Neler Yeni

sipariş ettiğim bilgisayar parçalarım uyumlu mu?

Orion_01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Hakan Okumuş
ilk defa üye oldum buraya. bu başlık altındaki genel üsluptan yola çıkarak gördüğüm kadarıyla kural vs ya yok ya da önemsenmiyor anladığım kadarıyla. ve büyük ihtimalle yaş ortalaması da düşük.

neyse yine de nispeten düzgün cevap verenler sağolun. ekran kartı kötü, anakart da pek yeterli değil. ses kartı da gereksiz muhtemelen. alacağımı aldım ben fazlası olmasa da olur.
Dostum sen bu sistemi iptal veya iade et tekrardan bütçeni belirtip yeni bir konu aç
Parana yazık hani bişey demek istemiyorum gerçekten hiç biri olmamış...

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Cemali Gür
Dostum sen bu sistemi iptal veya iade et tekrardan bütçeni belirtip yeni bir konu aç
Parana yazık hani bişey demek istemiyorum gerçekten hiç biri olmamış...
herkes rezil, saçma vs bir şey yazıyo da sorun ne onu yazan az insan var.

açık konuşayım pc'den ve donanımdan pek anlamam ki zaten siparişten belli. o yüzden sorunlar neler net olarak yazılırsa "saçma, kötü, iptal et" vs. yerine sevinirim. aksi takdirde bi faydası olmuyor.

Orion_01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Hakan Okumuş

açık konuşayım pc'den ve donanımdan pek anlamam ki zaten siparişten belli. o yüzden sorunlar neler net olarak yazılırsa "saçma, kötü, iptal et" vs. yerine sevinirim. aksi takdirde bi faydası olmuyor.
Dostum o işlemciye o ekran kartı olmaz çok düşük kalır işlemciyi biraz düşürerek 4070 4070 süper falan alırsın, o anakart yine o işlemci için düşük, kasa kalitesiz hele o işlemci soğutucu o işlemciyi hayatta soğutamaz vs vs ...

neura

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Yiğit Erdem
Merhaba aranıza çok yeni katıldım ben Cemali.

İtopya'dan bir hışımla parçayıp pc siparişi verdim. Ama düşünmeden araştırmadan sipariş verdiğimi fark ettim. Parçaları uyumlu mu diye sormak istedim. Parçalar şunlar:

Intel Core i9 14900KS 6.0GHz 36MB Önbellek 24 Çekirdek 1700 10nm İşlemci

ASUS PRIME H610M-K 5600MHz DDR5 Soket 1700 M.2 HDMI VGA mATX Anakart

CORSAIR 32GB(2x16GB) Vengeance 5600Mhz CL40 DDR5 AMD Expo Siyah Dual Kit Ram

ASUS GeForce RTX 4060 DUAL WHITE OC 8GB GDDR6 DLSS 3 128 Bit Ekran Kartı

GameBooster GB-G1956BB USB3.0 Mesh ATX Mid Tower Kasa

GameBooster TITAN 240 Rainbow 240mm Sıvı Soğutucu

NZXT F140 RGB Core 140mm Beyaz Tekli Kasa Fanı

GIGABYTE UD750GM 750W 80+ Gold Full Modüler 120mm Fanlı PSU

CORSAIR 2TB MP600 PCIe Gen4x4 NVMe M.2 SSD (7000MB Okuma / 6500MB Yazma)

TOSHIBA 1TB P300 64MB 7200rpm 3.5 SATA 3.0 Harddisk

ASUS XONAR SE 5.1 PCIe Ses Kartı

ASUS TUF GAMING 23.8 VG249Q1R 165Hz 1ms 2xHDMI DP IPS FHD Freesync Premium Gaming Monitör

ASUS AX1800 Çift-Bant 1800MBps WiFi 6 USB Adaptörü
Hocam o işlemci ekran kartına göre çok fazla ve biraz ucuz anakart almışsınız

Orion_01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Hakan Okumuş

Paranı heba etme iade et çok daha iyi ve uyumlu bir sistem önersin bilgili arkadaşlarımız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Cemali Gür
Dostum o işlemciye o ekran kartı olmaz çok düşük kalır işlemciyi biraz düşürerek 4070 4070 süper falan alırsın, o anakart yine o işlemci için düşük, kasa kalitesiz hele o işlemci soğutucu o işlemciyi hayatta soğutamaz vs vs ...
düzgün yanıt için teşekkürler.

peki hiç mi kullanılamaz gerçekten yani? elde şu an çok eski 2016'dan kalma bi pc var ona oranla daha iyi olur diye umuyorum en azından her şeyi geçtim.

öyle yorumlar geliyo ki sanki 2016'dan kalma pc'den beter bi sistem gibi izlenim veriliyor. rezil sistem vs denince.

yani potansiyelinden çok daha az performans gösterir mi yoksa cidden kullanılamaz bir pc mi bu genel olarak?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir de uyumlu ama pahalı olmayan anakart, ekran kartı önerebilir misiniz eğer çok kullanışsız olacaksa?

sonradan değiştirip güzelleştirsek de olmaz mı? gerçi güvenilir bi şekilde montaj, değişim yapacak insan bulmak da mesele

Son düzenleme:

Hydranoid

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
506
İsim
Mustafa
Uygunsuz davranış
Bir de 768p 30hz monitör yakışır buna sistem çok iyi güle güle kullan. Merak ettiğim bir şey var Youtube kanalın var mı?

LastFreak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Can Ergün
İnsanlar bu kartı 20-25 bin arası sistemlere kullanıyor. Aynı şekilde anakart da öyle. Siz kapıyı i9 ile açınca milletin dengesi bozuldu. İade edip, daha dengeli, daha uzun süre oyunlarda vs ayarlara girmenize gerek bırakmayacak sistem toplarsınız.

Orion_01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Hakan Okumuş

peki hiç mi kullanılamaz gerçekten yani? elde şu an çok eski 2016'dan kalma bi pc var ona oranla daha iyi olur diye umuyorum en azından her şeyi geçtim.

öyle yorumlar geliyo ki sanki 2016'dan kalma pc'den beter bi sistem gibi izlenim veriliyor. rezil sistem vs denince.

yani potansiyelinden çok daha az performans gösterir mi yoksa cidden kullanılamaz bir pc mi bu genel olarak?
Genel olarak parçalar uyumsuz çok dengesiz olur yukarıda saydığım nedenler veya daha fazlası olur, işlemci ekran kartı dengesi lazım tabi anakartın da hazır sistemlere göz gezdirin bilgi sahibi olursunuz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
ÖMER ÇELİK

bir de uyumlu ama pahalı olmayan anakart, ekran kartı önerebilir misiniz eğer çok kullanışsız olacaksa?

sonradan değiştirip güzelleştirsek de olmaz mı? gerçi güvenilir bi şekilde montaj, değişim yapacak insan bulmak da mesele
kanka bak bizim söyleme sebebimiz o sistem hiç mi hiç kulanılmaz. çünkü forvetin ronaldo orta sahan berkan kutlu kalecin yok anladın mı? bir sistemi sistem yapan adı üstünde bileşenlerin uyumu ve koordine bir şekilde çalışmasıdır. zaten buna sistem deniyor. herkesin trol sanması normal çünkü bu kadar pahalı bir sistemi hiçbir bilgin olmadan araştırma yapmadan kendi kafana göre toplamışsın insanlar şaşırıyor. biz de senin kötülüğünü istemiyoruz. istesek super qnq kullan der geçerdik. sana verilebilecek gerçekten en mantıklı tavsiyeyi verip ne yapıp ne edip o sistemi iptal ya da iade et diyoruz.

kanka bak bizim söyleme sebebimiz o sistem hiç mi hiç kulanılmaz. çünkü forvetin ronaldo orta sahan berkan kutlu kalecin yok anladın mı? bir sistemi sistem yapan adı üstünde bileşenlerin uyumu ve koordine bir şekilde çalışmasıdır. zaten buna sistem deniyor. herkesin trol sanması normal çünkü bu kadar pahalı bir sistemi hiçbir bilgin olmadan araştırma yapmadan kendi kafana göre toplamışsın insanlar şaşırıyor. biz de senin kötülüğünü istemiyoruz. istesek super qnq kullan der geçerdik. sana verilebilecek gerçekten en mantıklı tavsiyeyi verip ne yapıp ne edip o sistemi iptal ya da iade et diyoruz.
bileşenlerin uyumu cok sacma olmus. bir bileşenini diğer bileşenine göre seçmen lazım çünkü birbirlerinin performanslarını tamamlarlar. dünyanın en iyi formula1 sürücüsüne tofaş vermişsin. toprak yolda git diyorsun. daha günlük hayattan nası örnek verebilirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Cemali Gür

bileşenlerin uyumu cok sacma olmus. bir bileşenini diğer bileşenine göre seçmen lazım çünkü birbirlerinin performanslarını tamamlarlar. dünyanın en iyi formula1 sürücüsüne tofaş vermişsin. toprak yolda git diyorsun. daha günlük hayattan nası örnek verebilirim.
anlıyorum. sağolun. o zaman şimdilik böyle gelsin siparişi iptal etmeyeyim ilerleyen zamanlarda anakart ve ekran kartını upgrade edeyim. bu şekilde uygun olur mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
ÖMER ÇELİK
kanka sen bilirsin de bunca insan forumda toplandık sana iade et siparişi iptal et diyoruz bi bildigimiz var elbet. o sistemin genel olarak değişmesi lazım sıkıntı orda. hani sadece ekran kartını yeniliyim anakartı yeniliyim değil. ustune bunları satarken 2. el oldugu ıcın zarar ediceksin.

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,289
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Sistem baştan aşağı dengesiz olmuş bunu alırken satan kişi hiç mi uyarı yapmıyor önermiyor anlamıyorum böyle kişiler de nasıl çalışıyor anlamış değilim iptal etme şansın varsa komple iptal et zerre düşünme yenisini yapalım sana yazık günah parana

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
913,011
Üyeler
141,660
Son üye
erdenix
Top Bottom