Neler Yeni

Bilgisayar almak istiyorum bütcem çok sınırlı 13 14k kadar anca dahada çıkmaz

AVCENSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yakup

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,734
İsim
ege erdem demirelli
2.el bu paraya rx6600 sistem bulunur rahat.

rrecko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Recep MARAŞ
mining yapılsa ne olcak ki ? yap testlerini aksi bur durum yoksa al. Bırakın bu psikolojileri.

Hydranoid

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
480
İsim
Mustafa
O zaman attığını veya 5500xt li sistem bulursan onu al :D nesinden korkuyorsun ki aynı şeyin ikinci elini yarı fiyatına alacaksın zaten sorun çıkarsa bir tane alırsın

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,734
İsim
ege erdem demirelli
mining yapılsa ne olcak ki ? yap testlerini aksi bur durum yoksa al. Bırakın bu psikolojileri.
Mining yapilsa ne mi olacak?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediginiz gibi testleri ile anlasilir abartilacak veya korkulacak bir durum yok ama mining kartlara zararli. Omrunu kisaltiyor, daha sicak calisiyor kartlar.

AVCENSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yakup
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
şuana kadar 200 civarı bilgisayar baktım aralarında bu hoşuma gitti
Windows 10 64 bit işletim sistemi
sıfır gibidir ihtiyaçtan satıyorum, i

Asus rog sitrix 3x 5700xt 8gb 256 bit ekran kartı bakımları yapıldı kasa çıkması

Amd ryzen (5)3600 3.60 ghz işlemci

Msi b450 gaming plus, 3.2 usbm2 anakart

Kingston 512 gb myazma hız

Corsair 2x8 16 gb 3200 mhz cl16 ddr4 ram

Game tech rgb oyuncu kasası kutulu

Versatile 600 wat 80 plus power kutulu. bu alınır mı?

fthckmk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
M. fatih çakmak
Instagram
_fatihcakmak_

Dediginiz gibi testleri ile anlasilir abartilacak veya korkulacak bir durum yok ama mining kartlara zararli. Omrunu kisaltiyor, daha sicak calisiyor kartlar.
merak ettim nasıl bir zarar ?

Birde mining yapılmış kartı anlaman imkansız. Sadece satıcının sözlerine güvenerek almış olursun.

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,734
İsim
ege erdem demirelli

Birde mining yapılmış kartı anlaman imkansız. Sadece satıcının sözlerine güvenerek almış olursun.
Siz araba alacak olsaniz 2010 model taksi cikmasi arac mi alirsiniz yoksa normal gunluk kullanilmis arac mi? Hangisi daha temiz olur, daha uzun omurlu olur?

fthckmk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
M. fatih çakmak
Instagram
_fatihcakmak_
Siz araba alacak olsaniz 2010 model taksi cikmasi arac mi alirsiniz yoksa normal gunluk kullanilmis arac mi? Hangisi daha temiz olur, daha uzun omurlu olur?
Konuyla alakası yok sordugum sorunun cevabı bu değil

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,734
İsim
ege erdem demirelli

Testlerden iyi-kotu anlasilabiliyor. Internetten normal testlere bakiyorsun sonra kartin testlerine, 10 derece daha sicak. Icine bakiyorsun toz dolu.

Kartin omru kisaliyor, bozulma ihtimali oldukca artiyor, ici asiri tozlaniyor ve acilamsi gerekiyor bu da kotu bur sey satarken fiyati duser, icindeki termel pad ler ve macun kuruyor.
Saticinin profiline bakiyorsun ayni kartta 10 tane var, +1000w psu var, giris seviye islemci var, mining anakarti var. Bu adam herhalde 10 anakart ve mining anakarti ile oyun oynamadi.

fthckmk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
M. fatih çakmak
Instagram
_fatihcakmak_
500 bin TL ile 10 bin TL kıyaslaması yapıyorsun. Senın mantıgın alıyormu bu karşılaştırmaya. 2. el ekran kartıyla RTX 2000 serisiyle mining yapmayan insan zaten yok. muhtemelen forumda 4 5 yıldır 2000 serisini kulanan mınıgın yapmış bir sürü insan vardır. Ekran kartına bakım yapmadan sürekli yüksek sıcaklarda çalıştırırsan evet kartın ömrü kısalır. Ama uygun koşullarda düşük sıcaklıda çalıştırırsan da ömrü uzar.

Testlerden iyi-kotu anlasilabiliyor. Internetten normal testlere bakiyorsun sonra kartin testlerine, 10 derece daha sicak. Icine bakiyorsun toz dolu.

Kartin omru kisaliyor, bozulma ihtimali oldukca artiyor, ici asiri tozlaniyor ve acilamsi gerekiyor bu da kotu bur sey satarken fiyati duser, icindeki termel pad ler ve macun kuruyor.
O işte mining yapan kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor. Dedikleriniz doğru ama herkes aynı şekilde kullanmıyor. Birde toz kir pas bunlar çok pasit şeyler. Isınmada 10 derece felan fark da olmuyor bakımlarını yapanların sıcaklık değerleri bile aynı.

AVCENSS

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
yakup
500 bin TL ile 10 bin TL kıyaslaması yapıyorsun. Senın mantıgın alıyormu bu karşılaştırmaya. 2. el ekran kartıyla RTX 2000 serisiyle mining yapmayan insan zaten yok. muhtemelen forumda 4 5 yıldır 2000 serisini kulanan mınıgın yapmış bir sürü insan vardır. Ekran kartına bakım yapmadan sürekli yüksek sıcaklarda çalıştırırsan evet kartın ömrü kısalır. Ama uygun koşullarda düşük sıcaklıda çalıştırırsan da ömrü uzar.

O işte mining yapan kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor. Dedikleriniz doğru ama herkes aynı şekilde kullanmıyor. Birde toz kir pas bunlar çok pasit şeyler. Isınmada 10 derece felan fark da olmuyor bakımlarını yapanların sıcaklık değerleri bile aynı.
şuana kadar 200 civarı bilgisayar baktım aralarında bu hoşuma gitti
Windows 10 64 bit işletim sistemi
sıfır gibidir ihtiyaçtan satıyorum, i

Asus rog sitrix 3x 5700xt 8gb 256 bit ekran kartı bakımları yapıldı kasa çıkması

Amd ryzen (5)3600 3.60 ghz işlemci

Msi b450 gaming plus, 3.2 usbm2 anakart

Kingston 512 gb myazma hız

Corsair 2x8 16 gb 3200 mhz cl16 ddr4 ram

Game tech rgb oyuncu kasası kutulu

Versatile 600 wat 80 plus power kutulu. hocam bu alınır mı?

Top Bottom