Neler Yeni

Çözüldü✓ RYZEN 5 5600 OVERCLOCK YAPMAK İSTİYORUM ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Ahmet SARIOĞLU
Instagram
instagram.com/ichbinsarioglu
Merhaba beyler,

Abdullah'ın videosuna denk geldim. 5600 işlemciyi 4.9ghz'de çalıştırmış. Ben sadece valorant oynuyorum birde bazen hikayeli oyunlar falan. Render vs yapmadığım için kule tipi soğutmamın yeteceğini düşünüyorum. 4.9ghz'e nasıl çıkarabilirim? Yardımcı olabilecek olan var mıdır? Elinde link vs olan varsa, izleyip yapabilirim :)

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
4.9GHz yapabilceğinin garantisi yok ve her işlemcinin slikon kalitesi farklı bu yüzden belli bir ayarı yok. Kendin deneme yanılma yapıp stabil bir ayara ulaşmalısın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Ahmet SARIOĞLU
Instagram
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4.9GHz yapabilceğinin garantisi yok ve her işlemcinin slikon kalitesi farklı bu yüzden belli bir ayarı yok. Kendin deneme yanılma yapıp stabil bir ayara ulaşmalısın.

Anladım videodada öyle diyordu, her işlemcinin silikon kalitesi aynı değilmiş. Peki kankam, elinde bir video var mı link olarak bana atabileceğin? O stabil ayarları nasıl yakalarım vs?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Anladım videodada öyle diyordu, her işlemcinin silikon kalitesi aynı değilmiş. Peki kankam, elinde bir video var mı link olarak bana atabileceğin? O stabil ayarları nasıl yakalarım vs?

Ryzen master indirip ordan voltaj - çekirdek hızı ayarları girip test edebilirsin. 1.35V geçmemelisin zaten belli bir voltajda artık soğutucunda yetersiz kalabilir. Bu konuda zaman harcaman gerekicek kendin deneme yanılma ile test edip bulucaksın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Ahmet SARIOĞLU
Instagram
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ryzen master indirip ordan voltaj - çekirdek hızı ayarları girip test edebilirsin. 1.35V geçmemelisin zaten belli bir voltajda artık soğutucunda yetersiz kalabilir. Bu konuda zaman harcaman gerekicek kendin deneme yanılma ile test edip bulucaksın.

Anladım kankam, teşekkür ederim :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,927
Üyeler
141,363
Son üye
FullThrottle
Top Bottom