Neler Yeni

15.844 TL'ye dizdiğim AM5 sistem alınır mı? (GPU yok)

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Akakçe'den en ucuz diye sıralayıp yaptım ama aynı fiyata daha iyi performanslısı varsa bana atabilirsiniz.

Maalesef 1 TB DRAM SSD koyunca fiyat 1000 TL artıyor.
CL30 Ram sadece 16 GB'lık single channel olarak satılıyor, veya 2x16 şeklinde. Ben 2x8 olsun istiyorum.
Ddr5 de 2x8 yapmana gerek yok single Kit performanslı çalışıyor illada dramli almak zorunda değilsiniz sadece oyun oynayacaksınız

dakika91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Selami kaplan
Akakçe'den en ucuz diye sıralayıp yaptım ama aynı fiyata daha iyi performanslısı varsa bana atabilirsiniz.

Maalesef 1 TB DRAM SSD koyunca fiyat 1000 TL artıyor.
CL30 Ram sadece 16 GB'lık single channel olarak satılıyor, veya 2x16 şeklinde. Ben 2x8 olsun istiyorum.
Hem buraya yazıyorsunuz, hem de insanların önerisini dikkate almıyorsun. Kulaktan dolma bilgilerle single channel demek kolay tabi.

Ddr4 olayında kaldı dual ram, single ram.

Ddr5 ile artık bu olay kalmadı. Dual channel, single channel farketmiyor. Çünkü böyle bir olay yok ddr5de

rufusxd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Berkay Kalender
Hem buraya yazıyorsunuz, hem de insanların önerisini dikkate almıyorsun. Kulaktan dolma bilgilerle single channel demek kolay tabi.

Ddr4 olayında kaldı dual ram, single ram.

Ddr5 ile artık bu olay kalmadı. Dual channel, single channel farketmiyor. Çünkü böyle bir olay yok ddr5de
ben müneccim miyim nerden bileyim, konuyu da o yüzden açmadık mı
single channel önerisini yapıyorsan, ben de dual channel tercih ediyorum diyorsam yazarsın neden etmemem gerektiğini ben de anlarım
konumda laf kalabalığı yapma
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ddr5 de 2x8 yapmana gerek yok single Kit performanslı çalışıyor illada dramli almak zorunda değilsiniz sadece oyun oynayacaksınız
teşekkürler açıklama için, single tercih edeceğim bir önceki sayfada karar vermiştim zaten
bir de DRAM'i windows kuracaksanız tercih edin epey fark yaratıyor diyorlar, o yüzden

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Mando07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yılmaz Zafer
GPU olmadan bu şekilde dizdim. Sizce alınır mı? (Parçalar sıfır)

Alıntıyı görüntüle
Ben tam 20 K ya dizdim, ryzen 5 7600, gigabayt b650m ds3h, patriot 2x16 ram 6400 MHz, zoko amiral kasa, termalright ass king kule tipi soğutucu, ikinci el 1 TB M2 ve kendimde bulunan 650w PSU. F serisi yerine ben 7600 işlemci tercih ettim şuan ekran kartsız film izliyorum çok iyi. Bir haftalık sistem, Kendinden onbord grafik kartı desteği var. Seninkinin de olacağı fiyat o zaten, tavsiyem akşamları vatan bilgisayardan webe özel indirimden parça toplayabilirsin. İkincisi ince hesabın cuma indirimi böyle daha çok ucuza gelir.

Son düzenleme:

rufusxd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Berkay Kalender
Ben tam 20 K ya dizdim, ryzen 5 7600, gigabayt b650m ds3h, patriot 2x16 ram 6400 MHz, zoko amiral kasa, termalright ass king kule tipi soğutucu, ikinci el 1 TB M2 ve kendimde bulunan 650w PSU. F serisi yerine ben 7600 işlemci tercih ettim şuan ekran kartsız film izliyorum çok iyi. Bir haftalık sistem, Kendinden onbord grafik kartı desteği var. Seninkinin de olacağı fiyat o zaten, tavsiyem akşamları vatan bilgisayardan webe özel indirimden parça toplayabilirsin. İkincisi ince hesabın cuma indirimi böyle daha çok ucuza gelir.
apu da iş görür mü acaba ya, benim oynadığım 1 tane oyun var o da işlemci tabanlı bir oyun
onun dışında youtube dışı bir şey yaptığım yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartlı alman daha mantıklı daha uyguna gelir bide psu çok düşük
ekran kartlı daha uyguna gelir derken?
hazır sistem mi alayım diyosun?
onların içine çok dandik parçalar koyuyorlar ve AM5 4060'lı sistem zaten 25k.
ben içine kendi istediğim parçaları koyup 4060'da eklersem zaten o paralara denk geliyor.

Mando07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yılmaz Zafer
R5 7600 Hayır tam bi apu işlemci sayılmaz bir oyun kaldırır mı bilemiyorum CS 1.6 kurup deneyim bende nasılmış göreyim. Apu kasamda mevcut, ama filmlerde ve youtubede pek sıkıntı görmedim. Yarın cs1.6 kurup denerim. Filmi ekran kartsız izliyorum şuan 7600 den.

Ekler

• IMG_20240213_210401.jpg
    IMG_20240213_210401.jpg
    2.2 MB · Hit: 14
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,653
Üyeler
141,469
Son üye