Neler Yeni

Öneri DDR5 Anakart Önerisi

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
Çoklu Konu, Spam
dostlarım kullanacağım parçalar yazıyor aslında konu açmıştım ama tam karar veremedim o yüzden tekrar açıyorum maks 6k bütçede ne önerirsiniz ?

Xpg Air Valor kasa (750watt gold psu)
Ryzen 5 7500F
Xpg 16*2 32Gb 6000mhz Ram
Kingston Kc3000 1tb ssd
(Ekran kartı olarak daha karar vermedim)

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Recep
İlgilendiği Kategoriler
Futbol - Bilgisayar Oyunları - Memes - Film-Dizi - Donanım
dostlarım kullanacağım parçalar yazıyor aslında konu açmıştım ama tam karar veremedim o yüzden tekrar açıyorum maks 6k bütçede ne önerirsiniz ?

Ryzen 5 7500F
Kingston Kc3000 1tb ssd
https://www.hepsiburada.com/msi-mb-...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.30.8 daha ucuz ister 3k ya da var 6k anakarta vermeye değmez bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ryzen 5 7500F
Kingston Kc3000 1tb ssd
https://www.amazon.com.tr/dp/B0BZW9...e=380333&creativeASIN=B0BZW9RG3P&linkCode=asn bunuda alabilirsin anakarta 6k vereceğine ekran kartını daha iyi bişey alabilirsin.

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
https://www.hepsiburada.com/msi-mb-...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.30.8 daha ucuz ister 3k ya da var 6k anakarta vermeye değmez bence

https://www.amazon.com.tr/dp/B0BZW9...e=380333&creativeASIN=B0BZW9RG3P&linkCode=asn bunuda alabilirsin anakarta 6k vereceğine ekran kartını daha iyi bişey alabilirsin.
attığınız anakartların yorumu pek iyi değil hocam anakartlar hakkında aşırı bilgim yok bişey diyemem

hocam bir şey soracağım benim aldığım ramler 6000mhz bu anakartı alırsam biostan ram hızını seçip devam mı edicem yoksa ayrı olarak oc mi yapmam gerekiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Recep
İlgilendiği Kategoriler
hocam 6.5 yazık günah ya o paraya ekran kartı bütçesine eklese en baba kartı alır

attığınız anakartların yorumu pek iyi değil hocam anakartlar hakkında aşırı bilgim yok bişey diyemem

hocam bir şey soracağım benim aldığım ramler 6000mhz bu anakartı alırsam biostan ram hızını seçip devam mı edicem yoksa ayrı olarak oc mi yapmam gerekiyor
anakart hocam doğrudan hiçbir katkısı yok aşırı pahalıya almanın hiçbir anlamı yok

hocam yorumları pek iyi değil gibi başka öneriniz var mı
birde buna bak hocam

hocam senin işlemci 5200 mhz çalıştırıyor biosdan ayarlaman gerekecek.

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra
hocam 6.5 yazık günah ya o paraya ekran kartı bütçesine eklese en baba kartı alır

anakart hocam doğrudan hiçbir katkısı yok aşırı pahalıya almanın hiçbir anlamı yok
hoca bir şu model önerildi bu nasıl ben de anakarta çok para vermek istemiyorum ama ileri yönelik de iyi olsun diyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Recep
İlgilendiği Kategoriler
hoca bir şu model önerildi bu nasıl ben de anakarta çok para vermek istemiyorum ama ileri yönelik de iyi olsun diyorum

hocam zaten am5 ddr5 anakart daha ne kadar ilerisi 10 20 yıl gider güzel bir kartla anakarta o kadar paralar vermek çok saçma ayda 200k kazanmıyorsanız.

ProfessionWolf

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Buğra

birde buna bak hocam

hocam senin işlemci 5200 mhz çalıştırıyor biosdan ayarlaman gerekecek.
hocam ayarı yapacağım evet ama şöyle mesela biosa girip ram frekansı 5200mhz de çalıştırıyor ben ordan 6000mhz seçip çalıştırabilecekmiyim yoksa ayrı olarak özel bir overclock mu yapmam gerekecek

ConquerorXIV

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Recep
İlgilendiği Kategoriler
hocam ayarı yapacağım evet ama şöyle mesela biosa girip ram frekansı 5200mhz de çalıştırıyor ben ordan 6000mhz seçip çalıştırabilecekmiyim yoksa ayrı olarak özel bir overclock mu yapmam gerekecek
xmp desteği vardır zaten youtubedeb videolarına bakabilirsin çok basit bir şey yani sıkıntı etme Xmp yazarsan çıkar zaten

Keepr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
Enes Altunışık
Biostan direkt 6000 olarak ayarlanıyor hocam.
Adam 6k anakart bütçesi demiş. İleriye dönük de olur diye bu bütçede en iyisini önermeye çalıştım. Anakart önemsiz bir parça değil. Doğrudan olmasa da bütün parçaları birleştirdiğinden sistemdeki en önemli parçalardan. Sistemin ileride geliştirilebilmesi için anakartın iyi olması lazım. İleride bir işlemci alıp direkt %20 performans kazanır. Kısaca anakart önemli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Recep
İlgilendiği Kategoriler
hocam bu
Biostan direkt 6000 olarak ayarlanıyor hocam.

Adam 6k anakart bütçesi demiş. İleriye dönük de olur diye bu bütçede en iyisini önermeye çalıştım. Anakart önemsiz bir parça değil. Doğrudan olmasa da bütün parçaları birleştirdiğinden sistemdeki en önemli parçalardan. Sistemin ileride geliştirilebilmesi için anakartın iyi olması lazım. İleride bir işlemci alıp direkt %20 performans kazanır. Kısaca anakart önemli.
3k lık anakart ile 7k lık anakart arasında performansı etkileyecek tek 1 şey bile yok hocam adam o para diğer şeyleri yükseltebilir hatta gider 2tb m2 ssd alır ama parası varsa bilemem hocam bence gereksiz

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom