Neler Yeni

Kilo Vermek İstiyorum Böyle Yaşamaktan Bıktım. Yardımına ihtiyacım var.

F0rves

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Furkan Günay
Kardiyonun ağırlık egzersizinden sonra yapılmasındaki amaç ağırlık egzersizi sırasında daha fazla enerji kalmış olmasıdır ama çok fazla yorulmuyorsanız pek sıkıntı olmaz ısınmış olursunuz zaten ağırlık öncesinde ısınmak faydalı oluyor

Evet günlük max 500 kalori açığı öneriliyor daha düşük kilo kaybı ama daha fazla kas kazanımı oluyor diye biliyorum ben sağlıklısı böyle yani ama günlük 1000 kalori ile beslenen insanlarda var ben sağlıksı olarak görüyorum şahsen ama tercih meselesi

Ağrı oluyorsa pek fazla çalışmanızı önermem
Çok teşekkür ederim hocam yardımlarınız için, dikkate alacağım.

muratthn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Murat turhan
Ne kardiyo biliyorum ne spora yazıldım bildiğim bir kaç şeyle 22kg verdim bende 07:30 16:30 çalışan biriyim abur cuburu kesicen kahvaltı yağlı tuzlu hiç bir şey yok peynir bile yasak ve akşamları 15km koşu şart yürüme falan değil koşu akşam yemeğini en geç 19 da ufak porsiyonlarla yeşillik ağırlıklı yemen gerek hafta bir gün off verebilirsin ama oda abartmamak şartıyla kesinlikle tatlı türevi yasak ucundan bir parça 2 gram çikolata bile yok gün içinde 3-4 kez şekersiz klasik kahve de içerek yağ ve şekeri oldukça düşürmek gerekli akşam 8-9 arası son suyunu içip sabah 9 a kadar hiç bir şey içmek yok emin ol güzel oluyor

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,729
İsim
Emir
Ne kardiyo biliyorum ne spora yazıldım bildiğim bir kaç şeyle 22kg verdim bende 07:30 16:30 çalışan biriyim abur cuburu kesicen kahvaltı yağlı tuzlu hiç bir şey yok peynir bile yasak ve akşamları 15km koşu şart yürüme falan değil koşu akşam yemeğini en geç 19 da ufak porsiyonlarla yeşillik ağırlıklı yemen gerek hafta bir gün off verebilirsin ama oda abartmamak şartıyla kesinlikle tatlı türevi yasak ucundan bir parça 2 gram çikolata bile yok gün içinde 3-4 kez şekersiz klasik kahve de içerek yağ ve şekeri oldukça düşürmek gerekli akşam 8-9 arası son suyunu içip sabah 9 a kadar hiç bir şey içmek yok emin ol güzel oluyor
Yine bir yanlış bilgilendirme.Bu arkadaş bir anda şeker ve yağı keserse hızlı kilo verdiği için deri sarkmasına sebep olur.Eğer imkanı varsa diyetisyene gidip onunla görüşüp beslenme ve spor aktivitesini ona göre düzenlemeli

dr.luciano

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
698
İsim
Dr Luciano
Başlıkta da belirttiğim gibi artık kilo vermek istiyorum. Direkt uzatmadan konuya girmek istiyorum. 18 yaşındayım ve 130 kiloyum boyum ise 185. Bu ay salona yazıldım fakat ne yapmam gerektiğine dair hiçbir fikrim yok. Salona bisikletle gidiş geliş toplamda 20km yol yaparak ulaşım sağlıyorum. Hazirana kadar 115-110 bandına düşme hedefim var. Günlük almam gereken kalori miktarını vs biliyorum ama bilgim sadece bu kadarla kısıtlı. Çabuk kavrarım bana yardımcı olabilir misiniz? Lütfen.
işin özü;
porsiyonları küçült,
öğün arası acıktığında yoğurt ye,
unlu mamuller ve şekeri hayatından çıkar,
günlük egzersizleri ihmal etme...

muratthn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Murat turhan
Deri sarkması olmayacak ağır diyet yapmasına gerek yok ufak sağlıklı şeyler yiyip çok sabrederek şeker oranını düşürmesi gerek sonra vücut kendisi yağ yakmaya başlıyor tabi spor şart buda ilk 3 ay zorlu bir süreç alışkanlıklarını yıkması gerek bunu aşarsa iradesini tutarsa emin olun bir şey olmaz 1 85 boyda kalıplı olcak 1-2 sene hiç vazgeçmezse zaten 6 . Aydan sonra spora yazılır ve lcartine gibi ürünlere geçer

TCNC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Numan
Salona gitmek kardiyo vs yapmak konusunda hiçbir sorunum olmaz hareketli olmayı seviyorum tek sıkıntım çok fazla yemem. Salonda full body adi altinda 12 hareketten olusan bir program var onu yaptırıyor ilk gittiğim gün gösterdi ve bıraktı sonrasında kendim yapmaya başladım.

Ayrıca beslenme konusunda maksimum bir ayda sağlıklı bir şekilde kac kilo verebilirim. Benim icin oncelik kiloyu vermek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aslında bütün olay beslenmeden geçiyor sizin dediğinize göre. Salona gitmek bu süreci hızlandıran etkenlerden doğru mu anladım?

Günlük kalori açığını rutine koyduğum takdirde sağlıksız ve kalorili yiyeceklerden 4-5 ay uzak kaldıktan sonra olur gibi

Aynen öyle yediklerinize dikkat ederseniz normal bir sporla rahat kilo verirsiniz önemli olan sağlıksız ürünlerden uzaklaşmak fazla da zorlamayın ilk zamanlar benim gibi sakatlanmayin sonra ;)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,220
Üyeler
141,684
Son üye
Se4d
Top Bottom