Neler Yeni

Bluetooth problemi. Lütfen yardım edin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Abdurrahman
Selamlar. Aylardır çözemediğim bir problem var. Gezmediğim forum, incelemediğim site kalmadı. Yine denedim yapamadım son çare buraya tekrar yazayım belki bilen birisine denk gelirim dedim.

Elimde 2 adet Bluetooth cihazım var Bunlardan birisi Divoom Ditoo Bluetooth Hoparlör. Diğeri ise Apple Airpods 2. nesil. Bunların her ikisini de Windows bilgisayarımda kullanmak istiyorum ancak bir türlü bağlayamıyorum. Üzerinde CSR 4.0 yazan bir usb Bluetooth adaptörü kullanıyorum.

Her seferinde bağlanmak istediğimde Windows her iki cihazımı da görüyor fakat bağlanmaya çalıştığımda Windows ''Pin'i denetleyin ve yeniden bağlanmayı deneyin şeklinde hata veriyor.''

Son olarak Windows 11' e geçiş yaptıktan sonra belki bir gelişme vardır diyerekten deneme yaptım olmadı. Bir yakınıma ait olan Oppo Enco Air model kulaklığı bağlamaya çalıştığımda ilk denemede sorunsuz bir şekilde bağlandı.

Şuan net olarak hatırlamasam da muhtelif zamanlarda internette yaptığım araştırmalar sonucu envai çeşit yöntem denedim hiçbiri işe yaramadı.

Benim gibi bu konudan muzdarip olan, uğraşıp bu sorunu aşabilmiş kişiler varsa lütfen yardımcı olsunlar.

Bu arada kullandığım Bluetooth adaptörü Bluetooth 4.0 standardında. Son çare olarak Bluetooth 5.0 adaptör alıp onu denemeyi düşünüyorum. Sizce bu yöntem işe yarar mı ?

Kontfire

80+ Silver
Bende de CSR 4.0 marka Bluetooth usb takılı. İlk kez kulaklığımi bağlamaya çalıştığımda ses sürekli kesintiye uğruyordu. Sonra CSR 4.0 ın driverini buldum yaklaşık 500mb, onu kurunca sıfır sıkıntıyla kullaniyorum. Driverini kurunca Windows Bluetooth sekmesinden kullanilmiyor ayrı bir Bluetooth simgesi oluşuyor bu arada. O simgeden kulaklığını tanıtıp bağlıyorsun. Belki sende de sıkıntıyı çözer .

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,847
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401

Oktay4564

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Oktay
driver ı kurunca bağlayabildin mi hocam

Noxyy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Deniz TAŞKIN
tp link 5.0 var geçen hafta aldım. Cihazlar 1 kere eşleştirince her açmada otomatik bağlanıyor samsung buds 2 olsun telefon olsun. xbox kol aldım kargoda o da gelince onu da bağlayacağım mesela

Top Bottom