Neler Yeni

Yardım İşlemci sıcaklığı sebebiyle PC kapanıyor.

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,146
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Pompanın rpm bakılmıyor sadece fan hızlarına bakılıyor,pompada veya içindeki sıvıda bitmiş olabilir.
Hayır pompanın rpmine bakılıyor dün arkadaşa kurduk sıvı soğutmalı yeni sistem.

Heim.dll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Halil Eren Çoban
Sorun soğutucuda gibi duruyor. Garantisi de devam ediyor. Çoğu Corsair’in değişim yaptığını yazmış. Bir de böyle deneyeyim diyorum.

GirayHan

80+ Gold
öncelikle iyice oturduğuna soğutucu bloğunun işlemciyi tam kavradığına emin olmalısın ne çok sıkmalı ne az sıkmalısın termal macunu ince tabaka halinde sürmelisin geriye kalan seçenekler biostan pompa hızını ayarlayabilir kontrol edebilirsin soğutucu petekelrinde soğutma sıvısı eksilmiş mi ona da bakabilirsin anlaması kolay hafifçe salla çok su sesi geliyorsa ve petek duvarlarına çarpıyorsa sıvı bitmiş olabilir. ek olarak kablolarda da sorun olabilir temassızlık delinme vb gibim durumlarda anakart okuyamaz hale gelebilir pump soketini son olarakta pompa devir daim yapmıyordur mekanik arızası vardır petekler tıkalı da olabilir. garantisi varsa servise yolla gitsin. ben sıvı soğutma yerine iyi performanslı bi hava soğutma kullanmanı öneririm bende de 5600x var ve hava soğutma ile kullanıyorum gayet memnunum 2 yıldır.

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
493
İsim
Toprak
Hep bu devirde çalışıyordu pompa.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Muhtemelen dediğin gibi tıkanıklık var. Borulardan biri sıcak diğeri soğuk. Başka bir forumda bunun olmaması gerektiğini yazmışlar.
Hocam öyle olması daha mantıklı geliyor. Biri işlemciden gelen sıcak sıvı diğeride radyatörden islemciye gide soğuk sıvı. Olması gerektiği gibi.

Heim.dll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Halil Eren Çoban
Garantiden gelince sonucunu paylaşırım. Hepinize vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.

galeyanageldim

80+ Bronze
Dostum sen soğutucunun pompa fan kablosunu cpu opt girişine takmışsın sanırım onu AIO pump girişine takıcaksın. Garanti den önce bunu bir dene

Heim.dll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Halil Eren Çoban
Dostum sen soğutucunun pompa fan kablosunu cpu opt girişine takmışsın sanırım onu AIO pump girişine takıcaksın. Garanti den önce bunu bir dene
Anakartımda tek giriş var ve 1,5 yıl önce takarken müşteri hizmetlerinin yönlendirmesiyle takmıştım. Hiçbir problem yoktu şimdiye dek.

galeyanageldim

80+ Bronze
Sıvı soğutmalarda radyatör fanları cpu fana, pompa da AIO pump girişine takılır.
Anakartımda tek giriş var ve 1,5 yıl önce takarken müşteri hizmetlerinin yönlendirmesiyle takmıştım. Hiçbir problem yoktu şimdiye dek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anakartin model bilgisi yazar mısın

Heim.dll

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Halil Eren Çoban
Asus TUF B550m plus wifi olması lazım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR