Neler Yeni

ÜNİVERSİTE DERSTEN KALIRSAK NE OLUR

Haksoy06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Hüseyin Aksoy
ARKADAŞLAR BEN ÜNİVERSİTE OKUYORUM VE GİTTİĞİM BÖLÜM ÇOK KÖTÜ VE YKS SINAVINA GİRİCEM TEKRARDAN BEN BU DÖNEM HOCALARA YALVARDIM 9 DERSİN 7 SİNDEN GEÇİTİM ÇOK RİCA ETTİM ÖYLE GEÇİRDİLER HATTA BİRİSİ ODADAN KOVDU OKULU BIRAK DEDİ NEYSE ARKADAŞLAR BEN OKULA GİTMESEM DEVAMSIZLIKTAN FALAN KALSAM DERSTEN KALMAYLA AYNI ŞEYMİ OLUYOR BENİ AYDINLATA BİLİRMİSİNİZ

LEO0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Cavit Aslan
ARKADAŞLAR BEN ÜNİVERSİTE OKUYORUM VE GİTTİĞİM BÖLÜM ÇOK KÖTÜ VE YKS SINAVINA GİRİCEM TEKRARDAN BEN BU DÖNEM HOCALARA YALVARDIM 9 DERSİN 7 SİNDEN GEÇİTİM ÇOK RİCA ETTİM ÖYLE GEÇİRDİLER HATTA BİRİSİ ODADAN KOVDU OKULU BIRAK DEDİ NEYSE ARKADAŞLAR BEN OKULA GİTMESEM DEVAMSIZLIKTAN FALAN KALSAM DERSTEN KALMAYLA AYNI ŞEYMİ OLUYOR BENİ AYDINLATA BİLİRMİSİNİZ
ÜNİDE SINIF YOK DERSTEN KALMA VAR İSTERSEN 4. SINIF OL 1. SINIFTAKİ DERSTEN KALIRSAN DİPLOMA ALAMAZSIN

Haksoy06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Hüseyin Aksoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ÜNİDE SINIF YOK DERSTEN KALMA VAR İSTERSEN 4. SINIF OL 1. SINIFTAKİ DERSTEN KALIRSAN DİPLOMA ALAMAZSIN
yani bütün derslerden kalsam devamsızlıktan 2. yıl onları almak zorundamı olurum yani ha sınavdan kalmışım ha devamsızlıktan ikisi aynı şey değilmi yani ikisindede dersten kalmış oluyorum ben çünkü 2. dönem okula gitmiyeceğim ağustosta ek madde1 ile yatay geçiş yapıcam veya yksden güzel puan alırsam başka bi üniversiteye geçicem

LEO0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Cavit Aslan
yani bütün derslerden kalsam devamsızlıktan 2. yıl onları almak zorundamı olurum yani ha sınavdan kalmışım ha devamsızlıktan ikisi aynı şey değilmi yani ikisindede dersten kalmış oluyorum ben çünkü 2. dönem okula gitmiyeceğim ağustosta ek madde1 ile yatay geçiş yapıcam veya yksden güzel puan alırsam başka bi üniversiteye geçicem
her yıl yeni dersler gelir gün ve saati çakışmadan yeni gelen derslerle kaldığın dersi bidaha alırsın yeni üni ye gideceksen öyle kalsın veya git rektöre kaydını sildir

Haksoy06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Hüseyin Aksoy
her yıl yeni dersler gelir gün ve saati çakışmadan yeni gelen derslerle kaldığın dersi bidaha alırsın yeni üni ye gideceksen öyle kalsın veya git rektöre kaydını sildir
yani sınavdan kalsakda aynı şey devamsızlıktan kalmakda aynı şey dimi

KaganKK06

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,569
İsim
Kgn
yani sınavdan kalsakda aynı şey devamsızlıktan kalmakda aynı şey dimi
Devamsızlıktan kalırsan diğer dönem tekrar aldığında devamsızlık yapmaman gerekir

Eğer FF ten kalırsan devamsızlık sıkıntın olmadan alırsın

Bizde bu şekil her yerde aynı mı bilmiyorum

Haksoy06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Hüseyin Aksoy
Devamsızlıktan kalırsan diğer dönem tekrar aldığında devamsızlık yapmaman gerekir

Eğer FF ten kalırsan devamsızlık sıkıntın olmadan alırsın

Bizde bu şekil her yerde aynı mı bilmiyorum
yine aynı yola çıkıyor değilmi

KaganKK06

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,569
İsim
Kgn
yine aynı yola çıkıyor değilmi
Aynen öyle denilebilir

Devamsızlıktan kalma--Diğer dönem devamsızlık yapmadan geçmen

FF le kalma--Diğer dönem devamsızlık yapsan bile geçmen(öğrenmek gerek tabii böyle bir şey var mı diye)

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Gitmeyeceksen okulu bir dönem dondur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,021
İsim
Diyarhan
Devamsızlık veya not düşüklüğü farketmez. Okulunun sonuna kadar onları vermezsen diploma alamazsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yks ye giriceksen bile bölümünün bütün derslerini verirsen. Farklı bir bölüm okuduğunda aynı dersleri otomatik geçmiş aayılırsın. Örneğin elektirk ile elektronik bölümlerinin kodlama dersi varsa 1 bölümden bitirince diğer bölümdw aynı dersi almazsın.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Ders notundan (FF) kalırsan bir üst sınıfa atlarsın ama kaldığın dersin sınavlarına da girersin derse girme zorunlu değil. Devamsızlıktan kalırsan yine üst sınıfa atlarsın ama kaldığın derse bu sefer katılmak zorunda kalırsın. Umarım anlaşılmıştır.

Top Bottom