Neler Yeni

Aygıt Yöneticisi Ekran Kartı Durduruldu

Fakemonio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Gökdeniz Can
Arkdaşlar bilmediğim bir şekilde böyle bir hata alıyorum. Girmek istediğim oyun açılmıyor Radeon Software uyumlu değil diyor anlamadım
Ekran görüntüsü 2024-02-25 184641.png

ConquerorXIV

80+ Gold
Ddu ile driverı komple sil tekrar nvidia dan kur

Existentia

80+ Silver
temiz kurulum yapın hocam muhtemelen bir driver sorunu

Fakemonio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Gökdeniz Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Driveri sildim baştan kurdum ama yok bu hatayı alıyorum bu sefer
Ekran görüntüsü 2024-02-25 191046.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

temiz kurulum yapın hocam muhtemelen bir driver sorunu
yine olmadı

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,098
İsim
Emre Zengin
Arkdaşlar bilmediğim bir şekilde böyle bir hata alıyorum. Girmek istediğim oyun açılmıyor Radeon Software uyumlu değil diyor anlamadımAlıntıyı görüntüle
Bunu böyle birdenbire vermeye başladıysa ekran kartının Chipsetinde problem olmuş olabilir. Çünkü son mesajındaki AMD sürücüsünü de yükleyemiyor. Şu dediğim yolla son kez dene bakalım:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570 24.1.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 24.1.1 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
keday samur
yukarıda boş boş konuşulmuş driver sorunu değil. moderatör bile saçma öneriler vererek konu sahibine zaman kaybettirmiş. çözüme gelirsek bu bir fault memory vram hatası. usb boot mats mods yap eğer kart görüntü veriyorsa. böylece hangi vram çipi hatalı değişmesi gerekiyor bakabilirsin. mats kart not detected no image ise vram besleme coili ile ground araısnda ölç 300ohm gibi bir değer mi var yoksa kısa devre mi var. kolay gelsin.

herkes anlıyor ya bilgisayardan driver mriver ddu. bu yaşıma kadar ddu'nun tek bir sorunu çözdüğünü görmedim. anca fantazi

Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
keday samur
ölçü aletini alıp, kartı masaya koyup bir bakacaksın. 12v, 3.3v, 1.8vs, pex, 5v her birinde kısa devre var mı diyot modunda bakmalısın. kiloomlar görmeyi umuyorsun.

kısa devre yoksa kartı tüketimi görebileceğin bir güç kaynağına bağlayıp boşta ne kadar ne kadar güç çektiğine bakmalısın. boşta 12v 2 amper civarı çekmeli. düşük bir tüketim varsa (mesela .5a) o an yukarıda direnç değerlerini ölçtüğün 12v, 5v, 3.3, 1.8, vs bunlar düzgün mü.

burada da sorun yoksa kartı bilgisayara bağlayabilir ve görüntü var mı diye deneyebilir, memory testi yapabilirsin

MOON_MVR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
667
İsim
Salih
İlgilendiği Kategoriler
VR - Sim Racing - Formula 1
Bu tarz çok fazla hata ile gelen kartlar oluyor çoğunda da VRAM Donanımsal şekilde arzalı çıkıyor. Siz yaptınız mı bilemem fakat. Bir iki zıpır gençler OC yapmayı denerken yakıyor bir yerleri işte.
@kedaysamur1 dostumun dediği gibi yap doğru değerleri göremiyorsan garantiye götürmelisin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,615
Üyeler
140,673
Son üye
lord1850
Top Bottom