Neler Yeni

Öneri Bedava Efsane 12 Oyun

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Merhaba arkadaşlar. Günümüzde oyunlara sahip olmak ekonomik durumumuzdan ötürü giderek çok zor bir hale gelmeye başladı. Akabinde artık seneryo kıtlığından dolayı oyunların hepsi birbirine benzeyeme başladı. Ben de bu durumdan ötürü eski fakat efsaneleşmiş oyunları paylaşmak istedim. Siz de yeni oyunlara erişmekte zorlanıyorsanız ve zamanın efsane oyunlarını deneyim etmek istiyorsanız yazıma göz atabilirsiniz.

1- Need for Speed Underground 2 (2004)

nfs-underground-2-res4.jpeg

Zamanının efsanesi anlatmaya gerek yok...

İndirmek için tıklayın.

2- Need for Speed Most Wanted (2005)

Ekran Alıntısı.PNG

Günümüzde CS mi Valo mu diye tartışırken o zamanlarda Underground 2 mi Most Wanted mı diye tartışırdık. Tüm zamanların en iyi yarış oyunlarından biri...

İndirmek için tıklayın. (Site içerisinden NFS: Carbon, Midtown Madness oyunlarını da indirebilirsiniz. Onlar da efsanedir.)

3- Silent Hill 2 (2001)

Ekran Alıntısı2.PNG

Tüm zamanların en iyi korku oyunu kabul edilen Silent Hill 2. Günümüzde bile hala oynanan, adından söz ettirmeyi başaran, üzerine teoriler üretilen, uzun uzun konuşulan bir yapım. Oldukça sağlam bir hikayesi var. Efsane finali hepimizi ters köşe yaptırmış, ağzımızı açık bırakmıştır. Oyunda karakterimiz kayıp olan eşi Mary'i aramak için Silent Hill'e geliyor ve çarpıcı gerçekleri öğreniyor.

İndirmek için tıklayın.

4- Scarface: The World is Yours (2006)

maxresdefault.jpg

Film oyunu kesin dandiktir demeyin çünkü bu oyun en başarılı film oyunlarında başı çeker. Filmi izlediyseniz sonunda Tony Montana'nın öldüğünü biliyorsunuz. Peki ya o şekilde olmasaydı da kaçmayı başarsaydı devamında ne olurdu dersiniz ? İşte bu oyun da tam olarak onu anlatıyor. Hikayesinin oldukça başarılı olduğunun altını çizmek istiyorum.

İndirmek için tıklayın.

5- Prey (2006)

Ekran Alıntıs.PNG

Öncelikle şunu belirteyim. 2017'de çıkan Prey oyunu ile bir alakası bulunmamaktadır. Konusuna gelecek olursam 2032 yılından insanlığın kaderini tamamen değiştirecek olan bir deney sırasında büyük bir felaketle karşılaşacak ve gözlerinizi Talos I isimli uzay istasyonunda açacaksınız. Düşman uzaylılar tarafından istila edildiğinizi anlayarak hayatta kalma mücadelesine dahil olacak ve bulunmuş olduğunuz uzay istasyonunun karanlık sırlarını açığa çıkartarak gemideki herkesi korumaya çalışacaksınız.

İndirmek için tıklayın.

6- The Punisher (2005)

Ekran Alınısı.PNG

Eşi ve çocukları öldürülen bir polisin intikam hikayesi. Oldukça sıradan geliyor değil mi ? Yaşadığı trajik olay yüzünden hayatının geri kalanını suç işleyenleri öldürmek için adamıştır. Karşılaştığı kötü insanlara en akıl almaz yollarla işkence etmekten hoşlanan, onu konuşturmak için türlü metotlar kullanan son derece acımasız bir insandır. Karşısında yalvarmak ya da af dilemek onu yumuşatmaz. Kendisini Max Payne'nin kuralsız ve çok daha acımasız hali diyebiliriz. Çok da sıradan değil sanki : ) Kesinlikle bir deneyin derim.

İndirmek için tıklayın.

7- Spiderman Web of Shadows (2008)

comics-spider-man-spider-man-web-of-shadows-wallpaper-c980088db14a2d9bb6a7b83f6001361d.jpg

Konsolunuz yok veya sisteminiz son çıkan Spiderman oyunlarını oynamak için yetmiyor mu ? Ben de size PC'ye çıkmış 2018 model Spiderman oyunundan sonraki en iyi Spiderman oyunu olan Web of Shadows'u tavsiye ediyorum. Kesinlikle oynayın.

İndirmek için tıklayın.

8- No One Lives Forever 2 (2002)

Ekrn Alıntısı.PNG

Artık FPS oyunlarından sıkıldıysanız ve yeni bir tat arıyorsanız bu oyun tam size göre. Uzun zamandır sıkılmadan bir FPS oyunu oynadığımı hatırlamıyorum. Zamanında F.E.A.R oyunlarını yapan Monolith'in başka bir efsane oyunudur.

İndirmek için tıklayın.

9- Splinter Cell: Pandora Tomorrow (2003)

3_BlMu5jM.jpg

Bu seriyi bilmeyeniniz yoktur diye düşünüyorum. Splinter Cell serisi tüm zamanların en iyi gizlilik oyunlarının başını çeker. Günümüzde gizlilik türü oyunların artık olmadığı bir kenara atıldığı dönemde, döneminin en iyi oyunlarından biri olan Pandora Tomorrow'u oynamak size çok iyi gelecek.

İndirmek için
tıklayın.

10- The Lord of the Rings Return of the King (2003)

kran Alıntısı.PNG

LOTR oyunlarının bana göre en başarılı oyunu şüphesiz ROTK'dir. Zaten filmi seviyorsanız ayıla bayıla oynayacağınızdan şüphem yok. EA Games'in prime olduğu dönemlerden. Şiddetle tavsiyedir.

İndirmek için tıklayın. (Siteden LOTR'un strateji türündeki The Battle for Middle-earth oyunlarını da indirebilirsiniz.)

11- Will Rock (2003)

ingame_16x9.png

Beyinsiz aksiyon türündeki döneminin başarılı sayılabilecek oyunlarından biridir. Nedir bu beyinsiz aksiyon? Üzerinize akın akın gelen tüm düşmanları fantastik silahlarımızla katlettiğimiz adrenalin pompalayan yerimizde duramadığımız yapımlardır. Günümüzde DOOM Eternal buna örnektir. Eskilerden de Serious Sam'e örnek verebiliriz. Bu oyun da tam olarak böyle. Hatta çıktığı zaman Serious Sam'e benzemesinden dolayı oldukça eleştiri almıştı. Sonrasında da kült haline geldi tabii.

İndirmek için tıklayın.

12- Clive Barker's Jericho (2007)

142573.jpg

Clive Barker korku edebiyatının usta isimlerinden biri... Oyun dünyasında bize Unyding ile adından söz ettirdi. Bu oyun da onun bize bıraktığı eserlerden biri. Jericho'nun ne olduğunu bilmek isterseniz;
Jericho, Tevrat’a yazanlara göre Dünya’nın ilk yerleşim merkezi sayılıyor. Tarihi konusunda ise M.Ö 9000 yıllara kadar gidiyor. Ancak şehrin bu kadar ünlü ve konuşulmasının nedeniyse, surlarının Yahudiler tarafından lanetlenerek şehrin ele geçirilmesi. Yahudiler, Aron Aberit’le (10 Emir’in içinde bulunduğu kutsal sandık) beraber 7 gün boyunca, kentin çevresini gezmişler. Sonunda, surlar yıkılıyor ve Yahudiler şehri ele geçiriyor. Jericho’nun diğer en önemli özelliği duvarları. Tahmin edilenlere göre kentin; 600 metre uzunluğunda, 1.8 metre genişliğinde ve 4 metre yüksekliğinde duvarları varmış. Şehir şuanda halen kullanılıyor. Ancak oyunda halen günümüzde kullanıldığı ve modern bir yerleşim yeri olduğu gerçeği es geçiliyor. Bunun yerine Jericho efsane oluyor ve bir anda ortalıkta beliriyor.
Oyun bana kalırsa en underrated oyunlardan biri. Korku aksiyon türündeki bu oyunumuz çıktığı dönem pek sevilmemişti o yüzden çok bilen yok. Puanlarına aldanmadan şans verilmesi gereken bir oyun olduğunu düşünüyorum. Unyding kadar başarılı olmasa da kendi türü içinde ben başarılı buluyorum ve tavsiye diyorum.

İndirmek için tıklayın.

Paylaştığım link tamamen güvenlidir. Çoğunuz muhtemelen biliyordur ama bilmeyenler de olacaktır. Korsan virüs endişeniz olmasın oyunları orijinal şekilde indireceksiniz, içiniz rahat olsun. Açılan linken sarı çerçeve içindeki Download butonundan oyunu indirebilirsiniz.

Son düzenleme:

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hocam bir oyun da ben ekleyeyim: GTA Vice City. Bu oyunda radyoyu açıp araba sürmek ve görev yapmak benim hoşuma gidiyor.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bir oyun da ben ekleyeyim: GTA Vice City. Bu oyunda radyoyu açıp araba sürmek ve görev yapmak benim hoşuma gidiyor.
Hocam benim de aklıma geldi fakat bedava olmadığı için paylaşamadım maalesef.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Hocam benim de aklıma geldi fakat bedava olmadığı için paylaşamadım maalesef.
Benr bişey ekleyeyim GTA vc ye Türkçe dublaj yaptılar efsane olmuş bazıları cringe bulabilir tabii ki ama bence çok kaliteli olmuş polis arabasına binince aynı arka sokaklarda hissetmek felan muazzam geldi bana

Bthnsvc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
716
İsim
Batu
LOTR'da full rip dediği version ne oluyor
1709744260064.png

BlueLabels

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
971
İsim
Kaira Bilgic
Çocukluğum gözüme geldi bugün doğum günüm bir de gerçekten garip

Bthnsvc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
716
İsim
Batu
Nostalji yapmak için nfs underground 2'yi indiriyorumda LOTR hiç denk gelmemiştim merak ettim indiriyorum 😅
Teşekkür ederim

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,029
İsim
Semih Boran
nfsmw ve nfsu 2 bedava değil aslında. Günümüzde sıfırı yok. ücretli oyunlar aslında ama satışı yok bu ülkede bilinen.

Palo DAYI

80+ Silver
sıtenın guvenırlılıgı nedır

Bthnsvc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
716
İsim
Batu
Harry potter and Order of the Phoenix oynamış olan var mı? Denemeyi düşünüyorumda

Top Bottom