısın bi
evet veriyo haftada 1 falan bilgisayar açılırken veriyo sadece oyun oynarken falan hiç yemedim sadece açıldığında yiyorum.
ramler 2. ve 4. slota takılı

evet veriyo haftada 1 falan bilgisayar açılırken veriyo sadece oyun oynarken falan hiç yemedim sadece açıldığında yiyorum.
ramler 2. ve 4. slota takılı
daha önceden bununla alaklı konuda açtım ama onuda bir türlü çözemedim aldığımdan beri 2 yıldır yiyorum mavi ekranı. mavi ekran açıklamasında yanlış hatırlamıyorsam memoryle alakalı birşeyler diyordu eskiden baktığımda

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
icardi
başka bir forumda minidump dosyalarını inceleyenler var. oraya bir bak dosyayı at yardımcı oluyorlar.

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ali Burak
Düşük gereksinimli lol valorant gibi oyunlarda problemsiz oynuyorum ama bazı yüksek gereksinimli oyunlarda bilgisayarım otomatik reset atıyor. her yüksek gereksinimli oyundada olmuyor bazılarında sadece mesela yeni çıkan palworld, dead by daylight, fortnite oyunlarında en çok reset sorunları yaşadım. psudan kaynaklı olabilir emin değilim aklıma undervoltage falan geldi. sıcaklıklara baktım sıcaklık sorunum yok ekran kartım 70 lerde takılıyor 80 i geçtiğini daha görmedim işlemcimde 70-80 falan yine yük altında. bide bilgisayar özelliklerinden system ve reboot kısmından otomatik reseti kapattım ama oda sorunu çözmedi.

Donanım:
Rtx 3070 ti ASUS ROG Strix
i7 11700
ASUS ROG 650W Gold
diğer parçaları lazım olursa yazarım ama sorun tahminimce psu ile alakalı
sorunu çözmek için ne yapabilirim?
Hwinfo kurup başlatirken sensörü seçip voltaj ekranlarının olduğu kısmın SS ni çekip atabilir misin?

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
Hwinfo kurup başlatirken sensörü seçip voltaj ekranlarının olduğu kısmın SS ni çekip atabilir misin?
tabii ama bilgisayarı kapadım şuanda yarın akşama doğru atabilirim en erken

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
1707228046525.png
1707228079300.png

1707228111117.png

tam olarak hangisini atacağımı bilmediğimden hepsini attım

YUNUS29

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
YUNUS
Bu acayip hatayi alan bir cok kisi var bende aliyordum Bios guncelleyince duzeldi. KARNEL hatasi olarak isimlendiriliyor

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
Bu acayip hatayi alan bir cok kisi var bende aliyordum Bios guncelleyince duzeldi. KARNEL hatasi olarak isimlendiriliyor
b560f gaming wifi asus rog strix kullanıyorum son biosu kullanıyorum en son aylar önce güncellemiştim yeni sürüm gelmemiş

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ali Burak
Son düzenleme:

Flarion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Haydar Ekin Duymaz
PSU nün 5 volt çıkışı sıkıntılı gibi görünüyor.
Oyun açıp voltajlari izleyin
Soylemeyi unuttum. Eğer yine reset atar ise
MSI afterburner dan Power limiti biraz düşürüp ayarları kaydederek PC yi yeniden başlatıp ayni şekilde oyunu açarak voltajları tekrar izleyin
tam olarak ne yapayım oyun içerisinden power değerlerinin sslerinimi atayım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,162
Üyeler
141,404
Son üye
Mertmn34
Top Bottom