Neler Yeni

95kya bu kasa alınır mı

kup07

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Samet Dağ
Allah akıl fikir versin kardeş yıllardır öylece okurum takılırım yorum yazmam ama gerçekten kafa yok bu millette artık orası kesin. 95k nedir iyimisin sen git 2 tane motor al birdaha ki aya zam var ticaret yap gir köklü firmalar dan hisse al parayı ufak F olsa katla herkes ne kadar inanmış uçuk rakamlara pc almanın normal olduğuna ulan bende 1600af var 5500xt 4 GB ile daha oynayamağım oyun yok microsoft flight simulator oynuyorum şimdi ben bunu 2k veya 4k oynamışım ne farkı var valorant da ortalama 350 fps alıyorum ne 75hz monitör var daha yok drop yok takılma gibi saçma sapan şikayetlerim olmadı bırakın abi bu kafayı önemli olan alacak gücün olması değildir önemli olan parayı akıllı kullanıp parayı katlamaktır ben zenginim sanane diyeceksin kardeş zengin olman enayi olman anlamına gelmiyor bizim Türk milleti bu konuda malesef sidik yarışı içinde olmaya bayılıyor kuyruğa gir iphone 15 al aman 4000 serisi ekran kartları çıkmış koşun alalım dolar çıkacak fiyat artacak usta burası Türkiye yarın ne olacağı belli değil paranızı sağlama alın yarın birgün göç etmeniz gerekir başka bir durum olur o 100k verdiğiniz kasaları o kriz de satar yersiniz artık şimdi aklınca bana laf sokacaklar da olacak da zaten girip bakan bir insan da değilim siz inandığınız yolda gidin devam edin torunlara bırakırsınız eğer bırakacak bir şey olursa
nolur bir daha yazma her zaman yaptığın gibi okuyup takıl

kazue

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Enes ÖZDEMİR
Allah akıl fikir versin kardeş yıllardır öylece okurum takılırım yorum yazmam ama gerçekten kafa yok bu millette artık orası kesin. 95k nedir iyimisin sen git 2 tane motor al birdaha ki aya zam var ticaret yap gir köklü firmalar dan hisse al parayı ufak F olsa katla herkes ne kadar inanmış uçuk rakamlara pc almanın normal olduğuna
95k pc alabiliyorsa herhalde varını yoğunu pcye basmıyordur diye düşünüyorum ki basıyorsa bile bu bizi ilgilendirmez. Adam verebiliyor parayı ve bizden öneri istemiş akıl değil. Siz almayacaksanız almayabilirsiniz kendi bilgisayarınız gayet yetiyorsa sizlik bir sorun yok gibi. Adam aktif oyun oynadığını belirtmiş ve performansın kendisi için önemli olduğunu söylemiş performans için de belli bir bütçeyi ayırmak gerekiyor ki sadece oyun oynayıp oynamayacağını da bilmiyoruz adamın mesleği hakkında bir fikrimiz de yok adamın ne kadar zengin olup olmadığı hakkında da bir fikrimiz yok. Bu bir zevk ve zevke bu şekilde para verebiliyorsa bırakın da versin kimseyi ilgilendirmez.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
632
İsim
Sercan GÖKALP
Allah akıl fikir versin kardeş yıllardır öylece okurum takılırım yorum yazmam ama gerçekten kafa yok bu millette artık orası kesin. 95k nedir iyimisin sen git 2 tane motor al birdaha ki aya zam var ticaret yap gir köklü firmalar dan hisse al parayı ufak F olsa katla herkes ne kadar inanmış uçuk rakamlara pc almanın normal olduğuna ulan bende 1600af var 5500xt 4 GB ile daha oynayamağım oyun yok microsoft flight simulator oynuyorum şimdi ben bunu 2k veya 4k oynamışım ne farkı var valorant da ortalama 350 fps alıyorum ne 75hz monitör var daha yok drop yok takılma gibi saçma sapan şikayetlerim olmadı bırakın abi bu kafayı önemli olan alacak gücün olması değildir önemli olan parayı akıllı kullanıp parayı katlamaktır ben zenginim sanane diyeceksin kardeş zengin olman enayi olman anlamına gelmiyor bizim Türk milleti bu konuda malesef sidik yarışı içinde olmaya bayılıyor kuyruğa gir iphone 15 al aman 4000 serisi ekran kartları çıkmış koşun alalım dolar çıkacak fiyat artacak usta burası Türkiye yarın ne olacağı belli değil paranızı sağlama alın yarın birgün göç etmeniz gerekir başka bir durum olur o 100k verdiğiniz kasaları o kriz de satar yersiniz artık şimdi aklınca bana laf sokacaklar da olacak da zaten girip bakan bir insan da değilim siz inandığınız yolda gidin devam edin torunlara bırakırsınız eğer bırakacak bir şey olursa
Sen yıllardır yaptığın gibi okumaya devam et isabetli bir şey yapmış olursun. Ayrıca akrabalarda suriyelilik var mı senin bir gün " göç " etmen gerektiğinde o tarafran gelen genlerin sana yol gösterir rahat kaçarsın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Recep Karataş
O bilgisayarla her oyunu oynuyorsan senin gözler 30 fps'i 75 görüyor heralde.

selonian

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
selim
Selamlar arkadaşlar kasa için bütçem 95k az aşağı az yukarı oynayabilir. resimdeki gibi bir sistem oluşturdum ekstra sıvı soğutma ekleyeceğim. tabii ki ayrı ayrı alınca daha ucuza geliyor ben sadece parça seçimini göstermek için buradan topladım. sizce mantıklı mı toplamışım? monitör olarak VIEWSONIC XG2431 aklımda var daha farklı önerisi olan varsa lütfen belirtsin. yardımınızı bekliyorum.

Mesaj otomatik birleştirildi:

sıvı soğutucu tavsiyesi de arıyorum daha iyi monitör alınabilir mi emin değilim her oyunu oynarım fakat rekabetçi oyunlar favorim hz önemli
Sıvı soğutma olarak Cooler Master Ml360 İllision Tavsiye ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Ukkaşe Atalay
Selamlar arkadaşlar kasa için bütçem 95k az aşağı az yukarı oynayabilir. resimdeki gibi bir sistem oluşturdum ekstra sıvı soğutma ekleyeceğim. tabii ki ayrı ayrı alınca daha ucuza geliyor ben sadece parça seçimini göstermek için buradan topladım. sizce mantıklı mı toplamışım? monitör olarak VIEWSONIC XG2431 aklımda var daha farklı önerisi olan varsa lütfen belirtsin. yardımınızı bekliyorum.

sıvı soğutucu tavsiyesi de arıyorum daha iyi monitör alınabilir mi emin değilim her oyunu oynarım fakat rekabetçi oyunlar favorim hz önemli
Bu sistemde fiyatına göre fena değil rtx 4080 ile falan neredeyse eşit güçte ve VRAM i biraz daha fazla tabi senin kararına kalmış Nvidia ekran kartı tercih ediyor olabilirsin ve ya o tarz şeyler bu sistemi bende almak istiyorum biriktiriyorum şuan

ARCADE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Arda Can Demirbaş

Hocam yapabiliyorsanız Ram'leri 2x16 yerine 4x8 yapın daha iyi çalışır ve ek olarak 4080 yerine 4090 almaya çalışın eğer bütçeniz yeterse.

Hocam yapabiliyorsanız Ram'leri 2x16 yerine 4x8 yapın daha iyi çalışır ve ek olarak 4080 yerine 4090 almaya çalışın eğer bütçeniz yeterse.
Am5te quad ramde performans düşüyor en güzeli dual ram
Örnek 7950x3d

Ekler

• Screenshot_20240313_124015_Chrome.jpg
    Screenshot_20240313_124015_Chrome.jpg
    267.3 KB · Hit: 32

Niekl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
nikel kemal
Millet sistem önerisi isteyen adama sistem önerisi hariç her şeyi yazmış şaka gibi :D kedi pp'li birisde boş felsefe yapmış :D Milletin parasını nasıl harcaması gerektiğini anlatıyor haddi varmış gibi :D

Ustam görselde attığın sistem fena durmuyor. İşlemci soğutucusu göremedim onu şahsen en kötü 360mm adı sanı bilinen bir markadan alman gerektiğini belirtmem gerek.
Depolama birimi olarak alternatif olarak samsung tarafına bakılabilir.
Kasan güzel bir kasa içinde yanlışım yok ise güzel bir gold psu ile geliyor olması gerek beğenmedim diyen eleman neye göre beğenmemiş anlamadım :d.
Ekran kartında güzel, yine beğenmedim diyen eleman ventus gibi sıcak çalışan bir serinin ve 2k daha pahalı olan adında sadece ''MSI'' ibaresi olan bir kart atmış ağlarsın...
Monitör olarak https://www.gaming.gen.tr/urun/1891...ms-adaptive-sync-qhd-fast-ips-gaming-monitor/ bunu almanı daha mantıklı buluyorum. Elinde 4k oyunculuk için çıkmış bir kart var onu 1080p gibi bir çözünürlükte heba etme.

Fefe16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Recep Feridun pak
Hiçbiri uygun fiyatlı değil

ARCADE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
128
İsim
Arda Can Demirbaş
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet Akif GÖDEOĞLU
Dostum önerim şu olur eğer akvaryum kasa gt502 h9 vs tarzı bi kasa alacaksan fanları lian li reverse blade almanı tavsiye ederim intake için eksoz fanları için normal versiyon lian li alırsan çok hoş durur ama mid tower vs alacaksan pek fark etmez yönü

she||nok

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
buğra

4080 süper yerine 4070TI alın aynı performans'ı verir yada 4070süper daha iyi olur ama 4080 Superi kullananlar genelde memnun olmuyorlar

Top Bottom