Neler Yeni

Çözüldü✓ Ram slotlarını yanlış taktıysam nasıl anlarım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Timurhan Uçarlı
Adata xpg 8 gb 3600mhz cl19 2x ram ile hazır sistem almıştım. Şimdi Goodram 8 gb 3600 cl 18 2x ram aldım ve taktım.
Slotların renkleri bir siyah bir gri. Şu anlık ramler takılmış görünüyor. Sıralaması 1-3 2-4 mü olmalı? yoksa renkler farklı diye yan yana mı takmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. Şu anda 12-34 diye takılı.

Anakartım: ASUS PRIME B550M-K 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI VGA DVI mATX .
eskisi ramlerim:
yenileri:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,138
İsim
Emre Zengin
Adata xpg 8 gb 3600mhz cl19 2x ram ile hazır sistem almıştım. Şimdi Goodram 8 gb 3600 cl 18 2x ram aldım ve taktım.
Slotların renkleri bir siyah bir gri. Şu anlık ramler takılmış görünüyor. Sıralaması 1-3 2-4 mü olmalı? yoksa renkler farklı diye yan yana mı takmalıyım yardımcı olursanız sevinirim. Şu anda 12-34 diye takılı.

Anakartım: ASUS PRIME B550M-K 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI VGA DVI mATX .
eskisi ramlerim:
yenileri:
Bir XPG bir GoodRAM bir XPG bir GoodRAM tak hocam bu dediğim sırayla.

Yanlış anlamadıysam şuan 4 tane ram'in var? Bütün slotları kullandığın zaman bir önemi yok hangi sırayla taktığının. İki tane ram'in varsa 2. ve 4. slota takılmasını önerirler. Yalnız ramlerden biri 18 diğeri 19 olması sıkıntı yaratır mı emin değilim. Neden aynı almadın?

Ghost10

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ÖmerSelim
yanlış bilgi vermek istemem fakat bildiğim kadarıyla 2-4 ve 1-3 olarak olması lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Timurhan Uçarlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanlış anlamadıysam şuan 4 tane ram'in var? Bütün slotları kullandığın zaman bir önemi yok hangi sırayla taktığının. İki tane ram'in varsa 2. ve 4. slota takılmasını önerirler. Yalnız ramlerden biri 18 diğeri 19 olması sıkıntı yaratır mı emin değilim. Neden aynı almadın?
sıkıntı olmayacağını okudum ikisi de cl19da çalışacağını söylüyorlardı, onun için böyle aldım ve indirim vardı açıkçası
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir XPG bir GoodRAM bir XPG bir GoodRAM tak hocam bu dediğim sırayla.
Hocam kule tipi soğutucu var goodrami başa alsam xpg 2. ve 4.ye taksam da olur mu yoksa ilkine xpg sığmaz

sıkıntı olmayacağını okudum ikisi de cl19da çalışacağını söylüyorlardı, onun için böyle aldım ve indirim vardı açıkçası

Hocam kule tipi soğutucu var goodrami başa alsam xpg 2. ve 4.ye taksam da olur mu yoksa ilkine xpg sığmaz
2.si çok saçma bir soru olabilir ama yine de sağlama almak istiyorum işimi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,138
İsim
Emre Zengin

2.si çok saçma bir soru olabilir ama yine de sağlama almak istiyorum işimi
Olur hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Timurhan Uçarlı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,138
İsim
Emre Zengin
Hocam aynı model aynı kanala gelirse daha mı iyi oluyor bilmedigimden soruyorum
1-3 birlikte 2-4 birlikte çalışıyor. Eğer anakart 4 slotluysa öncelik olarak 2. slot ve 4. slot'a RAM takılmalıdır. Ondan sonra RAM alınırsa 1. ve 3. slotlara takılır.

taktım teşekkür ederim.
Önemli değil. D.O.C.P'den yana sorun oldu mu?

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
404
İsim
Toprak
1-3 birlikte 2-4 birlikte çalışıyor. Eğer anakart 4 slotluysa öncelik olarak 2. slot ve 4. slot'a RAM takılmalıdır. Ondan sonra RAM alınırsa 1. ve 3. slotlara takılır.

Evet hocam onu biliyorum ama sonuçta hepsi ram. Daha uyumlu çalışması için mi aynı kanallara takıyoruz aynı marka ramleri. Yani aynı kanala farklı marka ram taksak olmazmi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,138
İsim
Emre Zengin
Evet hocam onu biliyorum ama sonuçta hepsi ram. Daha uyumlu çalışması için mi aynı kanallara takıyoruz aynı marka ramleri. Yani aynı kanala farklı marka ram taksak olmazmi
İki tane RAM'de birbirinden farklı markaysa gene 2. ve 4. slota takılacak hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Timurhan Uçarlı

bir sıkıntı olmadı, gayet iyi kullanıyorum şu anda

Top Bottom